Nesen par pazīstamās dāņu kompānijas Georg Jensen izpilddirektoru kļuva Deivids Ču. Viņš nolēmis nokratīt putekļus no vairāk nekā 111 gadus  vecās kompānijas un sācis pieaicināt pirmā lieluma zvaigznes. Dāņiem projektus izstrādājuši holandieši Scholten & Baijings, Aldo Bakers. Tieši šim zīmolam savus pēdējos darbus radījusi Zaha Hadīda. Neapšaubāma veiksme ir Marka Ņūsona izgudrotā servīze. Un nu, lūk, – jauna autore. Patrīcija Urkiola.

Kompānija nav kļūdījusies savā izvēlē, aicinot sadarboties šo ekstravaganto spānieti. Slavenā dizainere, oriģinālu projektu autore, kā vienmēr bijusi uzdevuma augstumos: viņas projektētie interjera aksesuāri ir interesanti, vienkārši un eleganti.

Cilindrisko trauku kolekcijā, kas nosaukta gluži vienkārši – Urkiola –, ir piecas lielās krūzes, trīs kausi, divas vāzes, divi svečturi un paplāte. Visi priekšmeti radīti minimālisma garā, bet ar vieglu mājienu uz art deko. Par dizaina pamatu autore izvēlējusies stereometriskas figūras – cilindru un nošķeltu konusu – un pārvērtusi tās par mākslas objektiem no nerūsoša tērauda ar pārklājumu, kas ir drošs pret skrāpējumiem. Turklāt izvēlei tiek piedāvāti divi apdares varianti: spoguļpulējums vai sārtā zelta pārklājums, kas uzsmidzināts ar vakuumtehnoloģijas palīdzību.

Par iedvesmas avotu šīs kolekcijas radīšanai noderējis zīmolam Georg Jensen raksturīgais, nu jau gluži vai par šā zīmola klasiku kļuvušais vertikālo renīšu raksts. Savulaik to izgudrojis zviedru dizainers un “amatu savienošanas kārtībā” arī Zviedrijas karaliskās dinastijas pārstāvis princis Sigvards Bernadots. Tieši šo reljefu tad arī Patrīcija Urkiola ir aizņēmusies savas kolekcijas rotāšanai, turklāt vēl to pieskaņojot ideāli gludām virsmām.

urikola

urikola

urikola