Franču arhitekts, dizainers, dekorators Tristans Oērs izraudzīts par 2017. gada dizaineru. Viņš tika godināts septembrī izstādē Maison&Objet.

Ekspertu izvēle nav nejauša. Tristans Oērs ir lielisks franču stila speciālists: viņš prot meistarīgi savienot ultramoderno risinājumu šiku ar luksusklases interjeru aristokrātisko spožumu. Turklāt viņš dievina vintāžas automobiļus un labprāt dodas ar tiem ceļojumos. Viņš pat ir izgudrojis apšuvumu savam 1973. gada FerrariDino 308 GT4.

Tristan Oer

Apartment. Paris.

Interjera dizainu Tristans Oērs mācījies privātskolā ESAG Senžermēnā. Pēc tam divus gadus strādājis Kristiana Liegra komandā. Vēl četrus gadus pie Filipa Starka, ar kuru kopīgi realizējis veselu virkni sensacionālu interjera projektu, tostarp Trigano ģimenes viesnīcu-klubu.

Tristan Oer

Tristan Oer

Apartment Invalides.

2002. gadā Tristans Oērs atvēra savu studiju. Pie Oēra vērsās Karls Lāgerfelds ar lūgumu noformēt viņa apartamentus. Tāpat pēc Karla Lāgerfelda lūguma Oērs pārveidoja zāles, kurās savulaik skates rīkojusi Šanele.

Augstā mode novērtēja dekoratora gaumi. Rezultātā Oērs noformēja Nina Ricci butiku Monteņa avēnijā un vēl vairākus citu zīmolu veikalus. Ap to pašu laiku viņš saņēma pasūtījumu noformēt villu Mustikā (vienā no Mazajām Antiļu salām). Vēlāk tika īstenoti citi projekti: viesnīcas Karakasā, Rivjērā, Parīzē, La Sivoliere Kurševelā. Šobrīd viņa portfolio ir daudzi dzīvokļi un savrupnami. Tristans Oērs kā arhitekts ceļ ēku Šampaņas vīnu zīmolam Reimsā, noformē divas privātas villas Senbārnsā, projektē viesnīcu Mustikā.

Tristan Oer Tristan Oer

Viens no spilgtākajiem Tristana Oēra objektiem ir viesnīca Les Bains. Tajā viņš bija atbildīgs par numuriem, penthausu ar terasi, Spa ar baseinu, klubu, lobiju un “gotisko” salonu. Tieši šeit visā krāšņumā izpaudies Tristana stils – franču šiks ar vēsturi.

Tristan Oer

Apartment Marais.

Tristan Oer

Hotel La Sivoliere.

Pēdējos dizainera darbus var apskatīt rekonstruētajā viesnīcā de Crillon, kur Tristans Oērs bija atbildīgs par smēķējamo istabu un degustācijas istabu, Spa­ zonu, kurā ietilpst dāmu salons un bārberšops, kā arī par apavu kopšanas salonu. Par savu dalību šajā projektā viņš izteicies tā: “Daudz kas ir atkarīgs no mēbeļu izvietojuma, kam jābūt precīzam līdz milimetram, un no pareiza apgaismojuma. Klientam ļoti svarīgs ir ritms – attieksmei pret viņu pastāvīgi jābūt rūpīgai, un viņam tas jāsajūt.”

Tristan Oer

Hotel Jules.

Tristan Oer

Hotel Jules.

Tristans izjūt ultramoderno dizaina priekšmetu šiku, vienalga, vai runa ir par Zahas Hadidas galdu vai Žana Marī Maso kušeti – citstarp gan vienu, gan otru viņš izmantojis savos interjeros. Tristans Oērs kā dizainers projektējis priekšmetus daudziem zīmoliem ar nevainojamu reputāciju, piemēram, tādiem kā Holly Hunt, Christophe Delcourt, Contardi, Piton, Ozone, Baccarat.

Tristan Oer

Hotel Les Bains.

Tristan Oer

Hotel Les Bains.

Pateicoties savai lieliskajai izpratnei par luksusu un perfektajai franču stila izjūtai, dizainers rada artistiskus un tomēr visnotaļ racionālus objektus. Tā, piemēram, zīmolam Contardi veidotā grīdas lampa Muse ir pārdomāta līdz pēdējam sīkumam. Tās vienkāršās, precīzās formas un monohromās krāsas papildina elegants pīts rokturis. Oērs bez pūlēm var “sacerēt” arī kaut ko pavisam neparastu, piemēram, atpūtas krēslu Pilate no Karāras marmora.

Tristan Oer

Hotel Les Bains.

Tristan Oer

Hotel Les Bains.

“Man patīk ļauties piedzīvojumu straumei un tajā pašā laikā palikt tuvu saviem klientiem. Ideālā variantā vajadzētu būt pārliecinātam par to, ka dizains un dekors atvieglo viņu dzīvi,” uzskata Tristans Oērs.

Tristan Oer

Edie. Holly Hunt.

Tristan Oer

Mos. Tristan Auer Edition.

Tristan Oer

Maje. Tristan Auer Edition.

Tristan Oer

Pilate. Tristan Auer Edition.

Tristan Oer

Tweed. Pouenat.

Tristan Oer

Arno. Holly Hunt.

Tristan Oer

Armora. Holly Hunt.

Tristan Oer

Delphine. Pouenat.

Tristan Oer

Elsa. Holly Hunt.

Tristan Oer

Miroir. Holly Hunt.

Tristan Oer

Voyelle. Pouenat.

Tristan Oer

Muse. Contardi.

Tristan Oer

Carapace. Pouenat.

Tristan Oer

Eclipse. Pouenat.

Tristan Oer

Melanocetus. Ozone.