Natālija Komare – dekoratore stiliste, telpu estētiski mākslinieciskā noformējuma meistare.

Natālija Komare – dekoratore stiliste, telpu estētiski mākslinieciskā noformējuma meistare.

Vispirms nepieciešams apsvērt, kas virtuvē saimniekos, cik cilvēku ir ģimenē un kāds ir jūsu dzīves ritms. Kāda ir jūsu gaume un kādas prioritātes. Un, kas ir ne mazāk svarīgi, – kādas ir vēlamās krāsas, un cik plaša ir jūsu rīcībā esošā telpa. Pareizs virtuves dizains turpmāk diktē ne tikai pašu saimnieku noskaņojumu un komforta līmeni, bet arī tehniskās ērtības.

Tātad sākumā izvēlēsimies virtuves mēbeļu stilu. Iespējamo virtuves mēbeļu stilu ir ļoti daudz: minimālisms, haiteks, kantri, retro, klasika, Provansas stils, jūgendstils, skandināvu stils utt. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj virtuves apdarei izvēlēties jebkuru materiālu, iebūvēt jebkuru tehniku, izmantot jebkuru furnitūru un pat kombinēt dažādus pilnīgi atšķirīgus stilistiskos risinājumus. Tieši no virtuves ir atkarīgs mājas vai dzīvokļa kopējais stils, tāpēc pirms remonta sākšanas pārliecinieties, vai esat pareizi izvēlējušies savas virtuves stilu, jo atbilstoši tam nāksies izvēlēties arī grīdas segumu, durvis, apgaismojumu, logu noformējumu. Visas šīs nianses kopumā veidos vienotu veselo, proti, to, kas tiks uzskatīts par jūsu mājas interjeru. Kāds tas būs, tas atkarīgs ne tikai no jums, bet arī no jūsu dizainera darba.

Dizaineram rūpīgi jāizanalizē klientu vēlmes, vajadzības un pasaules uztvere, lai viņa darba rezultāts būtu profesionāli pārdomāts un nevainojami izpildīts produkts.

Vēlos atgādināt: ne jau visi stili garantē to, ka virtuve būs ērti izmantojama, turklāt daži stili var funkcionalitātes ziņā nesakrist ar nākamo saimnieku paradumiem un vajadzībām. Izdarot izvēli, vienmēr balstieties uz savām iekšējām izjūtām, savu iekšējo nojautu par virtuves ergonomiku un ar krāsu palīdzību veidojamo noskaņu. Kad esat mēbeļu salonā, aptaustiet mēbeles, lai saprastu, kādas sajūtas rodas, pieskaroties materiālam, no kura tās izgatavotas, mēģiniet sajūtu līmenī apjaust sev visērtāko virtuves elementu izvietojumu – tā saucamo darba trīsstūri.

Ļoti liela nozīmē ir virtuves mēbeļu krāsai. Krāsu gammu izvēloties, ir jāņem vērā ne tikai sava personiskā gaume un konkrētā stila prasības, bet arī tāds faktors kā virtuvei paredzētās telpas dabiskais apgaismojums.

Psihologi jau pierādījuši, kā dažādas krāsas un nokrāsas ietekmē cilvēka stāvokli. Tā kā mēs visi pēc sava psihotipa esam ļoti atšķirīgi, arī mūsu uztvere nebūt nav vienāda. Pieņemsim, ka savai virtuvei esat izvēlējušies spilgti sarkanas mēbeles. Sākumā jūs šādā virtuvē jutīsities līksmi un omulīgi, taču gadu gaitā šī krāsa jūs aizvien vairāk nomāks un pat uzbudinās. Tāpat ir ar oranžo un jebkuru citu pārāk agresīvu krāsu. Iedomājieties, ka jums tā kritīs acīs katru rītu un vakaru! Vai jūs to gribat?

Salona piedāvātā profesionālā konsultācija jums palīdzēs, bet, ja arī pēc tās nebūsiet tikuši skaidrībā par savas virtuves stilu un krāsu, silti iesaku pievērsties klasikai: ar to jūs nekad nepaspēlēsiet, un tā vienmēr ir aktuāla tiklab pēc krāsu gammas, kā arī pēc sava iekšējā un ārējā satura.

www.dekorhome.lv