Parīzes izstādē Maison&Objet slavenais franču trendseters Fransuā Bernārs demonstrēja instalāciju ar zīmīgu nosaukumu “Komforta zona”, tādējādi pasludinot par modernu visu to, kas nodrošina fizisko un garīgo komfortu.  

comfort zone

Fransuā Bernārs

Lai apmierinātu vispārējo vēlmi pēc relaksācijas un miera, formām vajadzētu būt apaļīgām un iekļaujošām. Spriegumu noņemt palīdzēs mīksti materiāli un bāli pasteļtoņi.

Tieksme pēc komforta ir universāla, – apgalvo Fransuā Bernārs. – Pateicoties medicīnas jomā panāktajam, kā arī tehniskajam un sociālajam progresam, tagad komforts ir pieejams visiem un ikvienam. Tas atbilst sociālās brīvības principam. Triju pēdējo paaudžu mūža laikā ieviesto sadzīves uzlabojumu dēļ cilvēki jau ir galīgi aizmirsuši visas agrāko laiku dzīves grūtības. Mūsu sabiedrībā, kurā aizvien spilgtāk izpaužas individuālisms, ikviens var dzīvot saskaņā ar savu gaumi un savām personiskajām fiziskā un garīgā komforta normām.

comfort zone

comfort zone

AP Collection.

Tieksme pēc komforta ir tieksme pēc labklājības jebkurā brīdī un jebkurā vietā. Tā ir telpas reorganizācijas stimuls. Termins pats par sevi iedvesmo radoši uzlabot interjeru. Pieprasījums pēc komforta jau ir pārsniedzis privātās sfēras robežas. Dizaineri modificē publiskos interjerus. Arī tajos sāk parādīties dīvāni, mīksti kā pēļi, kokonveida krēsli, šūpuļtīkli… Turklāt mēbeles mainās ne jau tikai pēc ārējā izskata vien. Dizaineram talkā nāk tehniskas inovācijas un jauni materiāli.

comfort zone

comfort zone

comfort zone