Slavenie franču trendu noteicēji – eksperte Elizabete Leriša, Vinsents Greguārs no  franču modes tendenču aģentūras NellyRodi un Fransuā Bernārs no Croisements Agency – sniedza Maison&Objet septembra sesijas ietvaros ziņojumu par interjera modes aktualitātēm tuvākajā pusgadā.

Par rudens sesijas galveno tematu šie speciālisti nosauca koncepciju „Apmaiņa” (Sharing). Tajā ietverot apmaiņu ar informāciju, zināšanām un pieredzi. Jēdzienā Sharing viņi iekļāva arī atsaucību, spēju dot, negaidot neko pretī, iesaistīties kopējā darbā un pievienoties kopējam viedoklim.

Words

Elizabete Leriša par mūsdienu dzīves svarīgāko sastāvdaļu uzskata rakstību.

Projektā Words viņa iepazīstina ar savu poētisko viedokli par to, ka rakstība ir pati svarīgākā mūsdienu dzīvē, jo burti un vārdi pretojas skaitļu sakarību pārākumam.

Jaunās žestu valodas „kaligrafē” pašreizējo ikdienas dzīvi. Rakstība kļūst par tēlainu objektu, kas piepilda telpu, virsmas un materiālus. Notiek grafisko un tipogrāfisko efektu mijiedarbība ar poēziju un jēdzieniem, tiek atjaunota sociālā saikne.

Projekta Words mērķis ir parādīt radošās vārdiskās apmaiņas dinamiku. „Tas ir svarīgi, jo uzskatu, ka sastopama reāla atteikšanās no rakstības tehnoloģijām. Es gribu cilvēkus pārsteigt, atmodināt viņu piecas maņas un vispirms raisīt emocijas,” pastāstīja Leriša.

Sharing

Smartlife

Vinsents Greguārs demonstrēja projektu Smart Life, kas vēsta par dzīvi, kurā visvērtīgākie ir tie objekti, kas palīdz uzturēt saikni.

Rādot gadžetus, high-tech un dekora priekšmetus, Greguārs ilustrēja ikdienas sakaru kodus mainošo cipartehnoloģiju nozīmīgumu. Viņš lika akcentu uz interaktivitāti, aicinot apgūt jauna veida kopības uzturēšanu neatkarīgi no attāluma un kultūras kodu atšķirībām. Šim nolūkam ir jāatrod tikai vienota „zemes” valoda.

Sharing

Experiential

Fransuā Bernārs par svarīgāko nākamības virzienu nosauca tehnoloģiju attīstību un parādīja instalāciju Experiential.

Par mākslas programmas odziņu kļuva studijas Kappes „empīriskā” ierīce Momentum, kas ļauj ar ūdens, gaisa, gravitācijas un digitālās animācijas palīdzību parādīt neredzamā materializētā viņpasaulīguma videointerpretācijas.

Kā domā projekta autors, šķidrās formas un digitālo tehnoloģiju brīnumainā mijiedarbība cilvēkiem ļauj pārskatīt savas attiecības ar laiku, ātrumu un telpu.

Sharing