Ilze Kraukle

Stilbüro bora.herke.palmisano, viena no Eiropas vadošajām tendenču prognozēšanas aģentūrām, ir izanalizējusi jaunākās interjera dizaina tendences un izstrādājusi četrus svētku dekora stilus 2018./19. gadam. Tie tiks prezentēti Frankfurtē pie Mainas no 2018. gada 26. janvāra līdz 30. janvārim Messe Frankfurt ietvaros rīkotajā izstādē Christmasworld Trend Show, pamatojoties uz eksponentu piedāvātajiem produktiem.

Ekspozīcijā būs pārstāvēti šādi stili: Eclectic Gathering, Splendid History, Vivid Heritage un Balanced Sobriety.

Stilbürobora.herke.palmisano
(Cem Bora, Claudia Herke, Anetta Palmisano)

Eclectic Gathering

Šis stils atspoguļo daudzpusību, dinamiku, spēku. Kontrasti kāpināti līdz jaunam līmenim un kļuvuši par veselu koncepciju. Tiek savienoti absolūti atšķirīgi elementi – glamūrīgie un sportiskie, maigie un piesātinātie, ikdienišķie un svinīgie.

Izmantotas pilnīgi neiedomājamas materiālu, tekstūru un ornamentu kombinācijas. Kristāli, folija, spoguļstikls apvienojas rotaļīgās pārspīlētās formās un ornamentos, sākot ar elegantiem taureņiem un beidzot ar fluorescējošiem neona elementiem.

Dominējošās krāsas: rozā, citronu, mandarīnu un debeszilā savienojumā ar melno un zelta krāsu.

 

Splendid History

Šim stilam raksturīgs tas, kas itin viss ir rūpīgi, līdz pēdējam sīkumam izstrādāts un grezni dekorēts – gluži kā itāļu pilīs. Dizains ir dekoratīvs, nereti ietver vēsturiskas alūzijas, taču nekad nezaudē mūsdienīgu garu.

Visas šīs greznības saknes meklējamas slavas apvītajā senatnē. Cēls tekstils, austas lentes, dārgakmeņi un pusdārgakmeņi, pērles, marmors, virsmas ar metālisku spīdumu un tumšs koks – tikai dārgi un ekskluzīvi materiāli. Palmu zari, lielas spalvas, eksotisku augu lapas un maģiskas peizāžas līdz ar karaliskām vēstures detaļām savijas ekstravagantos motīvos.

Tumšas piesātinātas krāsas, avanturīna mirdzums, elegantais akvamarīns un silts zelts.

Vivid Heritage

Šis stils interpretē dažādām kultūrām tradicionālo lietišķo mākslu ļoti vitālā un mūsdienīgā manierē. Tā pamatā ir folklora un amatniecība savienojumā ar modernu dizainu un grafiskiem elementiem.

Darbiem iedvesma rasta Meksikas, Brazīlijas, Rumānijas, Krievijas, Polijas un skandināvu valstu kultūrā. Eksponātu radīšanai izmantoti tradicionālie tehniskie paņēmieni, ģeometriski ornamenti, etniski motīvi, floristiskas vinjetes. Raksturīgās iezīmes: skrečs, gravējums, slīpējums, zīmējums, aplikācija un izšuvumi.

Galvenās krāsas – spilgtas un piesātinātas: sinepju, petrolejas, sarkanā.

Balanced Sobriety

Šā stila būtība ir ģeniāla vienkāršība. Tas ir japāņu estētikas iedvesmots, piesaista ar savu mieru un harmoniju. Galvenais uzdevums – izteikt domu ar minimāliem līdzekļiem.

Materiālu klāsts ir ierobežots, taču visnotaļ loģisks un pilnīgs. Gaišs koks, matēts varš un spožas melnas virsmas – galvenie tēlveides principi. Ideāli apstrādāts koks, mākslinieciski austie izstrādājumi, pīnes, mezgli, ieloces, augstas kvalitātes papīrs, vēdekļveidīgi objekti – tas viss rada neparastu estētisku iespaidu.

Atturīga krāsu gamma, dabiski toņi: tīri balts, sārtā zelta nokrāsa, zaigojoši vēss pelēkais, dziļais bordo un melnais. Turklāt efektīgus kontrastus rada matētās un glancētās virsmas.