Olga Bobrova

Šeit dzīvo skaisti un pašapzinīgi cilvēki – īsti veiksminieki, kas daudz strādā un prot novērtēt skaistumu un mājīgumu. Un cits citu ļoti mīl. Bet tāpēc grib, lai viņu Jūrmalas dzīvokļa iekārtojums būtu skaistās Lauvas, labestīgā Bruņinieka, jaunā Karaļdēla un apburošās Princeses cienīgs…

Interior Larisa Pomescikova

Larisa Pomeščikova

Projekta vadītāja, dizainere Larisa Pomeščikova (kompānija Dizaina līnija) nolēma, ka šo cilvēku dzīvokļa iekārtojumam noteikti jāatspoguļo un jāuzsver ģimenē valdošā atmosfēra. Proti, mīlestība un maigums, siltums un gaisma. Priekštelpas grīdas flīzes, tapetes pie sienām ir maigā persiku krāsā. Jāpiebilst, ka, ievērojot saimnieku izvēli, faktiski visā dzīvoklī (protams, izņemot saimnieku guļamistabu un bērnistabas) grīdas klāj keramikas flīzes. Lai priekštelpa burtiski mirdzētu, tajā izvietoti brīnišķīgi spoguļi. Bet diezgan garais un tāpēc šķietami šaurais gaitenis ar baltiem, samērā svinīgiem portāliem ir sadalīts, un tā dekorējumā izmantots tas pats siltais tonis, kas lietots priekštelpā. Pateicoties tam, panākts vizuāls paplašinājums.

Apvienotajai viesistabai, ēdamistabai un virtuvei piemeklēts krēmīgi balts tonis ar nelieliem tumšu toņu akcentiem. Interesanti izskatās trauku skapji. To stikla durvis rotā balts režģis, kas viesistabas zonā veiksmīgi atkārtots aiļu dekoratīvajos paneļos un pie televizora esošo plauktu durtiņās. Te jāpiebilst, ka ažūru paneļu izmantošana par dekorēšanas vai telpas norobežošanas elementiem ir dizaineres iemīļots paņēmiens. Pateicoties šādiem „trikiem”, veidojas īsts autordizains. Noformētājam gluži tāpat kā īstenam māksliniekam ir savs rokraksts, un viņš veido telpas tēlu sev raksturīgajā manierē.

Interesantu lomu pilda gaismasķermeņi, kas izvietoti šajā kopējā telpā. Tās dažādo daļu funkcionālo uzdevumu uzsver lustras: viena atrodas virs pusdienu galda, otra – viesistabas „centrā”. Absolūtā gaismasķermeņu identitāte apliecina telpas vienotību un kopību. Vienotības sajūtu ar saviem abažūriem pastiprina sienas bra un solīdās stāvlampas – gaismas avoti, kas no lustrām atšķiras tikai ar izmēriem. Par telpas sadalītāju kalpo arī kolonna, kuru burtiski aptver bāra lete. Kopā tās virtuvi veiksmīgi nošķir no viesistabas un ēdamistabas.

Bērnistaba noformēta atbilstoši labākajām šādu telpu iekārtošanas tradīcijām. Te ir gaišas mēbeles, pie loga – „dzīvespriecīgi” aizkari. Blakus bērna gultiņai aukles guļamvieta. Uz gultas stepēts pārklājs pienīgā koraļļu krāsā un spilveni dažādos toņos. Kā jau tika teikts, te ir nevis flīžu, bet koka grīdas.

Dēla istaba – atturīgas elegances paraugs. Tā ieturēta maigā salātzaļā krāsā, kas harmonē ar pārklāju gaišo olīvzaļo toni. Uzlūkojot sienas bra, rodas iespaids, ka tas ir lustras spuldžu atspīdums. Nav nekā lieka. Vienīgais spilgtais plankums ir glezna pie sienas.

Saimnieku guļamistaba ir īpaša telpa, kas no autores prasīja ne mazums radošu pūliņu. Lieta tā, ka griestus pa vidu šķērso sija (arhitekta „dāvana”), kuru nedrīkstēja likvidēt. Nācās griestus pazemināt un tajos iestrādāt gaismasķermeņus. Tagad tie gluži kā zvaigznes no nezināmas galaktikas vai kosmiskie objekti maigi apgaismo istabu.

–Ļoti svarīgs guļamistabas elements ir biezie aizkari, – saka Larisa. – Tiem ir ne tikai dekoratīva nozīme. Dažreiz tieši aizkaru krāsa nosaka visas telpas koloro gammu un telpas stilistiku, kā arī rada īpašu atmosfēru. Kopā ar kolēģiem šai telpai izvēlējāmies neierastu krāsu – gaiši bēšīgu. Tā brīnišķīgi sader ar maigo olīzaļo krāsu, kādā ir rokām darinātās tapetes un uz naktsskapīšiem stāvošo grezno lampu abažūri, lentes un pamatnes. Bet šo priekšmetu zeltainā apdare nevis disonē ar tumšo aizkaru zeltainajām detaļām, bet uzsver to bagātīgumu.

Respektabluma un pamatīguma noskaņu uzsver arī kažokādas pārklājs uz gultas un zvērāda uz grīdas. Bet to baltums sasaucas ar sniegbaltajām tapešu puķēm un grezno gultas galvgali. Jāatzīmē, ka augsts galvgalis ir pēdējo gadu hits, moderna detaļa.

…Interjeriem gluži tāpat kā apģērbiem, apaviem, grimam un frizūrām ir savas modes tendences. Vieni tās ievēro burtiski, citi no modes atpaliek, bet trešie cenšas mūsdienu modes virzienus paredzēt un apsteigt. Larisa Pomeščikova rada savu, no visiem atšķirīgu modi. Autormodi.

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova

Interior Larisa Pomescikova