Olga Bobrova

Foto: Aleksandrs Kendenkovs

Interjera veidošanā „vienīgais noteicošais koordinators ir laba gaume” – tā uzskata ASV stila noteicēji Stefans Silass un Džeims Hannifords, kas tiek pieskaitīti pie labākajiem amerikāņu dekoratoriem.

Interior Inna Mamina

Inna Mamina

Viņu apgalvojums pilnībā attiecināms arī uz interesantu projektu autori, dizaineri Innu Maminu. Viņas interjeri ir atpazīstami, tajos sajūtama īpašnieku gaume un estētiskās prioritātes. Noformējot telpu, dizainere veido smalku kokteili. Kā piemēru var minēt dzīvokli vienā no Rīgas mikrorajoniem.

Saimnieki – jauns pāris – vēlējās iegūt gaišu telpu, kurā nebūs flīžu (tās atradīsies tikai tur, kur bez tām nevar iztikt, – lodžijās un vannasistabā), bet dominēs dabas materiāli, violeti un gaišzaļi toņi. Projekta autore pasūtījumu veica spīdoši.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

…No nelielas priekštelpas, kur atrodas iebūvēts skapis, dzīvoklī ved divi gaiteņi. Vienā no tiem – vienlaidu sienas vietā ierīkota ieeja viesistabā (nekādu durvju nav!) un pārlūkojamas nišas violetā krāsā. Tajās izvietoti suvenīri. Visgarām vienai no viesistabas sienām stiepjas liela lodžija, kas pārvērsta par īstu dārzu: te saimniece audzē orhidejas. Pati viesistaba ir gaiša telpa, kur vienu sienu rotā faktūrapgleznojums (maigas peonijas) ar dekoratīvu pagaismu. No mēbelēm (SIA Inventa) – dīvāns un pufs gaišos toņos. Kā akcents – brūns televizora skapītis un plaukti. Un milzīgs puķu pods ar ziedošu orhideju. Nekā lieka. Violeto noskaņu uztur brīnišķīga lietā stikla lustra, rokām darināts paklājs uz balināta ozolkoka parketa grīdas un aizkari pie logiem. Karnīzes noslēptas nišās, bet uz speciāli būvēta paaugstinājuma ierīkota dekoratīva pagaisma.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

Iepretim viesistabai – virtuve. Te valda prieka pilns pavasaris. Uz vienas no sienām – maijpuķīšu klājiens. Ar puķu zaļajām lapām sasaucas kausēta stikla aizsargsiena. Virtuves fasādes no balti krāsota stikla. Tajā pašā baltajā tonī arī pusdienu mēbeļu grupa – rūdīta stikla galds, metāla un ādas krēsli. Virtuves ansambli pēc projekta autores skicēm darinājuši Latvijas meistari. Īpašu uzmanību pelnījis apgaismojums. Pa visu virtuves perimetru apslēpta perifērijas pagaisma, virs darba virsmas – punktveida gaismasķermeņi, bet virs pusdienu galda – vietas nozīmīgumu akcentējoša lustra.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

Aiz viesistabas atrodas mājas saimnieka kabinets – viņam atbilstoša īpaša telpa. Te valda monohroma gamma ar sarkaniem akcentiem (ādas dīvāns un izvirzījums), kas interjeram piešķir dinamiku. Vienu sienu sedz fototapetes ar Ņujorkas skatiem, otru – melna āda, radot zināmu maiguma pieskaņu. Plaukti un  rakstāmgalds venges koka krāsā izgatavoti pēc Innas Maminas skicēm. Arī šajā telpā nestandarta pieeja apgaismojumam: te nav centrālās lustras. Par apgaismojumu kabinetā ir „atbildīgi” četri kristāla gaismasķermeņi – divi virs dīvāna, divi – virs galda.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

Viesu istabā viss ieturēts aukstos toņos: vienu sienu klāj  dekoratīvs pelēks apmetums, pie tās – dīvāns. Tai pretī televīzijas kompozīcija ar funkcionāliem plauktiem. Pie loga – plāni aizkari kopējam noskaņojumam atbilstošos violetos toņos. Blakus viesu istabai – neliela garderobe, kas reizē kalpo kā saimniecības stūrītis.

No priekštelpas vēl viens gaitenis ved uz viesu sanitāro mezglu (pelēkvioleta gamma), saimnieku vannasistabu (balti violetas krāsas) un saimnieku guļamistabu. Nišā iebūvējot plauktus un zem tiem novietojot kumodi ar stikla durtiņām, Inna to padarījusi ļoti funkcionālu.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

Guļamistaba ir plaša un gaiša. Mēbeles – balti glancētas. Gultas galvgalī – viļņveida dekoratīvs izcilnis ar pagaismu. Pie pretējās sienas – vēl viens „vilnis” ar dekoratīvu apmetumu un pagaismu. Uz šā izciļņa atrodas televizors, zem tā – balta kumode. Arī šeit dizainere demonstrē nestandarta pieeju risinājumam. Līdztekus kristāla lustrai te pie griestiem ir arī citi gaismasķermeņi. Taču tie nav sienas svečturi un galda lampas. No griestiem virzienā uz naktsgaldiņiem stiepjas oriģināli kristāla gaismasķermeņi. Un, protams, guļamistaba ieturēta romantiskos gaiši violetos toņos. No šīs telpas var nokļūt plašā garderobē ar ērtu uzglabāšanas sistēmu.

Grīdas visā dzīvoklī klāj balināta ozolkoka parkets, bet durvis vienotā stilā darinājuši Latvijas meistari no ozolkoka ar metāla ielaidumiem.

…Te nav ne miņas no acumirklīgām modes tendencēm vai supermoderna stila. Šis interjers plānots un izstrādāts konkrētiem cilvēkiem, ņemot vērā viņu intereses un raksturu. Tas veidots vajadzīgajā krāsu gammā un stilā. Un tas darīts ar labu gaumi.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina