Olga Bobrova

Foto: Aina Nokelainena

Šis dzīvoklis jaunajā Jūrmalas projektā Dzintara priedes paredzēts diviem. Interjeru arī veidoja divi: jau pazīstamais radošais duets – mākslas zinātniece un dizainere Viktorija Goluzejeva un dizainere Svetlana Krjačeka (studija Art Deco). Vienu no galvenajiem noformējumā izmantotajiem paņēmieniem vislabāk raksturo modernais apzīmējums – duālisms. Rezultāts ir interesants, oriģināls, artistisks. Un visnotaļ inteliģents.

Interior Art Deco

Viktorija Goluzejeva un Svetlana Krjačeka

Te vide ir ļoti gaiša, pat caurspīdīga. No visa strāvo vieglums un maigums. Tas panākts, neraugoties uz nestandarta telpu ar daudzām sijām, balsta kolonnām, slīpiem griestiem, mansarda logiem (dzīvoklis atrodas pēdējā stāvā). Taču, runājot projekta autoru vārdiem, šis „nestandarts” vienīgi vairojis interesi par darbu un pat azartu.

–Mums veicies ar pasūtītājiem, – saka Viktorija Goluzejeva. –Burvīgi ļaudis. Turīgi un nobrieduši, kas skaidri zina, ko grib. Ir patīkami strādāt, kad tevi nerausta sīkumu dēļ, nedod diletantiskus padomus, bet skaidri un gaiši pasaka savas domas un vēlmes, apspriež konkrētas detaļas un vispārējo koncepciju.

Interior Art Deco

Interior Art Deco

Pie interjera koncepcijas pieder gaiša krāsu gamma, kuras pamatā ir pelēkā krāsa, pāru princips (bez pārspīlējumiem!) un delikāta klasikas repliku iestarpināšana mūsdienīgā telpā. Par replikām kļuva priekštelpā izvietotā kamīna portāls, XVII gadsimta gleznas kopija viesistabā, balsta kolonnas vertikāli līdzsvarojošā horizontālā plaukta priekšējie paneļi, angļu stila krēsli viesistabā un atpūtas zonā. Jāteic, ka kamīns ne tikai rotā diezgan garo gaiteni, bet arī to sadala. Bet krēsls, kas novietots pie terases, ļauj ne tikai atpūsties, bet arī nošķirties no trokšņainas kompānijas, ja tāda būs.

Interior Art Deco

Interior Art Deco

Tieši šāds pelēkais tonis tika piemeklēts tā elegances, viegluma, pat graciozitātes dēļ. Sava nozīme bija arī faktam, ka virtuve ar tās granīta galda virsmu un apmali, kā arī projekta Dzintara priedes celtnieku iebūvētie skapji ir pelēkā krāsā. Dizaineres tos nevis nomainīja, bet skaisti apspēlēja. Pelēkais tonis ir grūti izmantojams, taču, ja pie darba ķeras profesionāļi, rezultāts ir burvīgs. Krāsa vairs nav vienkārši krāsa, bet kļūst par emocionālu fonu, kas rada noskaņu.

Līdztekus gaiši pelēkajai interjerā bagātīgi pārstāvēta plūmju krāsa. Šajā tonī ir sijas, griesti, kolonnas un gandrīz visas mēbeles, kas darinātas pēc Viktorijas Goluzejevas skicēm.  Varētu šķist, ka gaišums, ja tā ir tik daudz, sāk garlaikot, interjeru pat padara blāvu. Taču dizaineres prasmīgi salikušas jēdzieniskos un kontrastējošos akcentus. Elegantā pelēkā un baltā toņa gamma kopā ar košajām dīvānu krāsām, saulaini oranžо gleznas un paklāja zīmējuma kolorītu mājā rada svētku atmosfēru.

Interior Art Deco

Interior Art Deco

Īpaši gribas atzīmēt dabas tematiku interjerā. Tonis tiek noteikts jau priekštelpā: baltais virsdrēbju pakaramais atgādina koku. Galdiņa „kāja” viesistabā  izskatās pēc liela zara. Pa paklāju (dizainers Jurgens Dālmanis) pie dīvāna „peld” fantastiskas zivis, ar paceltu snuķi tās sveic zilonis uz plaukta. Un visbeidzot jāpiemin arī saule un zvaigznes, kas no augšas ieskatās mansarda logos.

Visi nestandarta elementi, kuri parasti tiek uztverti kā tādi, kas sagādā neērtības, šajā projektā kļuvuši par kopējās „režisētās” telpas sastāvdaļu. Jumta logi ne tikai dod daudz gaismas guļamistabā un vannasistabā, bet arī sniedz sajūtu, ka jūs pavisam reāli ieskauj daba. Virsmu faktūras šo iespaidu papildina un pastiprina.

Interior Art Deco

Interior Art Deco

Tagad īsi par pāru principu. Šis paņēmiens izmantots delikāti, tāpēc acīs neduras un uzreiz nemaz nav pamanāms. Guļamistabā kārtējās balsta kolonnas abās pusēs ir divi skapji (vīriešu un sieviešu), virs tualetes galdiņa – divi spoguļi gluži kā vienota vesela divas pusītes, kas tiecas būt tuvāk viena otrai… Rudu dīvānu viesu zonā ieskauj divas stāvlampas ar plafonveida abažūriem. Atpūtas zonā pie izejas uz terasi viens otru dublē dažāda lieluma galdiņi ar vienādām virsmām un pamatnēm. Arī viesistabā pāri veido piekarināmā gaismasķermeņa un stāvlampas abažūri: abiem ir asimetriska forma, abi ir pietiekami apjomīgi. Taču, neraugoties uz to, abi viesistabai piešķir apbrīnojamu vieglumu. Un vēl: šķiet,  ka tie noņem cepuri dizaineru priekšā.

Interior Art Deco

Interior Art Deco