Olga Bobrova

Foto: Aivars Burakevičs

Šis 400 kvadrātmetru dzīvoklis atrodas debesskrāpja 34. stāvā Maiamibīčas (ASV) centrā. Dizaina idejas iemiesotājam – interjera projekta autoram, Latvijas dizaineram Aivaram Burakevičam (studija AB Dizains) kādu laiku bija reizē divas mājvietas…

Interior Burakevics

Aivars Burakevičs

Saviem amerikāņu klientiem Aivars piedāvāja zem spožās Maiami saules izvietot nedaudz vēsās Latvijas. Proti, telpu piepildīt ar maigu dzintara krāsu, zeltainiem jūrmalas smilšu kāpu toņiem, pieklusinātu palēkzilās krāsas paleti… Dzīvokļa īpašniekiem ideja iepatikās. Vienlaikus viņi izteica vēlmi, lai mājoklī nebūtu daudz mēbeļu, bet būtu bagātīgs dekors. Un tas tiktu ieturēts zeltainajos jūrmalas toņos.

–Viņu vēlmi piepildīt man palīdzēja brīnišķīgs meistars – mūsējais, no Latvijas – Vadims Meikšāns, – stāsta Aivars Burakevičs. – Viņam jāpateicas par burvīgajām griestu bagetēm ar ornamentiem (visā dzīvoklī). Jāatzīmē, ka nevienā istabā nav gludu krāsotu vai tapetēm aplīmētu sienu. Tas attiecas arī uz griestiem. Visu klāj dekoratīvs apmetums ar kvarca smiltīm, kuru papildina vai nu veidojumi, vai telpiski apgleznojumi. Turklāt tie visi ir roku darbs. Dzīvoklī ir marmora grīdas. Parkets šajos klimatiskajos apstākļus nav ieteicams: ir pārāk liels mitrums. Turpretī akmens sniedz patīkamu vēsumu…

Interior Burakevics

Interior Burakevics

Pasūtītāju valstībā viesi nonāk, tiklīdz izkāpuši no lifta: pirms ornamentiem izrotātām durvīm, kas ved pašā dzīvoklī, atrodas neliela telpa ar smalku dīvāniņu (ja nu pēkšņi pēc nokļūšanas tādā augstumā jūtaties saguris!). Pie sienas virs dīvāna – spoža saule zeltīta koka ietvarā, iepretim – rombos „sagriezta” spoguļsiena (spoguļi ir no Latvijas). Pie griestiem brīnišķīga Murāno stikla lustra. Viss iekārtojums apmeklētājus noskaņo uz greznību. Jāpiebilst, ka ar „spoguļģeometriju” dzīvoklī rotātas daudzas sienas, skapju, kā arī garderobju durvis.

Interior Burakevics

Interior Burakevics

Pats dzīvoklis sākas ar nelielu halli, kuras nišā stāv Versace dīvāns. Tā abās pusēs uz baltiem postamentiem novietotas galda lampas uz vītas apzeltīta koka pamatnes. No auduma abažūriem saulrieta krāsā plūst maiga, taču pietiekami piesātināta gaisma. Aiz dīvāna pie sienas – vecināts reljefs veidojums. Dizainers atļāvies prieku parotaļāties ar kontrastiem un vienlaikus uzsvērt medus un dzintara izstaroto maigumu. Spilgts akcents ir Murāno stikla lustras kobalta krāsā.

Interior Burakevics

Interior Burakevics

Pāreja no halles uz viesistabu, kur viena iepretim otrai izvietotas dīvānu grupas, nav izteikta. Divas viesistabas sienas rotātas ar apgleznotiem veidojumiem, kas ieturēti mierīgos pelēkzilos toņos. Pie vienas sienas – spogulis mežģīņotā ietvarā. Tā krāsa sasaucas ar brūnajām lakotajām zema galda un pie krēsliem esošo galdiņu virsmām.

Saimnieku istabā atrodas tikai gulta, nelieli skapīši abās tās pusēs un simpātisks dīvāniņš. Sienu apgleznojumi atkārto lustras izliekumus un greznā zeltītā gultas galvgaļa dekoru. Ļoti gaišajā bērnistabā dizainers izmantojis to pašu citēšanas paņēmienu: sienas raksti sabalsojas ar bra kājiņām un gultas galvgaļa rotājumu.

Interior Burakevics

Interior Burakevics

No kopējā ansambļa ļoti izceļas mājas saimnieka kabinets. Tas atbilstoši saimnieka vēlmei ir ļoti raibs. Krāsains dīvāns, ne mazāk krāsains krēsls ar sarkanu apdari… Virs dīvāna – tumšs „tetovējums” uz gaišas sienas. Tā kontūras un izliekumus kopē lustra ar vienkāršiem gludiem abažūriem tumšo griestu abās pusēs. Abpus dīvānam – oriģināli skapji-kumodes dokumentu uzglabāšanai. Un tomēr šis juceklis ar masīvu tumšu rakstāmgaldu priekšgalā izskatās kā viens vesels. Tiesa, nedaudz raibs.

…Lūk, šāds Latvijas stūrītis tagad atrodas zem spožās Maiami saules.

Interior Burakevics

Interior Burakevics