Olga Bobrova

Foto: Vilnis Slūka

Valda tīras līnijas, dabiskie materiāli un Viņas augstība Atturība. Un vēl – cieņa pret Vēsturi un bijušo laiku Meistariem.

Interior Burakevics

Aivars Burakevičs

– Apliecinot cieņu pagājušā gadsimta sākumposma arhitektiem (šī māja tika uzcelta Rīgas centrā 1908. gadā), mēs kopā ar kolēģiem nolēmām pagātnes liecības saglabāt, – saka projekta autors Aivars Burakevičs (SIA Dekoera). – Un centāmies gādāt, lai šīs liecības nebūtu pretrunā ar mūsdienām, bet ar tām, viena otru papildinot, sadzīvotu.

Dizaineriem tas ir izdevies. Piemēram, priekštelpā vecais, protams, rūpīgi notīrītais ķieģeļu mūris  labi sadzīvo ar glancētā milzīgā skapja durvīm un ne mazāk iespaidīgā spoguļa spožumu. Senlaicīgais marmors, kas saglabājies uz tualetes telpu sienām, tika savests kārtībā un pieskaņots akmens flīzēm uz grīdas. Turpretī guļamistabā pēc seno siju atjaunošanas parketa dēlīšiem uz grīdas tika piešķirts senatnīgs izskats. Šādi, kā stāsta Aivars, panākta augšas un apakšas saskaņā.

Šajā dzīvoklī, kur labprāt uzturas saimnieki, kas ilglaicīgi un daudz strādā ārpus Latvijas, vispār nav nekā lieka, nekā tāda, kas novērstu skatienu. Piemēram, viesistabā ir tikai ar zamšādu apvilkts dīvāns, kā arī žurnālu galdiņš un kamīns, kuru taisnos stūrus notušē dīvāna un lielā piekarināmā gaismasķermeņa noapaļotās aprises. Runājot par krāsu gammu, jāmin dīvāna smilškrāsa, paklāja un gaismasķermeņa “šokolāde”. It kā šķietams kontrasts, taču maigs, pieklusināts. Dekoera dizaineru garabērna – žurnālu galdiņa konstrukcija ir visnotaļ oriģināla: tam ir divas noņemamas galda virsmas – lai nevajadzētu krāmēties ar paplātēm, bet visu nepieciešamo faktiski varētu atnest uz galda virsmas. Un vēl Aivars pastāstīja, ka atbilstoši saimnieku vēlmei kamīns aprīkots ar režģi: viņiem patīk viesistabā cept cīsiņus, vērot liesmu rotaļas un nesteidzīgi tērzēt. Lai nekas netraucētu šos patīkamos brīžus, mājā nav televizora.

Viesistaba savienota ar virtuvi. Nevar teikt, ka tur tāpat kā viesistabā ir vieni vienīgi pasteļtoņi; kā izteicās Aivars, tur dominē “melnbaltais kino”. Taču krāsas ir nedaudz pieklusinātas. Vienīgais spilgtais punkts šajā nelielajā platībā ir gaismasķermeņa iekšējās virsmas “zelts”. Un atkal dizaineri ir atļāvušies prieciņu parotaļāties ar faktūrām: matētais galda virsmas un daļēji sienas granīts sadzīvo ar matētā, bet pēc tam slīpētā stikla glancējumu.

Vēl ir svarīgi pateikt, ka kompānija Dekoera – tā ir domubiedru komanda. Tās locekļi – dizaineri, jauni cilvēki, ir pārliecināti, ka nepieciešama radoša pieeja, un orientēti uz panākumiem. Šī kompānija aug un attīstās. Nesen tai uzradās “brālis” – firma Aivan, kas nodarbojas ar mēbeļu ražošanu un dizainu. Jāatzīmē, ka tikai dīvāns un pusdienu mēbeļu grupa – apaļais galds un krēsli ap to – pirkti no citām firmām. Visas pārējās mēbeles izgatavojusi kompānija Aivan sadarbībā ar Dekoera.

Aivars Burakevičs

Tel. 29555584

www.dekoera.com

Interjera noformēšanā piedalījušās kompānijas

Dīvāns viesistabā – Alan Deko (Latvija)

Apaļais galds virtuvē – Alan Deko (Latvija)

Krēsli ap apaļo galdu – Alan Deko (Latvija)

Gaismasķermenis viesistabā – SLV (Vācija)

Gaismasķermenis virtuvē – SLV (Vācija)

Parketa dēlīši – Grīdas un Durvis (Latvija)

Paklājs viesistabā – Paklāju pasaule (Latvija)

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics

Aivars Burakevics