Olga Bobrova

Foto: Aleksandrs Kendenkovs

Šis dzīvoklis atrodas jaunā mājā Rīgas centrā. Tā īpašniece ir jauna sieviete – veiksmīga biznesmene. Viņa ir aktīva, labi zina, ko grib, prot sasniegt izvirzītos mērķus. Tāpēc uzdevumu dizainerei formulēja ļoti skaidri: vajadzīgi kontrastējoši akcenti, atsevišķa garderobes telpa un minimāli maz punktveida gaismekļu. Visā pārējā pilnībā paļāvās uz profesionāli. Un nepievīlās.

Interior Inna Mamina

Inna Mamina

–Daudzi dizaineri uzskata, ka biznesa lēdijas dzīvoklī skaistām, taču nepraktiskām lietām nav vietas, – stāsta projekta autore, dizainere Inna Mamina. – Jo domā, ka lietišķai sievietei nav laika, lai tīksminātos par dažādiem nieciņiem un suvenīriem, pētītu gleznas… Proti, vajadzīgs strikts minimālisms, tikai nepieciešamie priekšmeti, plašums… Es kategoriski tam nepiekrītu. Man šķiet: lai cik nopietna būtu dāmas darbība, viņa vispirms ir sieviete. Bet sieviete bez mīļiem nieciņiem nav iedomājama. Ja runājam par izvirzītajiem uzdevumiem, tad telpas pārveidošana man un maniem kolēģiem ir ierasts darbiņš. Turklāt šoreiz dzīvokļa plānojums bija diezgan racionāls, ergonomisks un ērts. Tomēr teritoriju vajadzēja pārkārtot.

Pārkārtot un izrotāt. Katru, kurš ienāk dzīvoklī, sveic ziedošs sakuras zars un tauriņi, kas lidinās virs tā un ko pēc savas ieceres uz priekštelpas sienas uzgleznojušas dizaineres Inna Mamina un Jeļena Sidorova, radot priekpilnu, bezrūpīgu, relaksējošu iespaidu… Priekštelpā iebūvēts pamatīgs skapis, aiz tā atrodas konsole un spogulis. Bet iepretim – garderobe, kurai nepieciešamā platība atņemta citai telpai. Tālāk – bērnistaba un viesistaba, kas apvienota ar virtuvi.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

Krāsu gamma visā dzīvoklī vienota: gaišs smilškrāsas pamats un visas venges toņu variācijas. Arī pēc projekta autores skicēm darinātās durvis un mēbeles (izņemot gaišas ādas dīvānu), kā arī parkets ir tieši šajā krāsā. Tajā pašā tonī piemeklētas itāļu flīzes vannasistabai un virtuvei. Un tikai bērnistaba šajā ansamblī izceļas ar individuālu raksturu. Tajā ir ļoti gaišas mēbeles un tām atbilstošs parkets, pie sienām un griestiem – četru veidu tapetes no vienas kolekcijas. Taču ir arī kāda ar citām telpām kopīga detaļa: „lidojoši” griesti. Šo lidojumu nodrošina apslēpta pagaisma.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

Viesistabas atmosfēra mierīga un patīkama, telpa savienota ar kompaktu un ērtu virtuvi. Platība šķietami ir vienota, tā sakot, open space, tomēr izskatās, ka virtuve ir pilnīgi atsevišķa telpa. Šāds efekts sasniegts, prasmīgi pārplānojot platību. Tika iebūvēta šķērssiena, kas virtuvi atdala no viesistabas. Tā kā te atrodas arī krēslu ieskauts pusdienu galds, šo platību droši var saukt virtuvi-ēdamistabu. Virtuves rota neapšaubāmi ir tās darba zona, kas veidota no glancētas stikla mozaīkas venges krāsā. No virtuves-ēdamistabas var nokļūt uz nelielas lodžijas. Ja laiks ir labs, tur ir patīkami baudīt rīta kafija un vakarā dzert tēju.

Interior Inna Mamina

Viesistaba, neraugoties uz atturīgo interjeru, ir ļoti mājīga. Dizaineres izdomātajā un pēc viņas skicēm Latvijas meistaru izgatavotajā konstrukcijā pie sienas labi iederas dīvāns.  Bet pati konstrukcija veidota arī tāpēc, lai uz plauktiem saliktu amizantos nieciņus, kas silda sirdi un priecē acis. Gluži tāpat kā orhidejas un jaunkundzes figūriņa pie loga uz grīdas, kā glezna, kurai ierādīta īpaša vieta pie šķērssienas… Lai gan viesistaba un virtuve-ēdamistaba tiek uztvertas kā atsevišķas telpas,  tām ir kopīgi radniecīgi akcenti. Pirmkārt, mēbeļu kompozīcijās ievītais spilgti sarkanais spīdums, bet, otrkārt, kā stublāji vijīgās melnās kristāla lustras.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina

Durvis no viesistabas ved uz ērtu guļamistabu apaļajā erkerā. Telpas ģeometriskumu akcentē arī apaļā gulta un „lidojošo” griestu ovāls. Bet griestu dekoratīvā apmetuma spīdums vizuāli palielina telpas augstumu. Guļamistaba ieturēta brūnos smilškrāsas toņos. Līdztekus griestu pagaismai ir divas lustras, kas piestiprinātas garā ķēdītē. No kristāla lampām plūstošā gaisma uz sienām ar dekoratīvo apmetumu veido fantastiskus rakstus.

Vannasistabā triumfē tumšais venge un krēmkrāsa ar karija pieskaņu, savukārt brūnas ir tikai svītras un  ornaments uz zaļajām sienu flīzēm.

Prasmīgi pārplānotā platība ļāvusi projekta autorei un viņas kolēģiem izveidot vienkāršu, nesamākslotu, vieglumu izstarojošu interjeru. Ar spilgtiem, nebūt ne ekscentriskiem akcentiem. Radīta saimnieces stilam, noskaņojumam un izvēlei tuva ainava. Izvirzītie uzdevumi ir izpildīti. Kā vienmēr, spīdoši.

Interior Inna Mamina

Interior Inna Mamina