Olga Bobrova

Foto: Aleksandrs Kendenkovs (Style Foto Studio, www.realestate.stylefoto.lv)

Šajā dizaineres Innas Maminas (studija DizainGrad) iekārtotajā dzīvoklī ir daudz gaismas un gaisa, tāpēc tur ir viegli elpot. Visa telpa veidota gaišos toņos un pustoņos, patiesi Baltijai raksturīgajos dabas – smilšu, akmeņu, koku – toņos.    

Interior Mamina

Inna Mamina

– Tieši šādu uzdevumu man izvirzīja pasūtītāji,– stāsta projekta autore. – Viņi ļoti gribēja, lai to vasaras rezidence  būtu ieturēta mūsdienu Baltijas stilā. Un lai gan grāmatās par dizainu tāds nav minēts, īstenībā tas pastāv. Manuprāt, šī stila būtībai ir raksturīgas mierīgas krāsas, vēss atturīgums un cildenums. Un vēl tā pati maigā elpa, kas vēdī Jūrmalas mājās, pateicoties mūsu cēlajām priedēm un nedaudz sāļajam jūras gaisam. Tāpēc, veidojot iekšējo noformējumu šim triju cilvēku ģimenes vasaras dzīvoklim, es izmantoju dabiskos materiālus. Savukārt dekoram lietoju linu un zīdu. Īpaši gribas atzīmēt dažādkrāsu durvis: tās ir augstas (2,40 cm), apdarei izmantots ozolkoka finieris dažādās nokrāsās, kas atkārtojas arī mēbeļu tonalitātē.

Interior Mamina

Interior Mamina

Dzīvoklī, kas atrodas jaunā mājā Jūrmalas centrā, netālu no Dzintaru koncertzāles,  ir neliela priekštelpa, viesistaba, kas apvienota ar virtuvi un ēdamistabu (open space), guļamistaba, divas tualetes istabas, diezgan plaša garderobes telpa. Izmantojot grīdas seguma faktūru (istabās ir gaišs ozolkoks, priekštelpā un virtuves ēdamistabas daļā – akmens flīzes), gaismasķermeņus un dažādlīmeņu griestus,  kopējā telpa sadalīta atbilstoši „interesēm”. Un, protams, šim nolūkam izmantotas arī mēbeles. Jāteic, ka tās veidotas pēc Innas Maminas skicēm.

Interior Mamina

 Telpas „maigā” daļa, proti, viesistaba izcelta ar lustru un stāvlampu, kurām ir vienādi apaļi plafoni. Un vēl ar rāmī ietvertu un dekoratīvu apmetumu iezīmētu sienas daļu virs stūra dīvāna. Šī „glezna” papildināta ar nelielu bra, kura uzdevums turpmāk būs izgaismot kādas fotogrāfijas vai estampus. TV kompozīcija ir savdabīga, ļoti interesanti noformēta konstrukcija:  matētas baltas virsmas un riekstkoka tonējumu imitējoša ozolkoka apvienojums. No viesistabas ir izeja uz vaļēju terasi, kuru no kopējā iekšpagalma šķir zaļš „nožogojums” – tūjas podos.

Interior Mamina

Interior Mamina

Guļamistaba ir ļoti lakoniska. Divas gultas, starp tām – skapītis ar galda lampu, kuras plafons „citē” piekarināmo gaismasķermeni, un neliela kumode. Galvgalī tāda pati no dekoratīva apmetuma veidota „glezna” ietvarā.

Interior Mamina

Interior Mamina

Virtuves fasādes veidotas no ozolkoka finiera, bet darba virsmas un apmales – no kompozītmateriāla. „Pussalas” tipa galds kalpo par pilnvērtīgu trauku skapi. Reizē tas izmantojams kā galds rīta kafijas baudīšanai un patīkamai vakarēšanai.

Tualetes istabas sadalītas atsevišķi sievietēm un vīriešiem. Pirmajā ir vanna, bet otrajā – duškabīne. Abas telpas ir funkcionālas un atturīgas.

…Dzird sakām, ka atsevišķu daļu summa nav viens vesels. Tam var arī nepiekrist. Šī Jūrmalas dzīvokļa atsevišķās daļas veiksmīgi apvienotas vienotā platībā. Tāpēc pasūtītāji ikreiz, ierodoties savā Jūrmalas rezidencē, atzīmē tieši tās komfortu un ērtumu, kas veidots ar mīlestību un savā īpašā stilā.

Interior Mamina

Interior Mamina