Olga Bobrova
Foto: Lauma Kalniņa

Šī četristabu dzīvokļa interjeru dekoratore interjeriste Iluta Ločmele veidojusi Baltijai raksturīgi vēsu. Tā vēlējušies saimnieki. Un vēl, telpu noformēšanā Iluta izmantojusi savu iemīļoto paņēmienu – rotaļāšanos ar detaļām un atkārtojumiem.

Interior Iluta

Iluta Ločmele

Tas attiecas gan uz materiālu izmantošanu un apvienošanu, piemēram, flīžu un akmens, parketa dēlīšu un akmens flīžu kombinēšanu, gan uz īpašu vietiņu, piemēram, nišu, veidošanu interjerā. Viena no tām – trauku un suvenīru uzglabāšanai – uzradusies ēdamistabā, cita – televizoram – viesistabā. Pateicoties tam, viesistaba, ēdamistaba un virtuve tiek uztvertas kā atsevišķas telpas, lai gan īstenībā veido vienotu platību. Izrādījās, ka vissarežģītākā telpa ir virtuve: šķita, ka tajā ir vieni vienīgi stūri un izciļņi. Šīs stūrainības pārvarēšanai Iluta izmantoja mēbeles, kas (tāpat kā viesistabas un priekštelpas mēbeles) tika izgatavotas pēc projekta autores skicēm.

Saimnieku guļamistaba un pusaudzes meitas istaba pirmajā brīdī šķiet ļoti dažādas, un, protams, tas ir dabiski. Taču tās vieno dekorēšanas paņēmiens: sienu noformējums. “Senču” istabā siena pie gultas galvgaļa ir krāsota un tāpēc gluda, pārējās sienas klāj tapetes. Meitenes guļamistabā pretēji: pie gultas galvgaļa ir tapetes ar puķēm un putniem, trīs pārējās sienas – gludas, mierīgos toņos.

Saimnieku guļamistaba ir vēsa miera un oriģināla interjera noformējuma paraugs. Gultas abās pusēs stāv no čuguna lietas minietažeres. Neraugoties uz materiāla brutalitāti, smalkās formas dēļ tās izskatās skaistas. Bet koka kumode pie sienas, tieši pretēji, šķiet laucinieciski smagnēja. Bet, pateicoties spogulim greznā ietvarā virs kumodes, tā telpā iederas pavisam labi. Uzmanību piesaista gaismekļi. Tie šķiet tik atšķirīgi… Bet ar lustras izliekumiem sasaucas pie spoguļa izvietoto bra abažūru zīmējums, gleznaino plūdumu kopē sienas gaismekļu stiprinājumi pie gultas.

Pusaudža dēla istaba ieturēta mierīgos toņos. Vienkārša tahta, darba stūrītis pie loga, kumode… Daļu sienas rotā spiestas tapetes ar haotisku alfabētu. Pretī logam – skapis ar stiklotām durvīm. Iluta izmantojusi “hamaleona” tipa stiklu. Istabā ir arī spogulis. Lai šis interjera priekšmets neizskatītos “skuķisks”, tā rāmis veidots no… siksnas.

Dzīvoklī ir divas tualetes istabas. Vienā pie akmens flīžu sienas atrodas duša. Otra ir spoguļsiena. Vēl viena tualetes istaba aprīkota ar vannu, kura tāpat kā duškabīne atrodas pie akmens sienas. Virs izlietnes – oriģināls spogulis metāla ietvarā, kas nedaudz atgādina kuģa iluminatoru.

…Lūk, šādi ir atkārtojumi un tāda ir rotaļāšanās ar detaļām, kas mājā veido vēsu atmosfēru.

Iluta Ločmele
Tel. 26522047
iluta@ilustracijas.lv

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

Interior Iluta

INTERJERA NOFORMĒŠANĀ PIEDALĪJUŠĀS ŠĀDAS LATVIJAS KOMPĀNIJAS

Dīvāns viesistabā – ELIZA-K
Krēsli ēdamistabā, kumode zēna istabā – KUBE
Apaļais galds ēdamistabā – WENDEN
Iebūvētie skapji, aizkari – RIPO
Tapetes – SIENA
Spoguļi bērnu istabās, vannasistabā – ALAN DEKO
Spogulis dušas telpā – 4ROOM
Parketa dēlīši – OBJEKTS
Flīzes – AMB, OTILIE