Katerina Mišina

Foto no projekta Katz Ltd autoru arhīva.  

Māja ar šo dzīvokli 214 kvadrātmetru platībā atrodas Londonas centrā, Belgrāvijas rajonā, no kura līdz Bakingemas pilij  var nokļūt dažu minūšu laikā. Tur īstenots elitārais dzīvojamo māju projekts Ebury Square. Šajā prestižajā rajonā katra iela, katra māja ir aristokrātiska, respektabla un smalka.  Dzīves ritms tur ir īpašs: nav kņadas, nav steigas.   Valda miers, nosvērtība un klusums… Tur dzīvo ļoti pārtikuši londonieši, arī bagāti ārzemnieki.

Katz

Dmitrijs Holomjovs un Staņislavs Kacs

Dzīvoklī, ko nopircis kāds bagāts biznesmenis no Āzijas, šim kvartālam atbilstošu interjeru izveidoja Latvijas interjeru dizaina kompānijas Katz dizaineri Staņislavs Kacs un Dmitrijs Holomjevs.  

– Mēs centāmies telpas ieturēt “Londonas garā”, atbilstīgi šai vietai, – stāsta galvenais projekta dizainers Staņislavs Kacs. – Mēs gribējām, lai tas ir vīrišķīgs interjers, taču nevis brutāls, bet atturīgs. Bez pārmērībām un izdaudzinātā angļu stīvuma. Ar lakoniskām, tīrām līnijām, pieklusinātos toņos. Krāsu gamma visās telpās – šokolādes brūna ar nokrāsām, pienbalta. Materiāli dabiskie: marmors, koks, dārgi audumi.

Jāteic, ka dizaineri savu uzdevumu ir izpildījuši spīdoši, lielā mērā pateicoties tam, ka telpu noformēšanai izmantojuši minimālisma paņēmienu. Piemēram, hallē pie ieejas faktiski nav mēbeļu, ir tikai konsolgaldiņš, uz kura var nolikt somiņu vai cimdus, un soliņš, uz kura var apsēsties, lai novilktu vai uzvilktu apavus.  Virs galdiņa – smalkajam angļu humoram atbilstošs nepareizas formas astoņstūru spogulis. Citā halles tipa gaitenī vienu sienu rotā ierāmētas abstraktas skices, bet stūrī uz postamenta novietota kausam līdzīga vāze.

Katz

Viesistabā dominē divi lieli dīvāni un žurnālu galdiņš.  Sienas rotā gleznas (abstraktas). Šķiet, skaidri saskatāms zināms minimālisms, taču… Austrumi ir un paliek Austrumi.  Par to klātbūtni atgādina daudzie trauki uz galdiņa un spilveni uz dīvāniem… Taču bagātīgās, “kliedzošās” austrumu greznības nav, ir britu respektablums un vēsais cēlums. Arī oriģinalitāte. Viesistaba apvienota ar ēdamistabu, kurā var iekļūt, pa vienu vai otru pusi apejot spoguļskapi.  Tajā ievietots divpusējs kamīns, virs tā “karājas” televizori – filmas vai raidījumus var skatīties abās telpās.  Kā pastāstīja Staņislavs, spoguļi mākslīgi vecināti, bet tikai nedaudz, lai uzsvērtu interjera cēlumu.

Savukārt ēdamistabā visievērojamākais priekšmets ir kompānijas Terzani greznā lustra, kas sastāv no tūkstošiem niķeļa ķēdīšu, kuras kā kaskāde plūst no griestiem. Tā ir skaista pat neieslēgta. Bet tad, kad tās maigajās un svinīgajās dzīlēs iedegas spuldzītes, sākas brīnumaina gaismas un ēnu rotaļa. Trauku skapji – tās ir majestātiskas, stingrās līnijās veidotas vitrīnas, kuru stikla elementus ieskauj metāla ietvari. Vienu sienu rotā glezna (arī abstrakta). Jāteic, ka kaut kas ievērības cienīgs ir faktiski visās telpās.

Katz

Katz

Saimnieku guļamistaba un bērnistaba ieturētas tajos pašos cēlajos šokolādes brūnajos un pienbaltajos toņos.  Saimnieku guļamistabā iespaidīga lieluma galvgaļa apdarei izmantots dekoratīvs audums. Aiz tā – siena ar nedaudz vecinātiem spoguļiem. Iepretim gultai – televizors uz solīda skapīša un… šķiet, vienīgais priekšmets, kas nedaudz “izkrīt” no kopējās krāsu paletes, – ruds krēsls.  Vēl viens ievērojams priekšmets ir glezna ar ametistu lāsumiem. Bērnistabā pie sienas ir līdzīgs dekoratīvs panno.

Virtuve iekārtota labākajās minimālisma tradīcijās: nevienas liekas detaļas. Viss paslēpts aiz paneļiem. Lielisks mūsdienīga trenda paraugs: tīras līnijas, dārgi materiāli un tehnika. Šo izteikto askētismu nedaudz mīkstina bāra krēsli ar ērtiem apaļiem sēdekļiem. Arī vannasistabā valda lakonisms, augstvērtīgi materiāli (marmors, koks) un respektabla noskaņa.

Ja Latvijas dizaineru iekārtoto dzīvokli apmeklētu bijušais Belgrāvijas īpašnieks otrais Vestminsteras marķīzs Ričards Grosvenors un jaunais arhitekts Tomass Kjubits, kuram marķīzs uzticēja namu celtniecību, abi šie ievērojamie cilvēki, domājams, būtu apmierināti.  Viss paveiktais ir angliski elegants un cēls, elitārās vietas stilam atbilstošs.

www.katzhq.com

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz

Katz