Dace Ozola

Divdesmitā gadsimta sākumā būvētai savrupmājai Parīzes priekšpilsētā Senklū bija nepieciešama pilnīga renovācija. Par šā projekta īstenotāju tika izraudzīts ar savu stilu slavenais Tristans Oērs, un tā bija ideāla izvēle.

auer

Tristans Oērs

Trīsstāvu nama kopējā platība ir 500 m2. Īpašnieki – jauna ģimene, laikmetīgās mākslas cienītāji. Viņi savu vēlmi formulēja tā: ērta, ģimenei ar bērniem piemērota dzīves telpa un tajā pašā laikā – moderns eklektisks interjers.

Tristans Oērs un mājas saimnieks sapratās no pusvārda: izrādījās, ka abiem patīk oldtaimeri. Pilnībā sakrita arī viņu priekšstati par luksu. Rezultātā tika izstrādāts interjers, kas visādā ziņā, sākot ar izraudzītajām skaņdarbu un mākslas darbu kolekciju sastāvdaļām un beidzot ar mājas iekšienē plānotajiem pārvietošanās maršrutiem, ir pilnīgi pielāgots saimnieku paradumiem un gaumei.

No viesistabas logiem paveras lielisks skats uz Eifeļa torni. Mājā ir mākslinieciski apvienoti klasiskie un modernistiskie motīvi, restaurētas karnīzes un ciļņi, speciāli iegādāts antīks ozolkoka parkets. Šos elementus Tristans Oērs papildinājis ar paša izgudrojumiem – jaunām karnīzēm, ģeometriskiem koka paneļiem un mūsdienīgiem betona balstiem. Apvienot divas dažādas arhitektoniskās tēmas nemaz nav tik viegli, bet Oērs ir kārtējo reizi apliecinājis savu atjautību un gaumi.

Dizainers uzsver, ka mājas īpašnieki ir īsti hedonisti. Viņi labprāt pavada laiku, klausoties mūziku, un mājā ir ierīkota visaugstākā līmeņa akustiskā sistēma.

Par to, cik augstu saimnieki vērtē komfortu un cik ļoti mīl paši sevi, liecina arī viņu garderobes istaba – telpa, kura pēc saviem parametriem līdzinās nelielai viesistabai un kuras sienu rotā mākslinieciski uzgleznots ziedošas sakuras zars studijas Art et Breton izpildījumā. Tieši šis ziedošās sakuras zars tad arī kļuvis par Senklū savrupmājas vizītkarti. Autora izstrādātām freskām rotātas arī bērnistabas sienas. Vecāki cer, ka arī viņu bērni izrādīs  interesi par laikmetīgo mākslu.

Guļamistabā Tristans Oērs vēlreiz pierādījis savas krāsu izjūtas absolūti estētisko dabu. Kolorīts balstīts uz sarežģītiem pelēkās un bēšīgi brūnās krāsas toņiem ar ķirškrāsas akcentiem.

Pats Tristans par savu lielāko veiksmi uzskata šīs mājas kāpnes. Šeit paredzēta krāsaina pagaisma, kuru dizainers izstrādājis, iedvesmojoties no amerikāņu mākslinieka Džeimsa Tarela darbiem.

Luksa marku mēbeles Oērs apvienojis ar antikvitātēm un vintāžu. Šis tas sameklēts krāmu tirdziņos, šis tas atvests no Amerikas, un vēl šo to projektējis pats Tristans Oērs, piemēram, iebūvēto skapi ar gaismekļiem.

Pa visu māju izvietotas un izkārtas ierāmētas melnbaltas vintāžas stila fotogrāfijas. Uz plauktiem – robotu kolekcija, īpašais saimnieka lepnums.

Patiesi grezna ir vannas istaba. Panno un marmora vannu pēc pasūtījuma izgatavojusi firma Real Marbre. Melnais lakotais skapītis zem izlietnes ir kompānijas Devon & Devon ražojums. Grīdu klāj ozolkoka parkets.

auer

auer

auer

auer

auer

auer

auer

auer

auer

auer

auer