Technology for the Kitchen

Par vienu no interesantākajiem notikumiem izstādē EuroCucina kļuva ekspozīcija Technology for the Kitchen (“Virtuves tehnoloģijas”). Tieši šajā aspektā visi cenšas iemiesot ideju, ka smart-kitchen – tā ir realitāte, kas nodrošina efektivitāti, ekoloģismu, patēriņa kontroli, drošību un komfortu. Ekspozīcijas dalībnieki demonstrēja savas jaunākās tehnoloģijas un risinājumus attiecībā uz iebūvējamo sadzīves tehniku. Tendence ir acīmredzama: pateicoties mājas automatizācijai, virtuve kļūst “intelektuālāka”, bet cilvēka un tehnikas savstarpējās attiecības – vienkāršākas.

Tā, piemēram, pateicoties speciālām iebūvētām kamerām, saimnieks var sava viedtālruņa ekrānā ieraudzīt to, kas patlaban atrodas ledusskapī, un konstatēt, kādu produktu trūkst, vai arī uzraudzīt ēdiena gatavošanās procesu cepeškrāsnī, to nemaz neatverot. Tādējādi tiek paplašinātas iespējas attālināti vadīt virtuves tehniku. Tagad cilvēks var no rīta ievietot visus maltītei nepieciešamos produktus cepeškrāsnī, pēc tam aiziet, bet gatavošanas programmu iedarbināt stundu pirms atgriešanās mājās.

Kompānijas Whirlpool sērijas W Collection modeļu attālinātās vadības funkcija tiek īstenota ar mobilās lietotnes 6th Sense Live palīdzību. Ierīces var sadarboties ne tikai ar to lietotāju, bet arī savā starpā. Tā, piemēram, nosūcējs kontrolē vārīšanas paneļa darba režīmu, automātiski koriģē gaisa attīrīšanas režīmu un nosūta attiecīgu ziņu lietotājam. Whirlpool inženieru jaunākā izstrādne ir W Collection tehnikas balss vadības funkcija, kas tiek nodrošināta ar Google Assistant palīdzību.

Eurocucina tehnika 2018

Whirlpool. W Collection.

Candy arī piedāvā interesantu inovāciju – cepešskapi Watch & Touch. Modelī iebūvēts milzīgs sensoru ekrāns, uz kura var apskatīt videoreceptes. Iebūvēta kamera ļauj sekot līdzi ēdiena gatavošanās procesam, neatverot cepeškrāsns durvis.

Eurocucina tehnika 2018

Candy. Watch&Touch.

Galvenais kompānijas Miele eksponāts bija revolucionārā izstrādne Dialog Oven. Pirmo reizi cepešskapī tiek izmantoti dažādu frekvenču elektromagnētiskie viļņi. Tie ir garāki nekā parastie un iekļūst dziļāk produktos, tādējādi nodrošinot “apjomīgu” gatavošanu. Līdz ar to produkti nepiedeg un maltīte tiek pagatavota ātrāk. Speciāla bloka ģenerētos viļņus sadala divi elektromagnētiski sensori, kas analizē produktu svaru un sastāvu. Rezultātā ingredienti, kuru sagatavošanas laiks ir atšķirīgs (piemēram, gaļa un dārzeņi) gatavības pakāpi sasniedz vienlaikus. Cepešskapja Dialog Oven darbību var regulēt ar mobilās lietotnes Miele@mobile palīdzību.

Eurocucina tehnika 2018

Miele. Dialog.

Oriģinālu virtuves telpas optimizācijas risinājumu parādīja kompānija Kartell. Pjēra Lisoni izgudrotais galds i-Table ar keramisku virsmu ir piemērots gan ēdiena gatavošanai, gan tā baudīšanai, gan arī tam, lai mierīgi pārlūkotu savu e-pasta saraksti datorā.

Eurocucina tehnika 2018

Kartell. iTable. Piero Lissoni.

Dizainers Frančesko Lukēze firmai Falmec iztrādājis daudzfunkcionālu nosūcēju Spazio, kas papildus saviem tiešajiem “pienākumiem” kalpo arī par stelāžu, uz kuras var novietot gan traukus, gan puķu vāzi.

Firmas Franke nosūcējs Cloud arī ir attālināti regulējams, šai nolūkā izmantojot mobilo lietotni viedtālrunī vai planšetē. Turklāt attiecīgajā datubāzē pieejams plašs kulināro recepšu klāsts. Modelis aprīkots ar gaisa kvalitātes adapteru. Savukārt cits adapters nodrošina automātisku LED apgaismojuma regulāciju atkarībā no tā, cik gaiša vai tumša ir virtuve konkrētajā laikā. Tādējādi nosūcējs kalpo arī par apgaismes ierīci pat tad, kad neviens nelieto plīti.

Eurocucina tehnika 2018

Franke. Cloud.

Franke piedāvātais jaunums ir indukcijas plīts virsmas panelis Mythos 2gether ar tajā pašā līmenī iebūvētu A+++ klases nosūcēju, kura režģis izgatavots no čuguna.

Eurocucina tehnika 2018

Franke. Mythos 2gether.

Svaigu produktu un pusfabrikātu ātrai atdzesēšanai vai pat sasaldēšanai paredzēts speciālais Electrolux skapis Blast Chiller.

Eurocucina tehnika 2018

Electrolux. Blast Chiller.

Tagad vairs nav vajadzības ēdienu no cepeškrāsns pārvietot uz ledusskapi un pēc tam atkal sildīt no jauna. Hoover cepeškrāsns Keepheat spēj saglabāt ēdienu 62 līdz 70 grādu temperatūrā tā, ka tas ne mazākajā mērā nezaudē savas garšas īpašības.

Eurocucina tehnika 2018

Hoover. Keepheat.

Kompānija Smeg turpinājusi sadarbību ar dizaineru duetu Dolce&Gabbana. Sērijas Sicily is my love virtuves garnitūra, kurā ietilpst plīts, nosūcējs un ledusskapis, ieturēta retro stilā un rotāta ar ornamentiem Sicīlijai raksturīgās krāsās.

Eurocucina tehnika 2018

Smeg. Sicily is my Love. Dolce&Gabbana.