“Cirks, tas nozīmē – milzum daudz iespaidu. Maģisku. Mistisku. Cirks – tas ir vairāk nekā dzīve. Cirka izrāde mūs satricina līdz pašiem dvēseles dziļumiem, un šīs brīnišķīgās izjūtas mēs sevī glabājam līdz pat mūža beigām,” – tā izteicies slavenais holandiešu dizainers, epatāžas meistars, kompāniju Moooi un Moooi Carpets īpašnieks Marsels Vanderss. Un radījis greznu, spilgtu, dzīvesprieku apliecinošu trauku un aksesuāru kolekciju ar nosaukumu Circus itāliešu markai Alessi.

Circus Circus CircusKolekcijas izstrāde prasīja veselus piecus gadus. Tāpat kā cirkā – nekas nav panākams bez neatlaidības, ilgas prakses… Tikai tā var tuvoties pilnībai.

Šī kolekcija aicina atcerēties veco labo Eiropas cirku, atgriezties tā jautrajā un mulsinošajā pasaulē, ienirt līksmajā un satraucošajā kņadā starp ūsainajiem cīkstoņiem svītrainos triko, smieklīgajiem klauniem, pārspīlēti nopietnajiem rīkotājiem, jaukajām balerīnām, kas drosmīgi dejo uz virves zem cirka kupola… Circus – tā ir īsta maģija, viena vienīga spēle un šapito. Brīnumainā kolekcija ietver 29 galda piederumus, kā arī piecas figūriņas, kuru tirāža ir ierobežota. Par prototipiem kļuvuši klasiskie cirka personāži, tostarp spēkavīrs (riekstu knaibles) un zilonēns-balerīna (mūzikas lādīte), smejošs jokdaris (korķu viļķis) un izrādes vadītājs staļļmeistars (mājziņa zvaniņš), kā arī klauns “kārumnieks” (dispensers, tas ir, konfekšu dozators). Ir arī trauki produktu glabāšanai – to vāciņi pēc formas atgādina cirka telti. Turklāt kolekcija ietver šķīvjus un šampanieša atdzesēšanas spainīšus, kārbiņas un paplātes, augļu traukus un vāzes, krūzes. Zīmējumu pamatā ir ģeometriskas figūras – apļi, svītras, konusi. Krāsas dinamiskas – melns, dzeltens, sarkans un zelts.

Circus Circus Circus

Kolekcijas priekšmeti izgatavoti no nerūsoša tērauda ar krāsainas emaljas pārklājumu, kā arī no stikla un porcelāna. Kolekcijas autors un viņa kolēģi pratuši nerūsošo tēraudu apvienot ar krāsu gluži pārsteidzošā, unikālā, dzīvesprieku apliecinošā veidā. Šajā cirka koncepcijā viņiem izdevies iemiesot  tieši to, uz ko zīmols Alessi balsta savu reputāciju, proti, krāsainību, prieku un neparastu enerģētiku.

 “Mēs šo kolekciju veidojām kā savā ziņā unikālu izrādi,” saka pats Vanderss. Katrs priekšmets ir rotāts ar veco laiku cirka simboliem. To atpazīšana var būt pilnīgi negaidīta. Šie priekšmeti ieņems pienācīgu vietu mājas kolekcijā un kā mantojums tiks nodoti tālāk.”

Circus Circus Circus Circus

Circus

Circus

Circus

Circus

Circus