V&B

Geza Hansena

Slavenā dizainere Geza Hansena no arhitektu biroja The Hansen Family ir pārliecināta: “Interjera revolūcija turpinās!” Mainās formas un krāsu palateTātad pienācis laiks pārveidot arī vannasistabas.

Tā ka krāsu institūts Pantone par 2016. gada toni ir pasludinājis “sārto kvarcu”, viņa savai jaunajai “vannu kolekcijai” izvēlējās tieši šo krāsu. Vēlāk galvenajam tonim pievienoti arī citi. Rezultātā tapušas četras krāsu virknes ar trim niansēm katrā, proti: “pūderis”, “migla”, “okeāns”, “sarma” utt. Kā atzīst dizainere, iedvesmu viņa smēlusies no īpašā Parīzes dzīves stila, bet paletei par pamatu ņēmusi gadalaiku maiņu pilsētas dabā. “Visskaistākās un visinteresantākās ir dabas krāsas,” bieži atkārto Geza Hansena. Tāpēc kolekcijā dominē maigā pavasara zaļuma un vasaras saules toņi, sārtās rudens un caurspīdīgās ziemas zilgmes nokrāsas. Turklāt, uzskata Geza Hansena, vannasistaba ir svarīga kā elements, kur nonāc saskarsmē pats ar sevi, te var atslābināties, pasnaust. Tāpēc vannasistabas paletei jābūt nevis vēsai, bet siltai un viesmīlīgai. Tajā piedien nevis kliedzoši, bet gan nedaudz atšķaidīti toņi. Jāteic, ka dizainere ņēmusi vērā arī klasikas cienītāju vēlmes: viņi var iegādāties modeļus baltā un ogļmelnā krāsā.

Gezas Hansenas idejas un fantāzijas dzīvē iemiesojusi vācu kompānija Villeroy & Boch. Šā gada janvārī notikušajā izstādē imm cologne tika parādīta paplašināta izlietņu kolekcija Artis. Tās izceļas ar striktu formu (apli, ovālu, kvadrātu un taisnstūri), stingrām malu līnijām un superplānām sieniņām.  Pēc tam nāca klāt atsevišķas sērijas tajās pašās krāsās un toņos. Turklāt Geza Hansena ir pārliecināta, ka visdrīzākajā laikā vannasistaba atkaros no viesistabas bijušo popularitāti. Ļoti iespējams. Ja parādīsies vēl kādi divi trīs šādi projekti…

V&B