The Garage

Fransisko Segara

Autore: Alina Vagele

Pērnā gada izstādē Сersaie Boloņā slavenais spāņu zīmols – keramikas flīžu ražotājs Peronda ne tikai parādīja jaunas kolekcijas, bet arī nodemonstrēja jaunu stenda noformēšanas koncepciju – pop-up Hotel. Instalācija pati par sevi bija vesels stends, kurā ietilpa viesnīcas numuri, patio, butiki un pat “slepenas” istabas. Šī koncepcija tika izvērsta un attīstīta tālāk izstādē Cevisama Valensijā.

Spāņu stends, kuru  noformējuši laboratorijas Fashion Lab dizaineri, bija izveidots kā tirdzniecības centrs, kura teritorijā izvietoti vairāki veikali.

Tika demonstrēta arī ideja par industriāla stila restorānu: instalācija Fashion Lab. Tas ir kopprojekts, kas tapis kompānijas Peronda sadarbībā ar slaveno spāņu dizaineru Fransisko Segaru, kurš līdz šim bija pazīstams galvenokārt kā atbilstoši XX gadsimta sākuma tradīcijām stilizētu  mēbeļu un interjera priekšmetu autors. Viņš ar pilnu pārliecību veido interjerus pagājušo laiku garā, jo minimālismu noraida kā “mākslīgu un dzīvei nederīgu stilu”. Tāpēc dizainers dod priekšroku vintāžas elementiem, kas, pēc viņa domām, palīdz cilvēkiem padarīt savus mājokļus omulīgākus, “apdzīvotus”.

Lai panāktu pilnīgu atbilstību priekšstatam par garāžu, interjerā iekļauti veci motocikli no paša Fransisko Segaras kolekcijas, kā arī remontam nepieciešamo instrumentu komplekti. Interjeru harmoniski papildināja veci plakāti.

Tomēr par galveno “rozīnīti” kļuva keramikas flīzes – apbružātas, vietumis jau zaudējušas krāsu un apdauzītas. Šī vintāžas flīžu kolekcija ir radīta pilnīgā saskaņā ar metra gaumi. Pateicoties unikālajai izrobošanas tehnikai, flīzes patiešām izskatījās kā vecinātas. Turklāt retro noskaņu pastiprināja krāsu gamma: vintāžas rūtis pasteļtoņos, liela, šur tur mazliet padzisusi mozaīka un, protams, tīši radīta rupjas apdares šķietamība.

The Garage

The Garage

The Garage

The Garage

The Garage