Nataļja Voronova

Foto: Martins Kudrjavcevs un no dizaina studijas Neoklasika arhīva

Šī slavenā latviešu dizaineru ģimene ļoti mīl savu pilsētu. Nevar vien beigt par to jūsmot. Karīna un Ulvis Ābiķi (dizaina studija Neoklasika) ir gatavi runāt par Rīgu ar paziņām, draugiem, galvaspilsētas viesiem… Kā arī stāstīt par savu pilsētu kolēģiem no citām valstīm.

Interior

Karīna un Ulvis Ābiķi

– Manī sajūsmu raisa seno baznīcu lepnie torņi ar aizkustinošajiem gailīšiem galos, – saka Ulvis. – Es varētu nezin cik ilgi klejot pa līkumainajām Vecrīgas ieliņām, klausīties “senu gadsimtu soļus”, staigāt pa parkiem… Un izbaudīt Rīgas sievišķo būtību, priecāties par tās izsmalcinātību, eleganci. Šī Lēdija, kura tāpat kā citas Baltijas pilsētas tik daudz ko ir pieredzējusi un pārdzīvojusi, Laika nastu nes godam. Un cenšas saglabāt visas – gan savas labās, gan arī rūgtās atmiņas.

– Bet es nenogurusi varu vērot, ar kādu prieku Rīga valkā tiklab svinīgos viduslaiku, kā arī mūsdienīgos, modernos tērpus, kā viņas figūru pasvītro izsmalcinātās neoklasicisma tualetes, cik koķeta viņa izskatās pat vienkāršās nomaļu koka arhitektūras veidolos… – saka Karīna. – Tomēr jāatzīst, ka vislabāk tai der XIX gadsimta beigās un XX gadsimta sākumā darinātie jūgendstila kostīmi. Rīga ir skaista jebkurā gadalaikā un jebkuros laikapstākļos. Tai piestāv gan sārti zeltainos toņos ieturētās rudens, gan arī ziemas modes ar saules staros dzirkstošajiem sniega vizuļiem, un tās cēlo izskatu nespēj sabojāt pat pelēcīgā migla.

Skaisti ir ne tikai Rīgas nami, bet arī tajos esošie dzīvokļi. Daudzus no tiem noformējuši Karīna un Ulvis Ābiķi. Piemēram, kaut vai šo eleganto dzīvokli pilsētas centrā. Tā kopējā platība ir 173, 71 m2, griestu augstums – 3,5 m. Dzīvoklis paredzēts lietišķam cilvēkam, kas mīl un ciena komfortu. Te ir ērti dzīvot, strādāt, uzņemt darījumu partnerus un viesus. Tātad…

Interior

Interior

Galerija

Vispār jau tas ir liels gaitenis, taču tik prozaiskā vārdā dēvēt šo grezno telpu gluži vienkārši negribas. Gleznas pie sienām, melnbalta akmens grīdas klājums, ir vieta sekretāram, bet viesi un personas, kas gaida pieņemšanu, var piesēst uz ērta dīvāna. Pa labi no galerijas ir viesistaba, kas savienota ar ēdamistabu, virtuve, kabinets, tualetes telpa. Pa kreisi – guļamistaba, viesu istaba, tualete, saimniecības telpa, vēl viena maza garderobes telpa.

Viesistaba

Tā ir savienota ar ēdamistabu (platība – 47,42 m2). Šī greznā telpa ieturēta sudrabainos toņos. Ar sienu krāsu saskaņots firmas Listone Giordano parkets, aizkari, pretī milzīgam TV ekrānam (Rubelli) novietotā klubkrēsla un pufa apvilkums (paši šie priekšmeti ir kompānijas Salda meistaru darbs). Pelēko toņu cildenumu pasvītro spilgti sarkani akcenti: klavieres, dīvāna spilveni, vāze-ābols, kā arī ap ovālo ēdamgaldu izvietoto krēslu baltais apvilkums… Divvietīgā dīvāngulta ir pasaulslavenās firmas Parker Farr ražojums. Lustra un bra – Barovier&Toso.

Interior

Interior

Interior

Virtuve

Divviru durvis ved no viesistabas-ēdamistabas uz virtuvi (23,35 m2). Arī šajā telpā prevalē cildeni pelēkie, tikai ļoti gaiši, gandrīz vai balti toņi. Varētu teikt, ka šeit valda minimālisms – darba virsmas, sienas skapju, lielā melnā galda un pat maisītāju līnijas ir precīzas, taisnas… Ja vien nebūtu apaļā galdiņa un krēslu ar graciozi izliektām atzveltnēm, kā arī kompānijas Pieter Adam lustras ar tās vijīgajām formām

Interior

Interior

Interior

Kabinets

Tas atrodas pa labi no galerijas, aiz virtuves sienas. Lai ieietu kabinetā, jāšķērso neliela priekštelpa. Pats kabinets izskatās drīzāk pēc kompaktas viesistabas, kur var arī pastrādāt pie firmas L’Origine rakstāmgalda, bet pēc tam atpūsties, atlaižoties ērtajā Parker Farr dīvāngultā.

Tualetes telpa

Šajā telpā vieta atradusies gan vannai, gan duškabīnei un izlietnei. Faktiski visi aprīkojuma  elementi ir vācu firmas Dornbracht – pasaules vadošā sanitārtehnikas ražotāja – izstrādājumi.

Interior

Guļamistaba

Diezgan plašā istaba atrodas pa kreisi no galerijas. Tai, tāpat kā kabinetam, ir neliela priekštelpa, no kuras var ieiet arī viesu istabā. Guļamistaba arī ieturēta pelēcīgos toņos. Tos “atsvaidzina” maigais lielās gultas pārklājs, firmas Halley darinājums, un sudrabā mirdzošā  kompānijas Lucien Gau lustra. Tāpat kā lielākajā daļā šā dzīvokļa telpu, arī šeit grīda ir klāta ar firmas Listone Giordano parketu.

Viesu istaba

Tā ir vienīgā telpa dzīvoklī, kura nav ieturēta pelēkos toņos: šeit prevalē zaļās nokrāsas, un firmas Listone Giordano parkets ir brūngans. Patiesību sakot, šī telpa ir iecerēta kā garderobe ar ļoti ērtu glabāšanas sistēmu, taču, ja nepieciešams, šeit var pārnakšņot kāds aizkavējies ciemiņš.

…Viss dzīvoklis ir īsts atturīgas greznības un elegances triumfs. Savā ziņā arī slavenās dizaineru ģimenes vizītkarte.

Interior

Interior

Interior

Interior