– Aprīlī, – saka dizainere, – mēs aizvien gaidām jaunākās ziņas no Milānas, bet, nonākuši izstādē Salone de mobile, konkrēti, EuroCucine, meklējam novitātes, brīnāmies un jūsmojam.  Un Milāna nekad mūs nepieviļ. Šoreiz ir sevišķi daudz spilgtu iespaidu.

EuroCucina

Gaļina Sikiricka

Viens no galvenajiem trendiem ir “pazūdošā virtuve”. Pateicoties tai, var panākt īstu virtuves un dzīvojamās platības vienotību.  Tas nozīmē, ka visi virtuves elementi – izlietne, plīts, cepeškrāsns, tvaika nosūcējs, kā arī sadzīves tehnika – var no acīm pazust, lai par sevi neatgādinātu.  Šim nolūkam tiek piedāvātas, piemēram, kustīgas galda virsmas.  Milzīgu marmora (tas tagad ir modē) vai cita materiāla ierīci var nobēdzināt ar vieglu rokas pieskārienu, turklāt kustināt jebkurā virzienā, arī pa diagonāli.

EuroCucina

1 Modenese Gastone. Royal, 2-3 Brummel. Marmola, 4 Snaidero. Kelly. Massimo Ginni, 5 Aran Cucine. Trevi, 6 Provasi.

Vēl viens ērts un stilīgs risinājums ir frontālo durvju apslēpšana. Saimniece var virtuvi noslēpt, telpā redzamu atstājot vienīgi ēdamistabu vai viesistabu.  Bet no virtuves paliek tikai stilīgas un elegantas monolītas kolonnas un paralēlskaldņi.  Taisnības labad jāteic, ka premium klases virtuvēs – tādās kā Dada, Varenna – šāds risinājums jau tika piedāvāts, tomēr tas bija retums, pat eksotika.  Tagad “pazūdošās virtuves” piedāvā jau faktiski visas fabrikas.

EuroCucina

1 Scic Cucine. Aida, 2 Martini, 3 Ernestomeda. Icon.

Nevar neatzīmēt arī šādu EuroCucine trendu: darba virsmas ir “noliesējušas”, kļuvušas plānākas, bet cokols noslīdējis zemāk. Līdz ar to palielinājusies skapju lietderīgā platība.

– Ir vēl viens izteikts trends, – turpina Gaļina Sikiricka. – Jo aktīvāk mūsu dzīvē ienāk dažādas tehnoloģijas, jo pievilcīgāka kļūst koka dabiskā nepilnība.  Tagad koku neapstrādā, bet izvēlas zibens apdedzinātu vai kukaiņu izlodātu, vai tādu, kas saglabājies no aizvēsturiskiem laikiem.  Piemēram, uz Eiropu no Jaunzēlandes ved kauri koku, kas purvos nogulējis no 5 līdz 50 tūkstošiem gadu. Ar to strādā fabrikā RIVA 1920, kur no šīs raritātes darina galdus.  Vēl viens fabrikas atradums ir pāļi, uz kuriem turas Venēcijas mājas. Šie pāļi tiek nomainīti, bet lietotos izmanto atkārtoti, piemēram, fabrikā Toncelli no tiem izgatavo brīnišķīgas virtuves.  Jāteic, ka arī šeit strādā ar seniem materiāliem – koku, kam ir divi tūkstoši gadu.  Joprojām topā ir dabiskie materiāli – koks, keramika, betons, metāls.  Un tie visi ļoti labi sader cits ar citu.

EuroCucina

4 Varenna. Artex,5 Arrex. Opale, 6 Aran Cucine. Sipario. Makio Hasuike.

– Nevar nepievērst uzmanību šādam elementam, – saka Gaļina Sikiricka.  – Proti, vaļējiem plauktiem.  Tie ir horizontāli un vertikāli, tiem ir visdažādākā forma un krāsa. Un, protams, jāpiemin Loft moduļi, kas ir visiem, visur un lielā skaitā.  Skaisti tos pārstāv Scavolini un Diesel. Stilīgi, efektīgi un pārliecinoši izskatās metāla karkasi, stiegrotas stikla durvis, fasādes, kuru apdarē akcentēta koka struktūra, metāliskas fasādes un vaļēji plaukti.  Brutāli un cienīgi.

EuroCucina

1 Aster Cucine. Factory.Lorenzo Granocchia, 2 Aster Cucine. Factory, 3 Scavolini. Diesel, 4 Snaidero. Frame, 5 Officine Gullo. Park Avenue, 6 Varenna. Arhena, 7 Ernestomeda. K-Lab.

Savukārt klasika, kā jau tai pienākas, joprojām ir eleganta, pamatīga.  Tiesa, sarucis apzeltījums, fasādes kļuvušas vienkāršākas, jūtams viegls pavērsiens art deco virzienā.

EuroCucina

Scavolini. Flux Swing. Giugiaro Design.

EuroCucine pavēra ieskatu nākotnē: FTK – tā ir virtuves tehnoloģija. Proti, bija demonstrētas labākās zinātniskās izstrādnes, kas pavisam drīz parādīsies katrā mājā.  Sevišķi interesanta izskatījās indukcijas plīts: visa ierīce ar juvelieriem raksturīgu precīzi iemontēta darba virsmā, kura turklāt ir ideāli līdzena.

Iepriecināja tehnikas ražotāji Miele un SMEG. Šīs kompānijas demonstrēja vienotā stilā ieturētus dažādus skapjus (vīna, trauku sildīšanas, vakuumiesaiņošanas u.c.). Ir īpaši patīkami, ka mūsu partneri Marchigroup, Varenna, Ernestomeda, Aster, Biefbi, Scavolini izskatījās ļoti pārliecinoši un efektīgi.

EuroCucina

3 Veneta Cucine. Artemisia, 4 Team 7, 5 Stosa. Infinity, 6 Del Tongo. KS. Giulio Cappellini & Alfonso Arosio, 7 Snaidero. Aria. Pininfarina.