Maison & Objet tendence„Radi!”

Tāds bija salona Maison & Objet 2015 pamattemats. Šī koncepcija nav parādījusies nejauši: slavenie trendu noteicēji pamanījuši, ka atgriezusies interese par hand-made lietām. Tā izpaužas gan vienkāršos dekoros, gan greznumlietās. Galvenā ideja – mudinājums pievērsties jaunradei – atspoguļota trijās tematiskajās instalācijās, kuru autori ir atzīti „pareģi”. Fransuā Bernārs no aģentūras Croisements rādīja projektu „Dabas darinājums”. Trendu eksperte Elizabete Leriša savā darbā „Cilvēka darinājums” pievērsusies meistarības avotiem, bet Vinsents Greguārs no aģentūras Nelly Rodi demonstrēja progresīvas inovācijas „Tehno darinājums”.

Maison & Objet tendence

Nature Made: zinātniskie meklējumi

Visa pamatā likta ideja: dizaineru uzdevums ir izprast dabas procesus un tos izmantot interjera vai dekoratīvo objektu veidošanā.

Viens no interesantākajiem Fransuā Bernāra instalācijas objektiem ir krēsls, kas darināts no putekļos saberztiem organiskajiem atkritumiem, kas radušies ar sēņu micēlu palīdzību. Dizainers Ēriks Klārenbeks šos organiskos putekļus pārvērtis par klīsteri un micēlu kustību ievirzījis tā, lai iegūtu oriģinālas formas priekšmetu.

Maison & Objet tendence

Dizaineri Korīna Mullere un Petrs Oļežkovičs darbojušies ar sāls kristāliem. Rezultātā iegūti gaismekļu plafoni Best Before, kas tušē lampu gaismas spožumu un rada īpašu dekoratīvu efektu.

Holandietis Lekss Pots demonstrēja spilgtus metāla paneļus, kuru krāsa iegūta, izmantojot dažādu metālu un sāļu mijiedarbību (acīmredzot viņam skolā patikusi ķīmija!). Publikas interesi izraisīja Annes Tenes Donkelaras projekts Broken Butterflies. Dizainere ar apgleznojumu, izšuvumu, zelta un miniatūra gaisa balona palīdzību radot neparastus dekora priekšmetus, dāvājusi otru mūžu arī taureņu spārniem.

Maison & Objet tendence

Human Made: spožs roku darbs

Daudzi dizaineri mūsdienās nevēlas sadarboties ar industriālajiem ražotājiem. Un pārtop par amatniekiem. Šie gudrinieki rada produkciju, liekot lietā prātu, talantu un prasmīgās rokas.

Maison & Objet tendenceAtbalstot šo tendenci, dizainers Paolo Julians izgatavoja marmora vāzes pusfabrikātus Introverso. Un piedāvāja, lai individuālu formu piešķir tie, kas vāzes iegādāsies: vajadzēs izmantot tikai āmuru.

Maison & Objet tendence

Roku darba un materiāla evolūciju, kas tiek ilustrēta ar tekstilijas palīdzību, demonstrēja skolas ECAL studente Seraina Lareida: tuvāk paklāja Metamorphosis malām augstvērtīgā dzija atkal pārvēršas par neapstrādātu vilnu.

Maison & Objet tendence

Vēl viens jaunamatnieku izgudrojums: simtgadīgas roku darba tehnoloģijas pielāgošana konkrētam priekšmetam. Piemēram, darbā ar ādu un keramiku, koku un audumu izmantojamie paņēmieni tiek kombinēti vienā izstrādājumā. Izskatās visnotaļ moderni.

Maison & Objet tendence

Michal Cerderbaum & Noam Dover

Techno Made: tehnikas brīnumi

Izrādās, supertehnoloģiskie priekšmeti spēj savu īpašnieku pārsteigt ar funkcionalitāti, prasmi kļūt par efektīgu dekora priekšmetu, nokārtot saimnieka personisko dzīvi. Līdz ar to apliecinot, ka nākotne jau ir klāt!

Maison & Objet tendence

Maison & Objet tendence

Šo trendu spilgti demonstrēja bezvadu austiņas, multivāres katls, videokamera, kas analizē gaisa sastāvu (tā nav lielāka par A4 formāta papīra lapu), brilles–televizors… Uzmanību piesaistīja pelēkās un smagnējās biroju orgtehnikas spilgtais antipods – saprotamas formas dators Kubb, kura mala ir aptuveni 15 cm un kurš veidots dažādās krāsās. Iespaidīgs un vētrainas emocijas raisošs bija rezultāts, ko dizainers Matjē Leaners sasniedzis sadarbībā ar Fransuā Brumenu, – ar 3D printeri radītā audioierīce Power of love, kas izskatās pēc liesmas un apgādāta ar diviem austiņu kontaktiem. Un, protams, Dyson robots putekļsūcējs, ko var vadīt pat no otras pasaules malas.

Maison & Objet tendence