Ilze Kraukle

Pēc pērnā gada projekta „Laikmets pirms dizaina: Klasika” panākumiem tā autori no Ciarmoli Queda Studio kārtējo reizi oriģināli interpretējuši mūsdienu dizaina pasauli. Jaunā ideja ir projekts DeLightFuL (Design, Light, Future, Living, proti, Dizains, Apgaismojums, Nākotne, Dzīvesveids). Mūsdienu dzīvojamā telpa parādīta kā jauna mainīga dimensija, kas iezīmējas starp ierastajām vajadzībām un jaunajām vēlmēm, vienlaikus pārvarot tradicionālo dalījumu funkcionālajās zonās. Vārdu sakot, runa ir par dzīvotni bez robežām, kas visnotaļ atbilst prasībām, ko izvirza jaunie cilvēki vecumā līdz 35 gadiem, tas ir, viena ceturtdaļa pasaules iedzīvotāju.

delightful

Simone Čarmoli un Migels Kueda

delightful

delightful

delightful

delightful

delightful

„Mūsdienu pasaule ir mainījusi cilvēku dzīvesveidu,” paziņo Čarmoli un Kuedas kungi. „Taču vitāli svarīgās vajadzības nav mainījušās: cilvēki turpina ēst,  gulēt, sēdēt un pulcēties pie galda. Pārdomas mūs aizveda pie priekšstata par mūsdienu scenārijiem iedomātā brīdī  starp realitāti, virtuālo pasauli un pēkšņām pārmaiņām…”

delightful

delightful

delightful

delightful

Dizains, gaisma, nākotne, dzīvesveids – četras galvenās koncepcijas, ko ietver  DeLightFuL. Šim projektam veltītajos izstādes paviljonos bija noorganizēts vizuāls un uz sensoriem balstīts maršruts. Mītnes mūsdienīgums tiks noteikts pēc gaismas arhitektūras un poētiskuma līmeņa. Instalācijās izmantoti speciāli izraudzīti iekārtas priekšmeti, kas atspoguļo mūsdienu dizaina būtību un, pateicoties neparastai materiālu, audumu un krāsu kombinācijai, pārvērsti par interesantiem paraugiem. Vesela durvju – pārmaiņu „katalizatoru” – sērija virza uz dažādām telpām, ļaujot katram sev pašam atklāt jaunu mājas telpu. Neatņemama projekta sastāvdaļa ir Mateo Garones īsmetrāžas filma, kurā režisors uz dizaina pasauli raugās no īpaša skatpunkta, atraisīti stāstot par realitāti.

delightful

delightful

delightful