Ambiente 2015 Trends

Dzīvesveida izvēlē arvien lielāku nozīmi iegūst sapņi, idealizēti tēli un emocijas. Šī atkarība ir tik svarīga, ka kļuvusi par izstādē Ambiente pārstāvētā projekta Trends 2015 vadmotīvu, ietekmējot ne tikai krāsas un formas, bet arī materiālus un pat ražošanas tehnikas.

Trendu birojs Stilbüro bora.herke.palmisan sakopojis tendences izpriecu, dekorēšanas, mēbeļu, galda klāšanas un dāvanu jomā. „Mūsu trendu speciālisti izvēlējušies tematu „Skumjas”, kas ir daudzveidīgs, emocionāls un spilgts. Tas atspoguļo Ambiente preču dažādību,” teica izstādes Ambiente viceprezidente Nikoleta Naumana.

Ambiente 2015 Trends

Skaidrība + Vieglums: dizains visā savā vienkāršībā

Šis tīrais un vienkāršais, nedaudz romantiskais stils rada brīvības un viegluma sajūtu. Gaišzilais, zaļais laima tonis un maigās koku nokrāsas harmonē ar neuzkrītošajiem baltajiem un pelēkajiem toņiem. Augstvērtīgi materiāli un smalks dizains nav savienojams ar pārslogošanu, bet iet roku rokā ar materiālu un virsmu eleganci. Ieloces un mežģīnes uzskatāmi liecina par nostalģijas notīm tekstilijās. Maigo krāsu gammu līdzsvaro stikls – matēts vai ar metālisku pārklājumu un saltu spīdumu.

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Amatniecība + Kultūra: dzīva tradīcija

Atgriešanās pie saknēm rosina izvēlēties tradicionālos materiālus, formas un izgatavošanas paņēmienus. Dizaineri piedāvā „sajaukt” kultūras un kombinēt klasiskās un modernās ražošanas metodes. Paklāji un tekstilmāksla, keramika, grozu pinumi, mākslinieciskie apgleznojumi rosina veidot jaunu dizainu. Intensīvajos dzeltenajos, turmalīna, bordo, indigo un brūnganajos rūsas toņos parādās negludumi un apzinātas nepilnības. Un tiem pievienojas izteiksmīgi audumi ar grafiskiem folkloras ornamentiem, kā arī stepēti paklāji ar dažāda biezuma uzkārsumu. Arī keramikas, sizala, rafijas un rotanga uzdevums ir uzsvērt tuvumu dabai.

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Vēsture + Elegance: smalka greznība

Atsauce uz vēsturi un grezni materiāli ir dārga – kaisles un elegances pilna dizaina atbalsta punkti. Vēlēšanās iepazīt fantāzijas un mistikas pasauli izpaužas piesātinātos sarkankoka, tumšzilos un melno ikru toņos, kam pievienots sārts pērļu mirdzums un bronzas zaigojums, kurš nodrošina teatrālus krāsu akcentus. Augstvērtīgi materiāli un dekoratīva patina – tas ir bagātības pieskāriens kombinācijā ar jaunākajām tehnoloģijām. Pilnību sasniegusi rotaļāšanās ar materiāliem un tekstūrām: pulēts svēdrains marmors apvienojas ar lakotu tumšu koku. Līdztekus čugunam un alumīnijam izmantota bronza, varš, misiņš un hroms. Grezno dizainu vainago klasiskais rakstainais porcelāns, maigā āda, samts un šenijs.

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Humors + Ziņkārība: bezrūpīga humora nots

Rotaļīgu bērnu bezrūpību par savu mūzu izvēlējies optimistiskais dizains, kas katru dienu sagaida ar smaidu. Drosmīgs piparmētru zaļās, oranžās, nugas un grafīta krāsas apvienojums ar neparastiem materiāliem un formu daudzveidību. Šāda trenda kredo – ar netradicionāliem risinājumiem izteikts humors. Daudzkrāsainus efektus papildina monohromas matētas virsmas un stikls, kā arī flīss un plastīts, bet daudzie ornamenti, grafiti un uzraksti kļuvuši par vēl vienu joiede vivre („dzīvesprieka”) izpausmi.

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends

Ambiente 2015 Trends