Dace Ozola

Gufram 2018Fabrika Gufram nolēmusi piešķirt mūsdienu objektiem jaunu jēgu, saliedējot tagadni ar pagātni iepriekšējā gadsimta septiņdesmito gadu popkultūras garā, un savu jauno kolekciju veidojusi disko stilā.

Lai iemiesotu dzīvē disko krāsu feijeriju, Gufram vadītājs Čārlijs Veca pieaicinājis sadarbības partnerus – dizaina studijas Atelier Biagetti no Itālijas, Rotganzen no Nīderlandes un GGSV no Francijas.

Mīkstās mēbeles projektējuši Alberto Biadžoti un Laura Baldesari no Atelier Biagetti. Savus pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu garā radītos objektus viņi nosaukuši cilvēku vārdos: Betsija, Džimmijs, Stenlijs, Čārlijs un Tonijs.

Gufram 2018

Laura Baldassari & Alberto Biagetti.

Gufram 2018

Betsy.

Gufram 2018

Stanley.

Gufram 2018

Jimmy.

Spoguļbumba – disko laikmeta galvenā “varone” – kļuvusi par Roterdamas studijas Rotganzen dizaineru Robina Stema un Džori Horstinka projektēto mēbeļu sēriju “Pēc ballītes” raksturojošo simbolu. Šajā sērijā ar “saplakušajām” diskobumbām ietilpst trīs skapji un divi žurnālu galdiņi.

Gufram 2018

Robin Stam & Joeri Horstnik.

Gufram 2018

Parīzes studija GGSV Gaellas Gabijē un Stefana Vijāra personā izgudrojusi hipnotisku ieapaļu oranžu, sārtu, violetu un melnu paklāju līniju Dance Floor.

Gufram 2018

Stéphane Villard & Gaëlle Gabillet.

Gufram 2018

Gufram 2018