Nataļja Mitina

Foto: Jana Adere

Dzīvoklis, kuram tika izstrādāts interjera dizains, atrodas pilsētas vēsturiskajā daļā esošas daudzdzīvokļu mājas mansardā. Tāpēc par izejas punktu šīs telpas interjera izstrādāšanai kļuva temats – debesis, bet vēl precīzāk – koku zari uz debess fona. Šis temats tika apspēlēts gan ar apdares materiālu palīdzību (daudzie venges krāsas elementi), gan arī dekoratīvajā noformējumā (gleznas, viesistabas durvju noformējums). Par dzīvokļa kopējo stilu varētu atzīt urbānismu. Tas ir mūsdienīgs, lakonisks, ērtas un mājīgas atmosfēras radīšanai piemērots stils. Plašs dabisko materiālu izmantojums, gaišas pasteļkrāsas un to nianses piešķir interjeram viegluma un caurspīdīguma efektu.

Interior

Nataļja Mitina

Pateicoties lielajai platībai, visas nepieciešamās funkcionālās zonas varēja nošķirt citu no citas kā atsevišķas telpas. Dzīvoklī ir liela halle, faktiski apvienotas, bet ar konstruktīvajiem elementiem vizuāli atdalītas viesistaba un ēdamistaba. Saimnieku guļamistaba savienota ar garderobi un lielu vannasistabu, kurā ir dabiskais apgaismojums un divām personām paredzēta hidromasāžas vanna. Viesu sanitārais mezgls ir savienots ar halli, un tā apdarē izmantota stikla mozaīka. Hallē iekārtota plaša garderobe. Virtuve ir tik liela, ka tajā varēja izvietot ne tikai visu nepieciešamo aprīkojumu, bet arī bāra leti un nelielu, četrām personām paredzētu ēdamgaldu.

Interior

Interior

Interior

Viens no vissarežģītākajiem jautājumiem mansardu projektēšanā ir kvalitatīvs apgaismojums. Lielais vairums gaismasķermeņu ir jāiebūvē slīpās plaknēs, un šis nosacījums būtiski ierobežo modeļa izvēli. Gaismasķermeņu izvietojumam arī jābūt maksimāli pārdomātam. Šajā projektā tika izmantotas iebūvētas halogēnlampas ar baltu grozāmo mehānismu, lai tās neizceltos uz griestu fona. Viesistabas zonā tika izmantotas Paulmann trošu sistēmas.

Interior

Dzīvokļa krāsu risinājums izrietēja no kopējās koncepcijas un stila. Pamatā ir baltā un dabiskā koksnes (ķirškoka, balināta ozolkoka, venges) krāsa, kā arī matēti pasteļtoņi sienu untekstiliju noformējumā.

Interior

Interior

Par īpašu «rozīnīti» šajā projektā kļuvušas matēta, ar koku zariem apzīmēta stikla četrviru durvis, kas atdala halli no viesistabas. No vienas puses, tās ielaiž dabisko gaismu tumšajā hallē, bet, no otras puses – kalpo par svarīgu dekoratīvo akcentu, kas nosaka visa interjera tematu. Projekta autora izstrādātais zīmējums uz durvīm tika transformēts ar smilšstrūklas metodi. Tematu – koku zari uz debess fona – atbalsta arī ēdamistabas zonā pie sienas piestiprinātais Aleksandra Kendenkova fotodarbs.

Interior

Interior