Olga Bobrova

Foto: Martins Kudrjavcevs

Nelielā divstāvu māja Jūrmalā, kuras iekštelpu noformēja dizainere Daniela Burova, – tie nav tikai ģimenes (māte, tēvs un mazā maitiņa) mītnes kvadrātmetri. Tā ir smalka mājīguma teritorija, kas piepildīta ar lakonisku eleganci. Taču tai piemīt arī  viegla klasikas noskaņa. 

Interior

Daniela Burova

Interjeram, kas aptver abus stāvus, raksturīgas gan mūsdienu, gan Provansas stila iezīmes. Tie kopā ne  īpaši lielo (136 kvadrātmetri) platību veiksmīgi sadala.

– Pirmais stāvs, – stāsta dizainere, – ir kaut kas līdzīgs studijai, kur apvienotas viesistaba, ēdamistaba un virtuve. Klasiku galvenokārt pārstāv korpusa mēbeles viesistabā un Provansas stilu atveidojoši skapji un plaukti virtuvē, bet ēdamistabā ir īpaši vecināts pusdienu galds. Lai labāk izceltos vintāžas galda „senlaicīgums”, ap to sarindoti no caurspīdīga plastikāta darināti mūsdienīgi krēsli, jo ne velti  mēdz teikt:  karali spodrina svīta! Izpildot klientu vēlēšanos, virtuves griesti pārklāti ar sijām, kas piešķir senatnīgumu. Tās nav tik masīvas kā sendienās, tāpēc  smagnējības sajūtu telpā nerada. Pievēršoties koloristikai, jāatzīmē, ka izraudzīta gaišpelēka gamma, taču nevis auksta, bet silta. Par akcentu kalpo kamīna portāla, dīvāna spilvenu, krēsla, pufa piesātināta zilā krāsa, kura arī aukstumu neizstrāvo.

Interior

Siltā gamma plūst no pilnīgi dažādajiem, taču harmoniski sadzīvojošiem pārsegiem. Viesistabas nišā, kur ievietota TV grupa, sienu rotā krāsoti dēļi. Siena aiz dīvāna pārklāta ar dekoratīvu apmetumu. Bet kamīna izcilnis apdarināts ar flīzēm skujiņas rakstā.  Tādas pašas flīzes izmantotas virtuves rotāšanai. Un gandrīz burtiski atkārtojas žalūzijās un biezajos aizkaros.

– Otrais stāvs, – turpina Daniela, – ir mansards. Tur atrodas neliela halle ar izvelkamu dīvānu viesiem, vecāku guļamistaba, bērnistaba, vannasistaba. Guļamistaba būtībā ir  „gultasvieta”. Šīs telpas dominantei gultai ir liels galvgalis, uz sienas aiz tā – brīnišķīgas tapetes ar puķu rakstu. Taču tas nav košs. Viss ir atturīgs, lakonisks un gleznains: savu misiju labi pilda mazais gultas galdiņš. Pie griestiem jau atradās sija, kuras nepieciešamību diktēja konstrukcija. Lai saglabātu līdzsvaru un saskaņu ar pirmo stāvu, es pievienoju vēl divas sijas, kas piešķīra lielāku solīdumu.

Interior

Ja pievēršamies bērnistabai, tad, kā teica projekta autore, pasūtītāju lūgums bija:  mazās meitenes istabu nekādā gadījumā nepārvērst par bārbijas vai princeses dzīvesvietu. Nekādu rišu, rozā lentīšu un dejojošu balerīnu uz sienām.

– Es pilnībā piekrītu šādai nostājai, – teica Daniela. – Tāpēc centos panākt, lai istaba būtu vienkārša, ērta, ieturēta mierīgos toņos. Tā izdevusies pat nedaudz vēsa. Par akcentiem kalpo nedaudz „piepūderētas”  ceriņkrāsas spilveni un košs plūmju krāsas krēsls.

Arī vannasistaba ieturēta vēsos toņos. Provansa te ir aktīva. To līdzsvaro modernā santehnika.

…Šajā mājā ir viegli elpot. Bet Provansas noskaņa piešķir romantiku.

Interior

Interior

Interior

Interior