Teksts un foto: Marina Dulepina

Šoziem notikušās izstādes Ambiente ietvaros tās rīkotāji kārtējo reizi īstenoja jauno perspektīvo dizaineru jaunradei veltītu projektu Talents.

Projekta pasākumi, kas izvērtās par zīmīgu šovu, risinājās divās vietās: Zālē 4.0/Mūsdienu galda dizains un Zālē 11.0/Loft, rādot, kā labas idejas pārtop dzīvei vajadzīgos produktos. Messe Frankfurt viceprezidente Nikoleta Naumane teica: “Mēs nolēmām, ka jauno talantu piedāvātie prototipi un koncepcijas jārāda visprestižākajos un visplašāk apmeklētajos izstādes paviljonos.  Jauno dizaineru un autoritatīvo kompāniju tiešs kontakts stimulē abas puses.  Turklāt pētījumi rāda: vairāk nekā puse projekta Talents dalībnieku tieši izstādē atrod sev pasūtītājus un savu produktu ražotājus.”

Ambiente TalentsLekha Washington. Ajji. Dot Chair.

Pirmajā acu uzmetienā krēsls Dot Chair izskatās absolūti plakans. Bet tikai līdz brīdim, kad kāds uz tā apsēžas. Visi “izmēģinātāji” atzīmēja krēsla sniegto komfortu.

 Ambiente Talents

Decani Design. „Chestnut”.

Krēsls Chestnut demonstrē humora pilnu pieeju. Tas izskatās pēc simtkāja.

Ambiente Talents

Kinga Chmielarz. HOP Design.

Oriģinālais gaismeklis izgatavots no grezniem materiāliem – dižskābarža, vara un tērauda.

Ambiente Talents

Benwu Studio.

Paraugs, kas apliecina, ka interesantas konceptuālas idejas var izmantot itin visur. Piemēram, oriģināla gaismekļa izgatavošanai.

Ambiente Talents

Saskia Drebes.

Tradicionāla ražošana, tradicionāls materiāls, jauna pieeja dizainam. Rezultāts – interesanti mākslas objekti.

Ambiente Talents

Mani. „Pure”.

Tīras līnijas, šķietami ierasta forma un izcilā itāļu meistarība – tas viss piemīt priekšmetam ar pārlaicīgu estētiku.

Ambiente Talents

Futureisblank.

Ja apvieno baltus šķīvjus un mērces traukus ar nelīdzenām malām, var iegūt simpātisku kompozīciju.

Ambiente Talents

Rosa Pause.

Šīs trīs vāzes ar stilizētu puķu reljefu nav domātas kupliem pušķiem. Tajās organiski iederas tikai daži ziediņi un zariņi.

Ambiente Talents

Gabi Veit. „Creature”.

Šīs sudraba karotes, kas izskatās pēc tādām, kuras tikko atrastas senas pilsētas izrakumos, noteikti nav domātas rafinētiem estētiem.  Tās būs pa prātam īsteniem primitīvās senču mākslas vienkāršības cienītājiem.

Ambiente Talents

Katrin Krupka. Krupka-Stieghan. „Cotton Bowls”.

Šie “kokvilnas baloni”, kas savam nosaukumam atbilst visai nosacīti, izgatavoti no kokvilnas un organiskā plastīta.  Priekšmetu autore Katrīna Krupka demonstrē savu aizraušanos ar dažādu materiālu apvienošanu.

Ambiente Talents

Pastina. “Agata”.

Šo biķeri, kas izgatavots no lieta betona un ietērpts dabiskā pelēkā vai melnā krāsā, piedāvāts izmantot kā pusdienu galda centrālo rotājumu.

Ambiente Talents

Daria Biryukova. Biryukovadesign. “Communication Teapot”.

Tradicionāls materiāls un mūsdienīgs dizains, kā arī nestandarta pieeja darbam. Rezultātā iegūts Rietumu un Austrumu apvienojums ar nosaukumu “Tējkannas saites”.

Ambiente Talents

HMS Studio. “Iris Series”.

Sērija Iris veltīta vēsturei un leģendām.  No savdabīga ornamentu savijuma šķīvja gleznas centrā veidojas austrumu valdnieka portrets.

Ambiente Talents

Monica Santos.

Portugāļu dizainere savā stendā parādīja veselu kolekciju – šķīvjus un bļodiņas ar spilgtiem puķu un zvaigžņu attēliem.  Trauki izdevušies ļoti dzīvespriecīgi.