Olga Bobrova
Slavenais trendseters un Parīzes stila aģentūras Nelly Rodi radošais direktors Vinsents Greguārs ir pārliecināts: galvenā mūsdienu mājas noformējuma tematika ir spēle. Šai tendencei pat ir attiecīgs nosaukums: House of Games (Spēļu māja). Jāpiebilst, ka šis nosaukums pārņemts no diviem seriāliem Game of Thrones (Troņu spēles) un House of Cards (Kāršu namiņš). Arī tā ir spēle. Vārdu spēle. House of Games kļuva par 2016. gada septembra izstādes Maison & Objet galveno instalāciju.
Tātad par modernu ir atzīts viss, kas saistīts ar dažādām izpriecām, šarādēm un rēbusiem, spēļu kārtīm, kā arī kino un domino. Ar galda un kustīgām spēlēm, ar azartspēlēm. Tiek piedāvāts dzīvokļos un mājās veidot ar noslēpumainām zīmēm, spilgtām puķēm un pasakām, bet galvenais – ar jaunradi saistītu pasauli. Šādā mājā atradīsies vieta cirka artistiem, ko speciāli Alessi vajadzībām (kolekcija Alessi Circus) izdomājis Marsels Vanderss, vai Christian Lacroix kāršu tapetēm un paklājiem (kolekcija Incroyables et Merveilleuses). Telpas dekorēšanai tiek piedāvāts izmantot spēļu kauliņus, tos pārvēršot par oriģināliem pufiņiem, tarokārtis ar noslēpumainiem zīmējumiem, dambreti, šahu… Sezonas favorīte ir sarkanā – teātra, operas un uguņošanas – krāsa. Tāpēc akcents jāliek uz jutekliskiem luksusa materiāliem – atlasu, zīdu, samtu, kristālu, laku.
Uz jautājumu, kāpēc viņš izvēlējies spēļu tematiku, Vinsents Greguārs atbildēja: “Šī tematika ir saistīta ar mūsu dzīves vidi. Tā atspoguļo signālus, ko esam uztvēruši modē, mūsdienu mākslā, rūpnieciskajā dizainā, luksusa industrijā un pat gastronomijā. “Spēļu māja” iezīmē atgriešanos pie baroka un dendiju stila, kas daudz vietas ierāda fantāzijai, oriģinalitātei un vienmēr ir pievilcīgs. Kopumā mēs redzam, ka pieaug interese par galda spēlēm un privātajiem klubiem, kas līdzsvaro mūsu vientulīgo dzīvi ārpus datoru ekrāniem un, pateicoties viegli apgūstamajiem noteikumiem, palīdz pārslēgties. Nesenais pētījums, ko pēc Google pasūtījuma veikusi Nelly Rodi, skaidro, kāda ir Z paaudzes attieksme pret greznību. Tas rāda, ka, pretēji plaši daudzinātajai pretējai pārliecībai, vērtības, kas saistītas ar kopīgu laika pavadīšanu un apvienošanos grupās, ir ļoti svarīgas.”
Vinsents Greguārs uzskata, ka spēļu tematika paver jaunas iespējas dzīvojamo māju projektēšanai. “Mēs redzam, ka atgriežas XIX gadsimtā tik populārie skūpstīšanās soliņi,” viņš teica kādā no savām intervijām. “Kas attiecas uz aksesuāriem, modē ir bagātīgs un piesātināts dekors. Augstu tiek vērtēti talismani un optiskie mānekļi. Palielinās interese par sarkankoku, sekretāriem un dārglietu kārbiņām. Par paraugu var izmantot Hermes, Louis Vutton vai Baccarat bufetes. Pat mājas baseins vai galda futbols kļūst par dekora objektiem.”
Pēc Vinsenta Greguāra domām, mūsdienu pasaule ir nogurusi no pārliekā kailuma un minimālisma depresijas un sapņo par jaunu ekscentrismu un košām dekorācijām. Modē ir drosmīgs sajaukums, ko Alesandro Mikele rāda jaunākajās Gucci kolekcijās, no kurām strāvo šī krāšņā mūsdienu enerģija. Galvenais ir pārsteigt un radīt sensāciju.