Olga Bobrova

Foto: Mārcis Baltskars

Šajā mājā valda draudzība un mīlestība. Pret dzīvi, citam pret citu, savu māju. Interjera dizaina studijas Fine Design vadītājas Olgas Tokarevas veidotais interjers uzsver šīs ģimenes atvērtumu.

Interior

Olga Tokareva

Tas sajūtams tūlīt, tiklīdz pārkāpts mājas slieksnis.  Viss pirmais stāvs ir vienota telpa, kas ieturēta gaišos, mierīgos toņos.

– Atvērtais plānojums rada plašuma sajūtu, – teic projekta autore. – Visas platības apvienošanai izmantots vienāds grīdas segums, vienāda sienu krāsa, kā arī viens un tas pats pelēkais tonis tumšajām virtuves fasādēm, viesistabas mēbelēm, krēslu apdarei. Taču šī telpa ir stingri sadalīta funkcionālās zonās.  Pie tām pieder virtuve ar ļoti daudzām novietnēm dažādu lietu uzglabāšanai un milzīgu darba virsmu.  Ēdamistabai ierādīta centrālā vieta: krēslu ieskautais pusdienu galds novietots erkerā un izskatās svinīgs. Par atpūtu ir “atbildīgs” gaišs stūra dīvāns un TV grupa pretējā pusē.

Jāpiebilst, ka vienotajā platībā ietilpst arī priekštelpa ar garderobi, kas ierīkota zem kāpnēm uz otro stāvu.  Šīs kopējās telpas risinājums ir savdabīgs. Kā skaidroja Olga, viņa negribēja, ka āra drēbes tiek glabātas atklāti: tas rada nekārtīgu iespaidu. Turklāt lielais spogulis pie pretējās sienas šo iespaidu dubulto. Bet skapis ar durvīm atņemtu priekštelpai gaismu un vietu. Tāpēc tika nolemts garderobes nošķiršanai izmantot sienu krāsai pieskaņotas sijas, kuras citu no citas šķir noteikts attālums. Tas visu konstrukciju padarīja vieglāku.

Pirmajā stāvā atrodas viesu dušas telpa. Neordinārs risinājums.

– Oriģinalitāti piešķir sešstūra formas flīzes, – stāsta Olga. – Taču izteikto grafiskumu atsvaidzina ornamentālas flīzes un to asimetriskais izvietojums. Tas ir mājiens, ka, neraugoties uz visu atturīgumu, te ir vieta arī zināmam rotaļīgumam un tīšai paviršībai.

Pirmais stāvs iemieso vienotību, ģimenes kopību, bet otrā stāva telpas ir izteikts katra ģimenes locekļa individuālisma atspulgs.

Meiteņu istabas gluži kā to iemītnieces ir ļoti dažādas. Viena (jaunākās meitas) istaba ir izteikta maiguma valstība.  Par dominējošo izraudzīta “tifani” krāsa un tās toņi. Romantismu papildina dekoratīvas rozetes pie sienas.  Lai istaba neizskatītos pēc juvelierrotājumu kārbiņas, dizainere izvēlējusies lakoniskas mēbeles ar baltām fasādēm un izteikti taisnām līnijām. Sanācis harmonisks interjers, kas vienlaikus ir skaists un praktisks.  Turpretī vecākās meitas istabā viss atbilst pusaudzes pretrunīgajam un dedzīgajam raksturam. Prevalē aukstā zilā un baltā krāsa., ar violetiem un melniem akcentiem. Neraugoties uz neparasto gammu, interjers ir maigs un filozofisks (par to jāpateicas arī uz sienas sazīmētiem izteicieniem un citātiem). Maigumu un gaismu piešķir dekoratīvais panelis pie gultas ar LED pagaismu pa perimetru.

Astoņu kvadrātmetru istaba ir jaunākā vīrieša teritorija. Lai gan tā nav īpaši plaša, atradusies vieta gan gulēšanas stūrītim, gan rakstāmgaldam, gan skapjiem. Domas lidojumu veicina tapetes ar lidaparātiem, iluminatoru tipa apaļie logi un tādas pašas formas plaukti.

– Iesākumā saimnieku guļamistaba bija izstiepta šaura telpa, kuru nācās pārplānot, – stāsta Olga. – Tāpēc izdevās iekārtot ietilpīgu garderobi, kuru no guļamistabas šķir rādiusveida bīdāmas durvis ar izteiktiem romantiķu un mīlētāju pilsētas Venēcijas skatiem. Guļamistabas platība gan saruka, taču telpa kļuva mājīgāka. Mēbelēm es izraudzījos tumšbrūnus toņus, bet sienām – gaišas tapetes ar interesantu tekstūru. Spilgts akcents ir dzeltenie aizkari un dizainkrēsls Swan.

Vannasistaba “individuālistu” stāvā ir spilgta, pilna ar kontrastiem un dinamiku, kas no rītiem dod možumu un iepriecinājumu.

…Lūk, tāda sanākusi māja draudzīgajai ģimenei: atvērta un pilna ar mīlestību.

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior

Interior