Ilze Kraukle

Foto: Martins Kudrjavcevs

Šīs mājas interjers ir Rīgas studijas DizainGrad pārstāvju, divu kolēģu Innas Maminas un Marinas Tomiļinas darba rezultāts.

Interior DizainGrad

Marina Tomiļina un Inna Mamina

– Taisnību sakot, kad mūsu pasūtītāji šo māju nopirka, tās iekštelpa jau bija noformēta, – stāsta projekta vadītāja Inna Mamina. – Tomēr viņi gribēju to nedaudz „atsvaidzināt”, nomainīt sienu krāsu, kā arī dažas mēbeles… Taču, kā jau nereti gadās, iesāka ar mazumiņu, bet pabeidza ar globālu pārveidošanu. Iznākumā tika iegūts interjers fusion stilā ar romantisma un glamūra pieskaņu.

Interior DizainGrad

Interior DizainGrad

Šķiet, ka mēbeles un daudzi aksesuāri te atceļojuši no pagājušā gadsimta. To skaitā ir gobelēnkrēsli viesistabā-ēdamistabā, greznais pusdienu galds un žurnālu galdiņš ar elegantām liektām kājiņām, gaismeklis ar kristāla piekariņiem. Sienas šajā telpā klāj dekoratīvs apmetums ar zīda efektu. Visā telpā valda zināms svinīgums. Dīvāna zonā ir dekoratīva siena ar faktūrtapetēm piešķirtu 3D efektu. Iespaids ir tāds, ka siena veidota no senlaicīgiem materiāliem.

Interior DizainGrad

Interior DizainGrad

Kamīns, kas viesistabā ieņem centrālo vietu, „mantots” no sākotnējā mājas interjera. To nācās adaptēt jaunajos apstākļos. Tika nolemts kamīnam piešķirt otru, glamūru mūžu. Tagad tas atgādina rūpīgi slīpētu akmens bluķi, kas īstenībā veidots no lielizmēra akmens masas flīzēm, kas precīzi imitē akmens rakstu. Blakus kamīnam atrodas TV zona. Milzīgais ekrāns ar kokgriezumiem rotātā  ietvarā labi iederas telpas un kopējā interjera kompozīcijā.

Interior DizainGrad

Ļoti interesanti ir noformēts kabinets, kur kopā saplūdusi klasika un mūsdienīgums. Nerūsoša tērauda rakstāmgaldam ir neparasta konstrukcija: tā sānu daļas virzienā uz iekšpusi ir nedaudz slīpas. Virsmai ir ādas ielaidums – komfortam. Kabinetā ievietots visnotaļ moderns plaukts un dīvāns atpūtai, darba krēsls. Pretējās dekoratīvās sienas sedz tapetes piesātinātā pelēkā krāsā ar zelta folijas lāsojumiem, kas piešķir senuma efektu.

Interior DizainGrad

Interior DizainGrad

Guļamistabā sienas ir maigi violetā krāsā, mēbeles – gaišā krēmkrāsā un veido mierīgu atmosfēru. Šo noskaņojumu uzsver arī mīkstais pūkainais paklāja veida segums. Gultas galvgali izceļ dekoratīvie pilastri un karnīzes, dekoratīvais apmetums pārklāts ar  ornamentu  arabesque. Tas atkārto saimnieces eleganto tualetes galdiņu ieskaujošo metāla paneļu rakstu.

Tagad par virtuvi. Tā ir supermoderna telpa. Uz grīdas – lielizmēra glancētas akmens flīzes krēmkrāsā. Virtuve ierīkota gar divām sienām, tā ir ļoti praktiska un reizē šika. Baltās, glancētās fasādes labi sader ar darba virsmu, kas veidota no dabiska matēta akmens melnā krāsā. Josla virs vārīšanas virsmas izlikta ar nestandarta formas flīzēm. Interesanti izskatās  Swarovsky kristālu ierāmējums un lāsumi.

Bērnistabas atmosfēra – viegla un neuzbāzīga. Sienas sedz tapetes par „ceļojumu” tematiku. Bet par klasiku atgādina gaišas ar dabisku koku finierētas mēbeles.

Interior DizainGrad

Interior DizainGrad

Viesu istabā valda gaiša bezrūpība. Balināta ozolkoka grīda, mēbeles kapučīno krāsā, dīvāns ar gobelēnu gaišā smilškrāsā un ar senlaicīgiem „saritinātiem” roku balstiem. Šķiet, šīs telpas galvenais rotājums ir ornamentālais zīmējums uz sekcijas-bufetes stiklu fasādēm.

Īpaši jārunā par apgaismojumu. Virtuvē ir iebūvēti punktveida gaismekļi-kristāliņi. Viesistabā-ēdamistabā  ir pat vairākas gaismekļu grupas: apslēpta pagaisma pa perimetru, kā arī stikla „kolbas” ar kristāla piekariņiem iekšpusē.  Ir arī zonālais apgaismojums – lustra virs pusdienu galda, grīdas lampa pie stūra dīvāna. Īpaši nozīmīgs ir griestu segums, kurš veidots Venēcijas apmetuma tehnikā un kuram ir glancēta virsma. Tieši šis paņēmiens ļāvis vizuāli nedaudz piepacelt griestus, kas, kā domā interjera autores, nav tik augsti kā gribētos.

Interior DizainGrad

Interior DizainGrad

Visas durvis izgatavotas pēc dizaineru skicēm. Galvenais materiāls – krāsotas kokskaidu plāksnes ar rombveida zīmējumu. Durvis uz viesistabu ir no rūdīta stikla ar faseti, kas atkārto koka durvju rombveida zīmējumu. Hromētajos rokturos iemontēti Swarovski kristāli.

Dizaineres jaunai dzīvei pielāgojušas pat kāpnes uz otro stāvu. Metāla lenteris šampanieša krāsā veidots pēc dizaineru skicēm. Īpašu vietu ieņem siena kāpņu starptelpā. To rotā panno ar mozaīkas ornamentu. Šis panno, kas speciāli tiek izgaismots, ietverts masīvā koka rāmī, kurš ar savu profilzīmējumu atkārto griestu bagetes un grīdlīstu rakstus.

…Tāda, lūk, bijušā un mūsdienīgā saplūsme.

Interior DizainGrad

Interior DizainGrad

www.dizaingrad.lv