Svetlana Lukjanova

Dubaja jau sen kļuvusi par pārpasaulīgu arhitektūras projektu centru, bet šis ekscentriskuma reitingā, iespējams, pelnījis pirmo vietu.

Polijas arhitektūras kompānija Deep Ocean Technology (DOT) iepazīstinājusi ar Persijas līcī, Dubajas teritorijā plānotās zemūdens viesnīcas Water Discus projektu.

Dubajas pārvaldes iestādes 2006. gadā jau ziņoja par plāniem būvēt zemūdens viesnīcu. Runa bija par Hydropolis. Valdība un privātās kompānijas grasījās celtniecībai atvēlēt vairāk nekā 300 miljonus dolāru. Ja viesnīca tiktu uzcelta, tā būtu pati dārgākā pasaulē.

Water Discus

Darbā ar DOT projektu jau iesaistījusies Šveices investīciju kompānija BIG InvestConsult. Būvdarbus veiks Dubajas kompānija Drydocks World.

Kompleksā ietilpst vairāki futūristiska izskata diski: divi galvenie diski (virsūdens un zemūdens), trīs satelīdiski, kas atradīsies vienā līmenī virs ūdens virsmas, kā arī disks, kura jumts kalpos par helikopteru laukumu.

Galveno virsūdens un zemūdens disku savieno šahta, kurā atrodas lifti un kāpnes, pa kurām viesnīcas iemītnieki nokļūs zemūdens numuros. Satelītdiski turas uz kolonnām, kas balstās jūras dibenā.

Pašā augšējā diskā līdz ar helikopteru laukumu atrodas pastaigu terase ar eksotisku dārzu un baseini.

Galvenā virsūdens diska centrā iekārtota multifunkcionāla halle, ko ieskauj milzīgs peldbaseins. Pie halles sienām novietotajos ekrānos tiek translētas apkārtējās zemūdens pasaules norises. Uz šā diska jumta ierīkots peldbaseins.

Vienā no satelītdiskiem darbosies restorāns, citā satelītdiskā – SPA salons.

Water Discus

Zemūdens daļa atrodas 10 metru līmenī un sastāv no 21 divvietīga numura. Sienu vietā tajos ir panorāmas logi, pa kuriem var vērot jūras iemītniekus. Tur atrodas arī bārs un niršanas centrs.

Dizaineri izdomājuši, ka numuros būs speciāls apgaismojums, kas ļaus vērot skaistos zemūdens skatus. Vēl vairāk – ar makrofilmēšanas palīdzību lielajos ekrānos viesi varēs saskatīt pat vissīkākos jūras iemītniekus.

Viesnīca piedāvās arī iespēju nodarboties ar zemūdens sportu. Būs kuteri un ekipējums zemūdens niršanai, ūdensslēpes, kā arī skūteri.

Iegremdēšanās centrā, kas piekļaujas zemūdens diska apdzīvojamai daļai, atrodas zemūdens pasaules izpētei paredzēti batiskafi trim pasažieriem. Centrs apgādāts ar barokameru un slūžām, kas zemūdens peldēšanas cienītājiem palīdzēs nokļūt okeānā.

Water Discus

Komplekss Water Discus izstrādāts tā, lai garantētu drošību pat ļoti nelabvēlīgos apstākļos un vētras laikā. Izturīgās konstrukcijas un oriģinālie tehniskie risinājumi briesmu brīdī nodrošina zemūdens diska automātisku pacelšanos ūdens virspusē.

Ambiciozais projekts tūristiem solās kļūt par īstu paradīzi, tiesa, atpūta zem ūdens ne tuvu katram būs pieejama – maksa par dzīvošanu tajā būs visai augsta.

Projekta autori cer, ka perspektīvā šādu viesnīcu tīkls aptvers visu pasauli. Ja ir nepieciešams, kompleksu var paplašināt, izmantojot 1000 – 1500 kvadrātmetru lielus papildu moduļus

Water Discus

Water Discus

Water Discus

Water Discus

Water Discus