Oki Sato

Oki Sato

Olga Bobrova

Kas ir Nendo? Tās ir lietas, kas raisa emocijas, rada pārdzīvojumus. Tie ir darbi, kas cilvēkiem liek gavilēt. Tie ir interjeri, kas atklāj ilūziju un neaizmirstamu iespaidu pilnas telpas būtību. Tā ir japāņu dizaina studija un tās līderis Oki Sato, kuru Parīzē notikušās Maison & Objet 20., jubilejas izstādes organizatori atzina par 2015. gada dizaineru.

Šī augstā titula ieguvējs Oki Sato un viņa kolēģi bija izdomājuši instalāciju Chocolatexture lounge. Kā teica Nendo līderis, dizaineri radījuši „šokolādes” telpu, tādējādi uzsverot šī visā pasaulē iecienītā garduma nozīmīgumu. Turklāt šī telpa radīja arī viegluma iespaidu. Šokolādes krāsas galdus un krēslus, taburetes un dīvānus no kapsulkolekcijām, ko Nendo veidojis Cappellini, Desalto, Emeco, GlasItalia, Moroso un Offecct.

Jāpiebilst, ka šajā telpā varēja nogaršot konfektes un karsto šokolādi, ko turpat uz vietas pats personiski gatavoja Oki Sato. Tātad šī bāra apmeklētājiem bija dota iespēja baudīt Nendo dizaina garšu un sniegtās emocijas.

Kādā no intervijām Oki Sato teicis: „Dizains atgādina, ka dzīve ir uzjautrinoša. Un cilvēkiem tieši šāda sajūta ir vajadzīga. Daudzi dizaineri aizmirst, ka viņu galvenais pienākums ir darīt cilvēkus laimīgus. Mūžīgais jautājums ir – emocijas vai funkcija. Paskatieties, cik veikli vārds fun slēpjas vārdā function. Tie abi ir kopā, un tieši tā tam jābūt. Svarīgi ir paturēt prātā: life is fun. Visiem būs labāk, ja viņi būs emocionāli kā mazi bērni.”

Nendo-002

Nendo-003

Nendo-004

Nendo-005