Kumodes, bufetes, grāmatplaukti  un plaukti, lepojoties gan ar svaigās lakas spīdumu, gan matētās virsmas cildenumu, izkārtojušies gar sienām kā līgavas pirms laulībām. Līdzās dīvāni un krēsli, lieloties ar ietērpu, vilina ērtos apskāvienos. Krēsli ar stingrām vai sarežģīti izliektām atzveltnēm ieskāvuši pusdienu galdus. Un pa to galda virsām, kaklus izstiepuši, peld porcelāna gulbji… Visus šos apburošos krājumus var ieraudzīt un iegādāties tepat Purvciemā, Mēbeļu bodē.

bode

– Šīs mēbeles tikušas izgatavotas pagājušajā gadsimtā un tās ir dzīvojušas zviedru mājās, – stāsta Mēbeļu bode direktors Dāvids Sīlis. – Pēc tam to saimnieki, vēloties atjaunot interjeru, nosūtīja šo retro uz speciāliem veikaliem, kuru īpašnieki nepieņem “nokautus” un nolietotus priekšmetus: tikai labā stāvoklī. Un neviens jau arī neko tādu nenesīs uz veikalu: kauns. Par to uzzinot, es padomāju: daudzi nēsā second hand apģērbu, kāpēc gan nepiedāvāt tādas pašas mēbeles? Galu galā, tās ir kalpojušas vairāk nekā 50 gadus un, kvalitatīvi izgatavotas, var nokalpot vēl tikpat ilgi.

Un tā mēbeles sāka ceļot: no zviedru veikaliem tās pa jūru ierodas Ventspilī, no kurienes tās jau ar sauszemes transportu vispirms piegādā uz Dāvida izveidoto resocializācijas centru Lediņi. Šeit  no ceļa noklīduši un sodu izcietuši cilvēki, kas ne vienmēr spēj uzreiz atrast sevi, sabiedrības izraidītie, mācās eksistēt sociumā. Bet, saņemot darbu no Dāvida rokām, viņi iegūst iespēju atgriezties pie normālas dzīves, atjaunojot mēbeles. Un sevi.

– Labi zinu, ko nozīmē būt izstumtajam, arī manā dzīvē bijusi nepatīkama lappuse, – saka Dāvids. – Zinu, cik nozīmīga un nepieciešama ir palīdzība, ticība tev. Tāpēc arī izveidoju šo centru. Tajā, iegūstot otro dzīvi, atjaunojas cilvēki, kas savukārt sniedz otro dzīvi mēbelēm, dāvājot cilvēkiem prieku.

… Veltīgi kāds domā, ka second hand mēbelēm ir slikta enerģētika. Jūras vēju atsvaidzināti, ar ticību uz labāku nākotni uzlādēti, šie priekšmeti jūsu mājā ienesīs mājīgumu.

bode

bode

bode

bode

bode

bode

bode