Olga Bobrova
Maison&Objet rudens sesija, kas ir interjera dizaina un dekora pasaules notikumu kvintesence, kā vienmēr izgaismoja oriģinālas idejas, modernas krāsas, jaunākās tendences.
Galvenā tendence – dabas materiālu izmantošana. Plaši tiek izmantots koks, dabiski akmeņi, rotangs, jūraszāles, kā arī otrreiz pārstrādāta āda un koksne. Daudzi eksperti atzīmējuši, ka, pateicoties otrreizējai materiālu pārstrādei, pasaules dizains ir sasniedzis jaunu attīstības pakāpi. Tā, piemēram, itāļu marka Dialma Brown mēbeļu ražošanā izmanto pārseguma sijas, kas iegūtas vecu māju demontāžas rezultātā.
Priekšroka tiek dota “siltajiem” metāliem: bronzai un misiņam. Ar tiem tiek apvienots stikls, koks, āda un dabisks akmens.
Samērā plaši pārstāvēts dabiskais akmens (marmors, granīts, slāneklis, onikss). No tā izgatavo sīko dekoru – kancelejas piederumus, paliktņus, mēbeļu – galdu, krēslu, taburešu – virsmas, sienas paneļus, arī gaismekļus…
Par daudzu stendu hitiem kļuvuši spoguļi: no tiem veidotas veselas sienas kompozīcijas, panno dārgos ietvaros.
Iedvesmojoties no plūstošajām sešdesmito gadu formām, daudzi ražotāji akcentu likuši uz ērtībām un funkcionalitāti. Mēbeles kļuvušas daudz ērtākas. Dominē noapaļotas formas. Topā ir pupas veida dīvāni.
Par izstādes favorītēm kļuva tādas krāsas kā rozā, smaragdzaļā un dziļi zilā.
Dizaineri kā interjera rotājumu piedāvā green wall. Turklāt “zaļās sienas” var tikt veidotas gan no mākslīgajiem, gan arī no dzīviem augiem un puķēm. Daba ir “ienākusi” mājoklī arī mīksto mēbeļu apdarē izmantotās floristiskās apdrukas veidā. Patlaban skaitās ļoti moderni ielaist mājā ne tikai ziedus un augus, bet arī kukaiņus. Saprotams, dekora veidā. Izskatās, ka mušas, sienāži un vaboles sāk pildīt funkciju, kas līdz šim tika uzticēta kaktusiem.
Design House Stockholm. Torso. Lisa Hilland
Dizainere Liza Hillande zviedru zīmolam Design House Stockholm radījusi lakoniskus krēslus Torso, kas sastāv no metāla karkasa, liekta finiera sēdekļa un atzveltnes, kas pārvilkta ar ādas siksnām.
101 Copenhagen
Dāņu dizaineru zīmols ar savām organiskajām formām piesaka sevi kā spožs skandināvu dizaina pārstāvis.
AYTM
Topā atkal ir krēsli ar liekto cauruļu karkasu. Oriģināls kompānijas AYTM risinājums – maza atzveltne.
Eno Studio. Vega. Numero 111
Numéro 111 studijas dizaineri Eno Studio vajadzībām radījuši oriģinālu pufu apzeltītā ietvarā.
Fest Amsterdam. Friday. Martin Hirth
Krēsla Friday radīšanai dizainers Martins Hirts izmantojis vienkāršu un lakonisku metāla karkasu, bet līdz ar izliekto koka atzveltni piešķīris tam zināmu graciozitāti.
GiulianoTincani
Akmens inkrustācija Giuliano Tincani krēslu padara par unikālu mākslas darbu.
Dante – Goods and Bads. Charlotte. Christophe de la Fontaine
Izsmalcinātais un ērtais šēzlongs Charlotte, ko radījis dizainers Kristofs de Lafontēns studijai Dante – Goods and Bads, var kļūt par vienu no labākajiem mūsdienu funkcionālisma paraugiem.
Dante – Goods and Bads. Bavaresk. Christophe de la Fontaine
Galda Bavaresk radīšanai Kristofs de Lafontēns izmantojis oriģinālu dizaina risinājumu, piešķirot tam masīvas dižskābarža “kājas”.
Lindell
Savos paklājos un neskaitāmajos dekoratīvajos spilvenos kompānija Lindell akcentu likusi uz etniskajiem motīviem.
Ma Poesie. Design: Pinton
MaPoesie paklāja dizainā acīmredzama ir bērnu puzles ietekme.
Toulemonde Bochart. California. Florence Bourel
Dizainers Florāns Burels ar raibu abstrakciju pārstāv Kaliforniju.
Zollanvari. Kyoto Art Deco 2. Reza Zollanvari
Ar rokām darinātie Zollanvari persiešu paklāji ir nomadu kaškaju tradīciju, radoši interpretētu pinumu un inovatīvas vilnas krāsošanas tehnoloģijas rezultāts. Konkrētais eksemplārs veidots ar ornamentiem Art deko stilā.
Tai Ping. Modular Geometric. Lim + Lu
Honkongas arhitekti un dizaineri Vinsents Lims un Elaine Lu (studija Lim + Lu) zīmolam Tai Ping radījuši moduļu paklāju – konstruktoru, kura elementus var salikt kopā tā, lai paklājs būtu piemērots jebkura izmēra un formas telpai.
Aram
Dizaineru kompānija Aram savas gaismekļu kolekcijas izveidē acīmredzami iedvesmojusies no lapseņu pūžņiem.
Zenza
Jau 20 gadus kompānija Zenza laiž klajā unikāla dizaina gaismekļus, kas darināti ar rokām, izmantojot dažādās pasaules malās aizgūtu tehniku. Īpaši skaidri izteikti ir austrumu motīvi.
Gones
Firmas Gones dizaineri “laiduši darbā” humoru. Un radījuši simpātiskus gaismekļus zaķa un kaķa veidolos.
Bibelo. Grappe. Ferreol Babin
Skatoties uz statīvā iekārtajām krūzītēm, dizainers Fereols Babins radis ideju gaismekļa Grappe radīšanai.
Forestier. Sphere. Aryk Levy
Pinumi ir topā! Piemērs: piekaramie gaismekļi Sphere, kurus franču zīmolam Forestier radījis izraēliešu dizainers Ariks Levi.
Formagenda. Coppola. Christophe de la Fontaine
Unikālā dizaina un vienkāršās lietošanas (parauj aiz aukliņas…) dēļ Kristofa de Lafontēna radītā galda lampa Coppola var tikt uzskatīta par “rītdienas klasiku”.
DCW Editions. ISP. Ilia Potemin
Itālijā dzīvojošais krievu dizainers Iļja Potemins franču markai DCW Editions izstrādājis gaismekli bez ierastā slēdža un dimmera. Ja gribat lampu izslēgt vai ieslēgt, atlokiet “caurules” vāciņu un izņemiet vai arī ielieciet apgaismes elementu. Dizaina metrs Fransuā Bernārs šo gaismekli atzinis par vienu no oriģinālākajiem šīs izstādes eksponātiem.