Dace Ozola

Del ConcaFabrika Del Conca izstādē Cersaie eksponēja keramikas flīžu kolekciju Felix the Cat, kas veltīta gaidāmajai kulta animācijas personāža – runča Fēliksa – 100. dzimšanas dienai.

Del Conca dizaineri nolēmuši, ka vajag atzīmēt runča Fēliksa 100. dzimšanas dienu. Šis animācijas filmu varonis uz ekrāniem parādījās jau melnbaltā mēmā kino laikos. Tagad jubilejai par godu laista klajā flīžu kolekcija Felix the Cat.

Runcis Fēlikss, mākslinieku Oto Mesmera un Peta Salivāna garabērns, nāca pasaulē 1919. gadā. Pateicoties graciozajam melnajam ķermenim, lielajām baltu loku apņemtajām acīm, platajam smaidam un sirreālistiskajām situācijām, kurās šis kaķis pastāvīgi iekuļas saskaņā ar sižetu, Fēlikss ir kļuvis par vienu no atpazīstamākajiem personāžiem visā multiplikācijas vēsturē.

Pagājušā gadsimta divdesmito gadu sākumā runcis Fēlikss bija visai nozīmīgs popkultūras tēls. 1923. gadā sāka iznākt komiksi par Fēliksu, un tādējādi runcis kļuva vēl populārāks. Ar viņa attēliem tika rotāti visdažādākie priekšmeti, tostarp keramikas izstrādājumi un atklātnes.

Sākumā gan Fēlikss bija diezgan stūrains. Pie apaļīgākām formām tas tika 1924. gadā, pēc mākslinieka Bila Nolana iejaukšanās, jo, pēc šā mākslinieka domām, tādējādi tas labāk atbildīšot komiksa tradīcijām.

Līdz ar seriāla atdzimšanu 1953. gadā Fēliksa ārējais izskats atkal bija mainījies – Džo Oriolo pagarināja kaķa ķepas un atbrīvoja viņu no nepieciešamības izmantot asti. Ap to pašu laiku, bet gandrīz vai nemanāmi runcis atvadījās arī no ūsām. Tāds tad viņš arī palika līdz pat mūsu dienām. Šis tēls joprojām tiek plaši izmantots apģērbu un rotaļlietu ražošanā.

Flīžu formāts ir 20 х 20 cm, un kolekcija Felix the Cat varbūt iepatiksies ne tikai entuziastiem, bet visiem tiem, kuri vēlēsies bagātināt savu dzīves telpu šādā unikālā un oriģinālā veidā – atjaunojot šā dzīvīgā personāža garu savā mājoklī.

Keramikas flīžu kolekcija Felix the Cat izlaista divās sērijās: #thecatisback un #rememberfelix.

Del Conca

Del Conca

Del Conca

Del Conca