Aleksejs Sokolovs

Atbilstoši labajai tradīcijai septembrī Parīzē notika izstāde AD Interiors 2018. Žurnāla AD franču versija šādas ekspozīcijas rīko katru gadu. Arī šoreiz 15 dizaineri tika uzaicināti izstrādāt eksperimentālu interjeru.

Piedāvājam jūsu uzmanībai labākos darbus.

AD Interiors 2018

Artur Miranda & Jacques Bec.

Artur Miranda & Jacques Bec

Pleiboja istaba

Portugālis Arturs Miranda 1993. gadā nodibināja biroju Oitoemponto. Divus gadus vēlāk viņam pievienojās francūzis Žaks Beks. Tas tulkojumā no portugāļu valodas nozīmē “tieši astoņos”. Autori priekšroku dod modernistiskam ХХ gadsimta dizainam un dievina tādu paņēmienu kā klasisko un kiča priekšmetu miksēšana. Dekoratoriem patīk antīki priekšmeti, un viņi tos bieži izmanto savos projektos.

Mūsdienu “zelta jaunatnes” pārstāvja istabai, viņuprāt, jābūt greznai, bet savdabīgi greznai. Tādēļ viņi apvienojuši šķietami pavisam nesavienojamas lietas: klasicisma un art déco stila priekšmetus ar pašu izgudrotām mēbelēm vai, piemēram, melnas lakotas durvis septiņdesmito gadu stilā un faunas motīviem rotātas tapetes – ar mūsdienīgajiem Vanesas Bikroftas fotomākslas darbiem.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Emil Humbert & Christophe Poyet.

Emil Humbert & Christophe Poyet

Smēķējamā istaba

Parīzietis Emīls Imbērs un monegasks Kristofs Puajē savu studiju Humbert & Poyet atvēruši apmēram pirms 10 gadiem. Viņi lieliski strādā ar cēlmateriāliem un spēj piešķirt zināmu šarmu jebkuram interjeram. Viņu portfolio ir bagātīgs – moderni butiki un restorāni, villas, apartamenti, biroji Parīzē, Londonā, Berlīnē, Dubaijā.

Smēķējamo istabu auglīgais duets iekārtojis art déco stilā. Graciozas mēbeles, spilgti ornamenti, faktūrainas sienas – tas viss pasvītro šīs mūsdienu Getsbijam domātās istabas īpašo šiku.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Laura Gonzalez.

Laura Gonzalez

Spēļu zāle

Laurai Gonsalesai patīk eklektika un grafiska apdruka. Savu biroju Pravda Arkitect viņa atvēra 2008. gadā un tagad sāk laist klajā pašas dizainētu mēbeļu līniju.

Šajā projektā ietilpst spēļu zāle ar spoguļgriestiem, kas vizuāli paplašina telpu. Faktūras un nokrāsas atsauc atmiņā pagājušā gadsimta septiņdesmitos gadus.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Fabrizio Casiraghi.

Fabrizio Casiraghi

Bibliotēka

Spilgtas krāsas, eksotika nelielās devās un antikvitātes – tās ir galvenās Fabricio Kaziragi interjeru pazīmes. Viens no viņa darbiem ir Kenzo butika noformējums.

Šajā bibliotēkā valda eklektika – art déco stila dīvānam un atpūtas krēsliem nākas sadzīvot ar skandināvu minimālisma garā veidotu šūpuļkrēslu. Noteiktu akcenta funkciju veic ar cilvēku figūriņām apzīmētie griesti.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Thierry Lemaire.

Thierry Lemaire

Kabinets

Dizainers Tjerī Lemērs ir pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu pielūdzējs, bet savus interjerus veido vēl mazliet radikālāk un nokrāsas pieklusina. Ne velti viņš tiek aicināts radīt mēbeļu kolekciju Fendi Casa vajadzībām.

Šā kabineta iekārtojums ir lielā mērā veidots uz oriģinālā sienu noformējuma rēķina. Mēbeļu te nav daudz, bet tās visas ir skulpturālas.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Mathieu Lehanneur.

Mathieu Lehanneur

Meditācijas istaba

Matjē Leanērs ir konceptuāls dizainers. Viņš strādā uz robežas starp mākslu un tehnoloģiju. Viņa darbi ir daudzos pasaules muzejos. Viņa dizainētās mēbeles ražo Carpenters Workshop Gallery.

Šajā istabā itin viss veidots tā, lai viestu dvēselē mieru: sienas baltas; no griestiem uz leju stiepjas gaismeklis – sniegbaltu bumbu virtene; apaļīgie dīvāni sakārtoti aplī; stūrī novietots dzīvs koks atbilstošā podā. Galvenais akcents ir sienā iebūvētais trīsstūrveida kamīns, kas reflektējas pretī esošajā spogulī.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Stephane Parmentier.

Stéphane Parmentier

Kabinets

Dizainers Stefāns Parmantjē savu radošo darbību sācis kā stilists, sadarbojies ar Karlu Lāgerfeldu, Givenchy, Lanvin un pat laidis klajā savu prêt-à-porter apģērbu līniju. Pēc tam aizrāvies ar lietišķo dizainu un 2000. gadā atvēris savu dizaina studiju. Stefāns izstrādājis dizainu tādām slavenām kompānijām kā Hermes un Orange. Savu stilu viņš pats raksturo kā “viltotas vienkāršības un mierīgas greznības miksli”.

Pēc dizainera ieskata, ideālam kabinetam jāizskatās tieši tā: simetrijas un grafiskuma principiem jābūt ievērotiem, bet iekārtojumam līdz ar aksesuāriem – reducētam līdz minimumam.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Yann le Coadic & Alessandro Scotto.

Yann le Coadic & Alessandro Scotto

Franta guļamistaba

Jans Lekoadiks un Alesandro Skoto dizaina biroju Lecoadic Scotto nodibinājuši 2001. gadā. Viņu projekti izceļas ar īpašu eleganci. Viņi dod priekšroku vienkāršam, bet izsmalcinātam dekoram. Pats slavenākais viņu darbs ir atjaunotā juvelieru nama Boucheron butiku koncepcija.

To izstrādājot, autori zināmā mērā atdarinājuši Gabriela D’Annuncio dzīves stilu – šis itāļu rakstnieks savulaik bija izpelnījies skandalozo donžuāna reputāciju. Istaba iekārtota neoklasicisma stilā, kura funkcionālais mērķis ir grūti nosakāms. Rakstāmmašīna un suņu skulptūras – sveiciens rakstniekam!

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018

Juan Pablo Molyneux.

Juan Pablo Molyneux

Ēdamistaba

Huans Pablo Molinē ir čīliešu un amerikāņu izcelsmes dekorators, Parīzes mākslas akadēmijas absolvents. Savu biroju atvēris Ņujorkā 1978. gadā, bet strādā visās pasaules malās – no Dohas līdz pat Maskavai. Izgudrojis savu personisko “maksimālistisko” stilu. Telpas dāsni apvelta ar antikvitātēm.

Metra iekārtotā ēdamistaba atstāj visai pompozu iespaidu: majestātiski ģipša bareljefi ar antīku karotāju tēliem, marmora grīda, klasiska stila mēbeles.

AD Interiors 2018

AD Interiors 2018