Rūpīgi izpētījuši dažādas parādības dizaina, modes un mākslas sfērā, Vācijas stila biroja bora.herke.palmisano speciālisti 2012. gada pašās beigās izdeva „Trendu grāmatu”, kurā iepazīstina ar galvenajām 2013. gada tendencēm mājai domāto preču, mēbeļu un interjeru jomā. Viņi šos trendus apkopojuši ar nosaukumu Welcome to the jungle („Laipni lūdzam džungļos”), tādējādi uzsverot mūsdienu dizaina pasaules daudzveidību.
Tātad galvenās tendences ir šādas.
Blossom field (krāsas lauks). Šī trenda pamatā ir kontrasts starp poētiskumu un praktiskumu. Šie divi jēdzieni, divas dominantes, neraugoties uz to, ka ir pilnīgi pretēji, var ļoti labi sadzīvot, būt harmoniski, viens otru papildināt. Tendencei ir raksturīgi romantiski puķu raksti pasteļtoņos, rotaļīgas formas, delikāti materiāli, mājas tekstils ar grafiskiem ornamentiem un strikti iezīmētām svītrām. Trenda krāsu gamma ir daudzveidīga un arī balstās uz pretstatiem: intensīviem sārtiem un sarkaniem toņiem un maigiem pasteļtoņiem ar melno un balto krāsu kā neitrālu kontrapunktu. Varētu domāt, ka trauslais līdzsvars starp romantiku un praktiskumu jebkurā mirklī var izjukt… Bet tā nenotiek, jo starp šiem pretstatiem nenoris cīņa, ir tikai vienotība un harmonija.
Classic ground (klasiskais pamats). Šī tendence nav jauna, tieši otrādi, tā ir sena kā pasaule, mūžīga kā klasika. Elegantais mūsdienu dzīves stils nav iedomājams bez tradicionāla, augstvērtīga dizaina. Jo telpā akurātu komfortablu atmosfēru, kas apliecina labu gaumi, var radīt tikai kvalitatīvs iekārtojums, kurā visas lietas atrodas katra savā vietā. Īpaši svarīgas ir tīras līnijas, brīva, ar detaļām nepārblīvēta platība. Neitrālā pelēkās un brūnās krāsas palete apzināti tiek izjaukta ar piesātinātiem oranžiem un aukstiem ziliem akcentiem.
Eccentric domain (ekscentrikas teritorija). Šis trends apliecina: interjera modē briest pārmaiņas nevaldāmas ekstravagances, bezgalīga glamūra un pat drūmas dekadences virzienā. Tas nozīmē, ka virsroku gūst dekoratīvas formas, neparasti raksti, oriģinālas apdrukas, ekstraordināri faktūras efekti un ekstravaganti sārtie, nefrīta un sinepju krāsas akcenti. Turklāt pilnīgi neizprotami ir tas, ka antīkais un sirreālais viens ar otru veido labu kombināciju, vienlaikus pasmejoties par sadomātiem krāsu salikumiem. Šo amizanto efektu var izskaidrot tikai pašu kompozīciju autori.
Contrasting sphere (kontrastu sfēra). Arī šī tendence demonstrē rotaļāšanos ar kontrastiem. Šoreiz starp sausām, porainām tekstūrām un mirdzošu glancējumu. Tiek izmantotas tuksnesim raksturīgās krāsas: gaiša smilškrāsa, zeltains okers un tumšbrūns tonis. Dabiskie materiāli, tradicionālais roku darbs un inovatīvas augsto tehnoloģiju izstrādnes rada spriedzes atmosfēru, proti, pazīstamu un reizē fantastisku efektu. Taču šī spriedze neuzbudina un nesatrauc. Tā sasaucas ar prieka pilnu patīkama notikuma gaidīšanu, ar nojausmu par laimes tuvošanos.