Heimtextil

Janvāra sākumā Frankfurtē pie Mainas notika Messe Frankfurt organizēta interjera tekstiliju izstāde Heimtextil-2017. Šajā prestižajā gadatirgū piedalījās 2 963 kompānijas no 67 valstīm, kas demonstrēja modernus tekstiltrendus.

Lai gan izstāde tradicionāli notika ziemā, stendos valdīja īsts pavasaris. Tas bija vesels krāsu okeāns ar sulīgiem un nedaudz izplūdušiem zaļajiem toņiem – no piesātinātām smaragda līdz maigām salātzaļām nokrāsām. Šķita, ka pavasaris pats diktē tendences, un neviens pret to neiebilst. Izstāde Heimtextil gluži vienkārši tās apvieno.

Eksperti atzīmēja vēl vienu svarīgu tendenci – akcenta pārcelšanu no formas uz saturu. Tas nozīmē, ka tagad svarīgāki ir nevis ārējie dekoratīvie paņēmieni, bet pašu audumu potenciāls: to krāsa, rotaļīgās faktūras, apdrukas, efekti. Audumu ražotāji pievērsušies arī audumu funkcionālajam potenciālam. Proti, materiāliem ar papildu īpašībām: tādām kā trokšņa un gaismas absorbēšana, ugunsizturība; tādiem audumiem, kuru piesūcinājums nodrošina maksimālu aizsardzību pret smērēšanos, kā arī atvieglo kopšanu.

Heimtextil

Ziedi

Līdztekus daudzajām zaļajām nokrāsām dabai ir daudz citu toņu. Vislabākais pierādījums tam ir ziedi. Aizkari, dekoratīvie spilveni, gultas veļa rotāta ar sarežģītām ziedu kompozīcijām. Topā ir lieli krāšņi ziedi, nevis sīkās puķītes.

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Tropi

Dažbrīd izstāde atgādināja džungļus, jo tur bija daudz palmu, tropu puķu un augu. Turklāt tropu zaļie toņi saplūda ar citām košām un siltām krāsām. Uz portjerām, mēbeļdrānām, spilveniem bija redzami arī faunas pārstāvji: lidinājās tauriņi, bija apmetušies putni, savu pārpasaulīgo skaistumu demonstrēja sārtie flamingo…

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Ornamenti     

Ģeometriskas apdrukas rotāja audumus, paklājus, spilvenus. Un tā nav nejaušība: ģeometrija organizē telpu ap sevi, zīmējuma ritmika, īpaši ja ieturēta monohromos toņos, apbur. Šogad populāra ir grafika: piemēram, sarežģītas josliņas ar negaidītiem pagriezieniem un vijumiem.

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Apjoms

Faktūru dažādība ir interjera dizainam kopīga tendence. Tā sastopama mīksto mēbeļu apdarē, dekoratīvo spilvenu komplektos, biezo aizkaru dizainā. Dizaineri atkal likuši akcentu tieši uz taktilām sajūtām: mēs taču iepazīstam pasauli ar taustes palīdzību! Bija plīša, plūksnoti, gofrēti izstrādājumi.  Dažos audumos bija apvienotas divas faktūras: piemēram, gluds atlasa pamats un reljefs samtains raksts.

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil

Heimtextil_5-10_new

Šoreiz izstādei Heimtextil, kā atzina gan dalībnieki, gan apmeklētāji, piemita puķu terapijas efekts, kas uzlaboja gan noskaņojumu, gan pašsajūtu.