Olga Bobrova
Foto: Aina Nokelainena
Rīgas klusais centrs, jauna ēka, neliels dzīvoklis. Tā saimniece ir jauna enerģiska jauna sieviete, kurai nav sveša arī romantika. Interjerā, ko veidojusi mākslas zinātniece un dizainere Viktorija Goluzejeva, savijušās divas melodijas, precīzāk sakot, viena motīva divas tēmas…
Kas tās par tēmām? Pirmā – puķu. Rožu un nedaudz orhideju tēma… Turklāt kolorīts ir stingri pārdomāts. Toņu neprāta nav. Krāsu paletē ietilpst gan mierīgie pasteļtoņi, gan zelta un violetā toņa kontrasts. Rozes „zied” viesistabā uz tapetēm un zīda paklāja, kas atvests no Tibetas, uz virtuves fasādes… Taču ļoti maigi, neuzkrītoši. Pat guļamistabā, kur vesela siena gultas galvgalī atdota šim skaistuma simbolam, rozes izturas delikāti, uzturot akvarelisku noskaņojumu, kurš apņem šīs brīnumainās mājvietas saimnieci, tiklīdz viņa tur ierodas. Un vēlreiz apliecina: ziedu karaliene var būt dedzīga un kaislīga, taču vienmēr ir maiga, smalka un sievišķīga. Tikai vannasistabā, kas ieturēta violetos toņos, rozes atdevušas vietu ne mazāk smalkām puķēm – orhidejām, kuras rotā vertikālos panno.
Palete ir diezgan sarežģīta Šāds efekts tiek panākts ar violetā, sārtā un zelta toņa klātbūtni. Pateicoties elegantajām iespiestajām tapetēm matēta zelta krāsā, vismazākās štoru svārstības gaisu dzīvoklī piepilda ar vieglu zeltainu mirdzumu. Dažbrīd pat šķiet, ka neredzami pasaku elfi ar spārnu vēdām notrauš no tapešu rozēm zelta putekļus… Līdztekus jau minētajiem toņiem te ir arī baltā krāsa un zeltaina krēmkrāsa: tajā ir skapis un konsole priekštelpā, skapis guļamistabā, dīvāni viesistabā un ādas sofa priekštelpā.
Otra tēma, ja tā var teikt, saistīta ar apmalēm. Puķes uz sienām ir radniecīgas gleznām. Tikai šeit audekli ir izņemti no rāmjiem, bet rāmji ir nevis noslēpti, bet tiem atrasts izmantošanas veids. Un šis dekors ir atdzīvojies. Zeltītu ierāmējumu ieguvis skapis guļamistabā, kumodes fasāde un bāra spoguļdurtiņas virs kamīna viesistabā. Turklāt savā vienkāršībā un elegancē rāmji it kā sasaucas cits ar citu. Arī greznie spoguļu ietvari priekštelpā virs konsoles un vannasistabā citē cits citu.
Apmaļu tēmu atbalsta – tiesa, jau bez zelta – arī portāls, kurš ietver divas nesošās sienas durvis, kas no studijas tipa viesistabas ved uz guļamistabu un vannasistabu. Vispār jau tas bija piespiedu risinājums: izrādījās, ka durvis ir dažāda platuma. Lai atšķirība nebūtu tik pamanāma un lai nevajadzētu vienas durvis palielināt, paplašinot sienas aili, tika izmantots šis „ietvaru” paņēmiens, kas sevi visnotaļ attaisnoja. Baltais portāls kalpo kā lielisks dekors.
Īpaši var atzīmēt arī trešo tēmu, to nosaucot par „fakturālo”. Viktorija drosmīgi kombinē ne tikai dažādas, bet arī kontrastējošas faktūras – dekoratīvus akmeņus (daļa sienas priekštelpā), ādu, iespiestas tapetes, tekstilijas, nebaidās relatīvi nelielā platībā tās apvienot. Vienotību palīdz sasniegt krāsa, kas izmantota dažādi: ir matētas virsmas (uzglabāšanas sistēmas violetā fasāde viesistabas kamīna zonā, ielaidumi krēslu atzveltnēs virtuvē), ir arī glancētas virsmas (virtuves lakas fasāde ar 3D-rožu apdruku). To pašu var teikt par zeltaino krēmkrāsas un plūmju krāsas toni: stikla glancējumu virtuvē un blāvo dīvānu virsmu viesistabā.
Jāatzīmē, ka interjers ir viegls un ļoti moderns. Vienlaikus dizainere ir atļāvusies sev prieku nedaudz improvizēt par аrt dеcо tematu. Šī stila atbalss jūtama miniatūrās priekštelpas eleganto mēbeļu detaļās un formā.
Nedrīkst nepieminēt arī faktu, ka visas korpusmēbeles dzīvoklī izgatavotas pēc projekta autores Viktorijas Goluzejevas skicēm. Viņa izrēķināja visu ar precizitāti līdz milimetram: ņemot vērā plānojuma īpatnības, nācās interjera priekšmetus ievietot netipiskā platībā. Ar šo, tāpat kā ar citiem uzdevumiem, dizainere lieliski tikusi galā.