Ilze Kraukle

Pirmās boutique kategorijas viesnīcas pasaulē parādījās XX gadsimta astoņdesmito gadu sākumā visur faktiski vienlaicīgi. Londonā tas bija The Blakes Hotel, ko atvēra bijusī aktrise, tagad slavena dizainere Anuška Hempele. Sanfrancisko pirmos viesus pieņēma The Clarion Bedford Hotel, kas ar laiku kļuva par Kimpton Hotels & Restaurants tīkla sastāvdaļu. Vēlāk viesnīcu darbības virtuozais pārzinātājs, „smalkuma karalis”, slavenās Studio 54 autors Jans Šrāgers Ņujorkā nopirka Executive Hotel Medisona avēnijā un nodibināja Morgan’s. Pēc šīs viesnīcas atvēršanas ar Šrāgera svētību radās termins „modes preču veikals-viesnīca”.

Maison Moschino

Maison Moschino

Modes preču veikalu-viesnīcu raksturīga iezīme ir pilnīgi atšķirīgi, oriģinālā stilā ieturēti numuri. Viesnīcas parasti atrodas senās pilīs, savrupmājās, vēsturiskās ēkās, kur saglabājusies neatkārtojama aura un kurām ir sava vēsture un šarms. Proti, individualitāte, bez kuras modes preču veikals-viesnīca nav iedomājams. Šādu viesnīcu interjers allaž veltīts kādam noteiktam tematam. Tā var būt etnika, vecais labais kino, daba… Vai pasakainā modes pasaule, kā tas ir Milānas viesnīcā Maison Moschino.

Maison Moschino

Maison Moschino

Maison Moschino

Maison Moschino ir unikāla, mūsdienīga viesnīca. To projektējuši modes nama Moschino radošā direktore Rosella Džardīni un viesnīcu kompānijas Hotelphilosophy īpašnieks Stefano Ugolīni. Viesnīca ierīkota 1840. gadā celtas dzelzceļa stacijas ēkā un atrodas piecu minūšu gājiena attālumā no Corso Como ielas. Ārējo respektablo izskatu līdzsvaro viesnīcas iekšējā iekārtojuma oriģinālais risinājums. Ierasto kārtas numuru vietā katrai viesnīcas istabai ir savs pasakains nosaukums, un tās visas atbilst visdrosmīgākajam sapnim par modes pasauli un dzīvi la dolce vita stilā. Visās istabās ir savdabīgs iekātojums. Numurs Luxurious Attic atgādina garderobi. Saldummīļu istabā Alice Room žurnālu galdiņš izskatās pēc krūzītes ar šķīvīti. Bet Sweet Room spilvenus nav iespējams atšķirt no krāšņām kūkām.

Maison Moschino

Maison Moschino

Numurā Little Red Riding Hood gultas galvgalī uztupināts suns: astaino draugu tas gan aizstāt nespēs, bet vismaz atgādinās par tā eksistenci. Istabā The Forest patiešām izaudzis vesels mežs. Ir arī istabas humora cienītājiem: numurā „Z-z-z…” pie griestiem ir liela lapsene. Jāpiebilst, ka burti „Z” ir tieši trīspadsmit. Bet numurs Life is a bed of roses („Dzīve – tā ir rožu gulta”) ir īsts romantikas un skaistuma iemiesojums: rodas iespaids, ka tieši no lustras birst ziedlapiņas. Tomēr šķiet, ka viesnīcā visvairāk pieprasīta ir istaba Ballgown („Balles kleita”) ar krāšņu Moschino tērpu uz drēbju pakaramā gultas galvgalī. Jāpiebilst, ka visas viesnīcas Maison Moschino istabas ir paredzētas nesmēķētājiem.

Maison Moschino

Maison Moschino

Viesnīca ir pilna ar dizaineru darinājumiem: grīdas lampas izskatās pēc kleitas, galda lampas – pēc stilīgas dāmas somiņas, pie griestiem „peld” origami mākoņi, lampu kājiņas ieautas zābaciņos, gultas ietērptas kleitā… Un vēl. Numuru interjera un pašas viesnīcas dizains kopumā vedina atjaunot garderobi. Droši vien tāpēc tieši pie viesnīcas ieejas atrodas modes nama Moschino modes preču veikals.

Maison Moschino

Maison Moschino

Maison Moschino

Maison Moschino

Maison Moschino

Maison Moschino