Katerina Mišina

Foto: Aleksandrs Kendenkovs

Tieši tādai – gaišai, caurspīdīgai un ārkārtīgi vieglai, pēc pasūtītāju vēlēšanās, vajadzēja būt divstāvu mājas iekšējai telpai, kuru noformēja Latvijas studijas Koncepcija vadītāja Natālija Mitina. Dizainerei izdevies šo uzdevumu izpildīt pilnā mērā.

Interior Mitina

Natālija Mitina

– Turklāt mani klienti vēlējās, lai interjers būtu, kā saka, cienīgs, – stāsta projekta autore. – Pasūtītāji uzreiz paziņoja: “Mēs negribam nevienu pārsteigt vai šokēt, nevēlamies nevienam likt izjust vienalga kādu – baltu, rozā vai raibu – skaudību. Galvenais, lai mājoklis būtu patīkams, skaists un ērts. Un atbilstošs mums pašiem.” Maniem klientiem patīk kvalitatīvas, bet ne uzkrītošas lietas. Tātad skaidrs, kādiem jābūt visiem priekšmetiem šajā mājā. Saimnieki ir aktīvi un kustīgi, tātad interjers nedrīkst būt smagnējs. Viņi ir atvērti pasaulei, tāpēc gribējās interjeru veidot gaišu un gaisīgu, gluži kā saules pielietu. Vēl jo vairāk tādēļ, ka uz to mudināja arī pati mājas arhitektūra – milzīgi logi, kas sākas no grīdas, plašas ailes, lielas telpas… Man šādi uzdevumi ir tuvi un saprotami, tāpēc kopīgu valodu atradām ātri.

Rezultātā pirmajā stāvā izveidojās faktiski vienota telpa. Te ir ļoti maz durvju: tikai ieejas durvis, zem kāpnēm iebūvētā pieliekamā durvis un tualetes telpas durvis – tas arī viss. Priekštelpa, viesistaba, ēdamistaba un virtuve ir dabiski savienotas un nav cita no citas atdalītas ar durvīm.

Pirmā stāva telpa ir ieturēta ne tikai vienotā stilā, bet arī vienotā krāsu gammā: prevalē siltas pelēkās krāsas toņi un pieklusinātas brūnās nokrāsas. Pirmā stāva grīdas klātas ar pelēcīgi bēšu nokrāsu lielformāta flīzēm, bet otrajā stāvā izmantots dabisks koks – balināts osis, kas ideāli iederas interjera krāsu shēmā.

Interjers ir ārkārtīgi lakonisks – vienkāršas formas, neuzkrītošas krāsas, melnbaltas fotogrāfijas pie sienām… Viesistabai omulību piešķir balti krāsotu ķieģeļu kamīns un fakturēts firmas Jan Kath paklājs uz grīdas. Tumša koka plauktenis ar baltiem nestandarta ieliktņiem izgatavots pēc individuāla pasūtījuma un dizaineres skicēm.

Virtuvē atturība izpaužas vēl uzskatāmāk – balts glancējums, matēts stikls, daudz nerūsošā tērauda, kas saskaņots ar griestu lampām sudraba krāsā. Funkcionāli virtuve ir sadalīta divās zonās – liela, leņķī izveidota darba virsma un siena ar augstiem skapjiem, kuros ietilpst lielākā daļa iebūvētās sadzīves tehnikas.

– Interjera kopējo stilu, – saka dizainere, – es raksturotu kā mūsdienīgu un tendētu uz minimālismu. Lai tā lakonisms un dažviet pat viennozīmīgums nekļūtu apnicīgs, bija vajadzīgi krāsaini akcenti. Maigo gammu atsvaidzina aktīva sarkanā krāsa: spilgtais atpūtas krēsls Natuzzi, lielās apaļās lustras, aizkaru apmale, kā arī nelieli aksesuāri – fabrikā Venini tapušais murano stikla smilšu pulkstenis uz kamīna plaukta, tās pašas kompānijas ražojumi – matētas dziļi sarkanas krāsas vāzes – un dzīvi ziedi. Kāpnes, kas ved uz otro stāvu, ir viegluma un graciozitātes apoteoze. Tās apgaismo septiņas ķekarā sasaistītas patlaban ļoti modernās “Iļjiča spuldzītes”. Šīs kāpnes un otrā stāva halle arī ir pilnīgi organiska vienotās telpas sastāvdaļa, tāpēc sarkanais atpūtas krēsls pie loga tajā iederas pilnīgi loģiski – šeit taču ir tik jauki pasēdēt ar grāmatu un ieklausīties putnu dziesmās.

Pirmā stāva tualetes telpa ar dušas kabīni perfekti atbilst īpašnieku vēlmēm: gaisma, caurspīdība, vieglums.

Otrajā stāvā ir saimnieku guļamistaba, ieeja tajā – caur garderobes telpu, kurā ir liels skapis. Pretī – mājas īpašnieku tualetes telpa. Abas šīs telpas ieturētas ceriņkrāsas toņos. Par akcentiem šeit kalpo violetie guļamistabas aizkari, bet tualetes telpā – piesātinātas baklažānu krāsas flīzes, kas atsvaidzina pamatā esošo karsēta piena krāsu.

Saimnieka kabinets ir lakonisma paraugs. Brūni, bēši un pelēki toņi, stingras līnijas… Visu šo atturību zināmā mērā kliedē spilgti spilveni. Grāmatplaukti pēc dizaina saskaņoti ar viesistabas plauktu sistēmu.

…Šis interjers nevienu nešokēs. Tas priecēs mājas saimniekus un viesus ar savu vieglumu, gaismu un labvēlīgo noskaņu.

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina

Interior Mitina