Nataļja Voronova
Foto: Aleksandrs Kendenkovs
SPA salons ārstē, nomierina, uzlādē ar enerģiju. Ko izvēlēties, tas atkarīgs no apmeklētāju vēlmes. Veselības un skaistuma centra arsenālā ir dažādas pirtis un masāžas, baseini un speciālas procedūras, veselības kokteiļi un ārstnieciskās dūņas… Cilvēku ietekmē arī telpu iekārtojums. Neatņemama salona sastāvdaļa ir interjers, kura uzdevums, protams, ir radīt noskaņojumu, uzsvērt iestādes individuālo stilu un netieši pat apliecināt piedāvājamo pakalpojumu kvalitāti. To apstiprina arī Baltic Beach Hotel SPA kompleksa Garden interjers.
Kā pastāstīja projekta autore Natālija Mitina (interjera dizaina studija Koncepcija), darbs bija sarežģīts tāpēc, ka komplekss atrodas puspagrabā un līdz ar to tur nav dabiskā apgaismojuma.
– Jā, strādāt bija sarežģīti, – saka Natālija. – Toties ļoti interesanti – vajadzēja veidot krāsu un mākslīgā apgaismojuma saspēli. Jau pašā sākumā atteicos no vēl pavisam nesen modernā minimālisma ar pienbaltām plaknēm, kas veidotas atbilstoši dzen interjeru tradīcijām. Daudzi SPA saloni bija spoži balti. Atteicos arī no ierastajām austrumnieciskajām asociācijām, kuru taisnās līnijas izmantotas SPA kompleksu dizainā. Ar kokgriezumiem rotāto koka mēbeļu, pīto krēslu un lotosziedu dēļ vairums SPA visā pasaulē ir līdzīgi kā olas. Es gribēju veidot interjeru, kas nav klasisks, bet nav arī moderns, tāpēc izvēlējos neitralitāti. Proti, gribēju, lai tajā jūtams mūsu atturīgais vēsums, elegance un inteliģentā vienkāršība. Tomēr, kur tas nepieciešams, centos ietvert austrumnieciskas noskaņas un dažus glamūra elementus.
Kā jau pienākas, komplekss sākas ar reception. Tā lete izgatavota no oniksa un ir aprīkota ar pagaismu. Iepretī tai, gaidīšanas zonā atrodas samta krēsli un dīvāniņš, kuru atzveltnes rotātas ar Swarovski kristāliem. Vairoties no monotonuma un garlaicības, grīdas flīzes papildinātas un sadalītas ar mozaīku zelta un melnā krāsā. Jāteic, ka projekta autore šo paņēmienu izmantojusi faktiski visās kompleksa telpās: vīriešu ģērbtuvē ir joslas zaļā krāsā (tādā pašā kā krēslu sēdekļi, atzveltnes, Swarovski kristāliņi lustrā), bet sieviešu pusē – sārtā krāsā (arī krēslu sēdekļi, atzveltnes, gaismasķermeņa piekariņi).
Lai atdzīvinātu gaiteni, kas ved uz ģērbtuvēm, vienu sienu rotā spoguļi, kuros atmirdz spožā gaisma. Cita siena ierādīta itāļu meistaru šedevram – marmora panno ar zīmējumu, kas veidots ar lāzeru.
Te var apmeklēt masāžas kabinetus. Vienkāršā iekārtojuma dēļ to stilu varētu raksturot kā askētisku (tajos faktiski atrodas tikai marmora masāžas galdi), ja vien nebūtu… visnotaļ „angliskas” sienas, kuru flīzes imitē tapetes un koka paneļus. Projekta autore speciāli izraudzījusies šādu apdari, lai izvairītos no procedūru kabinetam raksturīgās ķirurģiskās sterilitātes.
Karstuma cienītāji izvēlēsies sauso somu saunu ar kamīnu. Tur sienas, plaukti un grīdas ir no vērtīgajām koka šķirnēm. Interesanti, ka viena siena ir pilnībā stiklota, tāpēc rūpēšanās par veselību te nav garlaicīga nodarbe: var vērot to, kas notiek aiz loga.
Vēl viena sauna, kam dots nosaukums „Rasul”, ieturēta baklažānu zaļā krāsā. Arābu austrumi, pārņemot romiešu pirts kultūru, to tālāk pilnveidojuši. Tāpēc saunā tiek piedāvāta ne tikai pirts tradicionālā izpratnē un ārstēšanās ar tvaika palīdzību, bet vesels procedūru komplekss, kas ļauj atslābināties un uzlabot ādas struktūru. Apmeklētāji apmetas uz apsildāmiem austrumu saunas sēdekļiem un noziežas ar ārstnieciskām dūņām, kuras laiku pa laikam no griestiem smidzinošs silts „lietutiņš” skalo nost.
Bet var apmeklēt „Dzintara saunu” un aromterapijas seansu tajā. Nosaukums tai dots ne tikai attiecīgās krāsās izlikto mozaīkas apļu dēļ. Bet īpaši tādēļ, ka šajā telpā grīdu līdztekus stiklam klāj arī visīstākā dzintara mozaīka.
Visbeidzot, diezin vai kāds ignorēs šā SPA kompleksa pērli – astoņstūru turku pirti hamamu, ko rotā mozaīka zilā un zelta krāsā. Dīvānu sēdekļi un masīvā masāžas galda virsma izgatavota no zaļa oniksa. Bet mozaīka, ko apmirdz masīvā galda pagaisma, sāk starot, demonstrējot skaistumu un neparasto nokrāsu kompozīcijas.
– Es speciāli izvēlējos tieši šādu krāsu salikumu, izdomāju apmalei ornamentu tieši šādos toņos, – saka Natālija. – Pareizāk sakot, šādu risinājumu pateica priekšā pati daba: debesu zilgme, zāles zaļums, saules zelts… Vai var būt vēl kas skaistāks par to?!
…Ja nu vienīgi naksnīgā debess. Tumšā debesu juma un tajā mirdzošo zvaigžņu efekts panākts, izmantojot gaismasķermeņus ar zaigojošiem uzgaļiem, kas darināti no Swarovski kristāliņiem.
Lecoša saule turku pirtīs ir diezgan tipisks motīvs. Šeit tas ir attaisnots jo īpaši: viesnīcas logotipā taču arī ir saule. Mozaīkas panno pēc projekta autores skicēm speciāli izgatavoti fabrikā Sicis.
Gan pirms, gan pēc procedūrām, kuru mērķis ir vairot veselību, padarīt jaunāku vai tonizēt, kompleksa apmeklētājs var doties uz „Džungļiem pēc lietus”. Tāds nosaukums dots atpūtas zālei. Kolonnu un ērto krēslu apdarei izmantota zaļa mozaīka ar zelta lāsumiem. Par tropisko lietu atgādina baseina un burbuļvannas ezeri. Kopējā ainavā labi iederas arī strūklas uz bāra letes sieniņas, pa kuru plūst burbuļojošs ūdens.
Divas sienas šajā zālē veido savdabīgs augu panno.
– Šīs sienas ir sanākušas ļoti skaistas, – saka Natālija. – Tām speciāli piemeklējām apgaismojumu, salikām dienasgaismu imitējošas lampas. Un sienas it kā pēc auglīga lietus burtiski atdzīvojās, bet augi sasmēlās saules staru siltumu.
Piebildīsim, ka „lietu” veido Swarovski kristāliņu strūklas. Visus 600 pilienus uz pamatnes pašrocīgi uzvēra autore.
Noskaņojums un pašsajūta SPA apmeklētājiem noteikti uzlabosies, jo komplekss iepriecina ne tikai ar uzlabotu veselību, bet arī ar vides daili.