Nataļja Voronova
Foto: Martins Kudrjavcevs
Šis dzīvoklis kāda Rīgas guļamrajona augstceltnes 15. stāvā noformēts atbilstoši labākajām minimālisma tradīcijām. Bet, pateicoties atsevišķu telpu apvienošanai, kā arī gaiši pelēko un smilškrāsas toņu izmantošanai, tam piešķirts maksimāls mājīgums un nelielā platība pat vizuāli palielināta.
Gaisa un gaismas caurstrāvotu interjeru tā projekta autori – kompānijas Erges vadītājs Sergejs Serpuhovs un viņa kolēģi Andrejs Rimkevičs un Dmitrijs Juhņevičs – nolēma radīt ar krāsu un faktūru rotaļas palīdzību. Viņiem tas brīnišķīgi izdevās: pretrunā nenonāk, bet cita citu lieliski papildina raupjās un glancētās virsmas. Savukārt pārdomāta gaišo un tumšo toņu mija dzīvokļa interjeru padara stilīgu, izsmalcinātu, tādu, kas atrodas ārpus laika un ultramodernajiem strāvojumiem.
– Pasūtītājs izvirzīja uzdevumu ne tikai iespējami racionāli izmantot dzīvokļa platības 100 kvadrātmetrus, bet arī padarīt to apjomīgāku, – stāsta Sergejs Serpuhovs. – Mums ļoti palīdzēja panorāmas logi, no kuriem paveras satriecošs skats uz pilsētu un zaļo masīvu un pa kuriem dzīvoklī ieplūst daudz dabiskās gaismas. Un, protams, vairāku telpu apvienošana, kā arī caurspīdīgo materiālu aktīva izmantošana.
Bet izsekosim visam pēc kārtas. Hallē – kontrastu rotaļa. Gludas sienas un Fendi oriģinālie parastās ādas un kažokādas paneļi. Iebūvēto skapju durtiņas izgatavotas no tumša stikla.
No halles var nokļūt kabinetā (par to – nedaudz vēlāk) un telpā, kas izveidota, apvienojot virtuvi-ēdamistabu un viesistabu. Teicami noslīpēta keramgranīta gaišais spīdums uz grīdas labi sasaucas ar melno virtuves mēbeļu virsmas spožumu, bet kompānijas Calligaris vieglais caurspīdīgais galds un krēsli – ar masīvo matēto tumšo kumodi, uz kuras novietots akvārijs. Atzīmēsim, ka šī kumode veidota pēc projekta autoru skicēm.
Taču dizaineri spēlējas ne tikai ar faktūru un krāsu atšķirībām. Šeit nedisonē arī mēbeles: graciozais caurspīdīgās galda virsmas ovāls un žurnālu galdiņa tumšais spīdums harmonē ar Alberta Salotti gaišā dīvāna un kompānijas Poliform meistaru darinātās melnās kumodes taisnajām lakoniskajām līnijām. Interesanta izskatās arī gludās gaišās sienas raupjā akmens daļa (tas pats paņēmiens izmantots virtuvē-ēdamistabā).
Lai guļamistabā nerastos vēsuma sajūta (sienas pelēkas, grīdas un galvgaļa dekoratīvā apdare gaišā smilškrāsā), dizaineri milzīgajai itāļu kompānijas Zanette gultai un skapīšiem kā pretmetu izvēlējās tumšu šokolādes brūnu krāsu. Bet gultu pārklāja ar brūnu kažokādu. Siltuma sajūtas pastiprināšanai guļamistabā dekoratori izmantoja apgaismojumu. Tas var būt gan vispārējs – spožs, gan kamertipa – pieklusināts, intīms.
Blakus guļamistabai atrodas vannasistaba, kas tāpat ieturēta gaišos smilškrāsas toņos (šķiet, ka vienīgais tumšais plankums ir izlietnes skapītis). Arī šeit dizaineri nav spējuši atturēties no rotaļāšanās ar faktūrām: raupjajai grīdai pretstatījuši matēta stikla sienas ielaidumu, kas ir interesants arī tāpēc, ka ar smilšu strūklas palīdzību tajā izveidots ģeometrisks raksts, bet galā izvietota diožu pagaisma. Protams, telpas rota ir oriģinālā gaiša koka grīdas vāze.
Atgriezīsimies hallē, no kuras, kā jau teicām, var nokļūt kabinetā. Šī telpa, protams, noformēta pilnīgā saskaņā ar kopējo stilistiku. Pie panorāmas loga, kas stiepjas visā sienas platumā, novietots galds, ar kura caurspīdīgo stikla virsmu nevis disonē, bet harmonē grāmatskapju tumši brūnie koka plaukti. Pie vienas no sienām – monohroma kontūrfreska, kas tematiski veltīta mūzikai, sapņu pilsētai, savdabīgiem dzīvniekiem un ceļam, kas ved uz jaunām virsotnēm. Bet uz galda un plauktiem izvietotās samuraju figūriņas uztur apartamentu saimnieka cīņas sparu un iedvesmo šo virsotņu sasniegšanai.