Olga Bobrova
Foto: Martins Kudrjavcevs
Kā apgalvo projekta autore interjera dizaina studijas Fine Design vadītāja Olga Tokareva, šīs mājas interjers ir savdabīga sajūtu un iespaidu kolekcija.
– Telpai jābūt piepildītai ar interesantām un mīļām lietām, kas piesaista skatienu, – ir pārliecināta Olga Tokareva. – Man gribējās, lai gan mājas iemītnieki, gan viņu viesi pievērstu uzmanību telpas pildījuma elementiem. Piemēram, gaitenī – skandināvu fototapetēm ar putniem, kuri savos nadziņos tur juvelierizstrādājumus. Katrs no tiem ir atsauce uz teātri, stāstu par Romeo un Džuljetu vai arī drāmu, kas saistīta ar pēdējo Ķīnas imperatoru. Vai viesistabas brā sievietes krūts formā (sveiciens no 1953. gada!), franču dizainera Serža Muija darbam: abstrakta grafiskuma un dabiskas erotikas simbiozei.
Vispār šeit apbrīnojamā kārtā ir apvienotas ļoti dažādas lietas. Tās it kā klusītiņām sasaucas cita ar citu. Zilais flīžu priekšauts (Aparici kolekcija) un viesistabas dīvāna pārvalks. Gaišās ēdamistabas krēslu kājas un žurnālu galdiņu virsmas, konsoles, sienas plaukti grafīta krāsā (tādā pašā kā virtuves mēbeļu fasādes) un TV grupa viesistabā. Savu partiju šajā ansamblī spēlē arī kontrasti. Kabinetā – “van Goga” ziedošā mandeļkrūma maigums, zināma nepabeigtība romiešu žalūzijas, kā arī sienas dekora noformējumā, bet uzsvērti nopietna lustra… Vai arī uz vienas plāksnes virs pusdienu galda izvietoto gaismekļu grupa un fonā – popārta elementi: dažādas formas un materiāli, tostarp metāls, arī “sapresēts”, kristāls, keramika.
Bērnistabas – žanra klasika. Rozā toņi, “burvju pilsētiņā” iekomponēta gultiņa, lai meitene pirms laišanās miegā varētu kopīgi ar māmiņu sacerēt pasakas. Un gandrīz vai spartiska tipa istaba ar trīsriņķu gaismas ķermeni, sacīkšu trasi uz galda lampas abažūra un gultu ar pārsegu, lai zēns varētu iztēloties sevi pēc smaga pārgājiena atpūšamies teltī.
Viesu tualetē – klasiskas flīzes, retrostila santehnika, pods ar augstu novietotu rezervuāru.
Projekta autore radījusi interesantu telpu, kura ir vienota, pateicoties tās pildījuma elementu izraisītajām emocijām un jūtām, un tomēr precīzi sadalīta atbilstoši vajadzībām. Šo vienotību un sadalījumu, manuprāt, simbolizē kolonna ar kamīnu viesistabas-ēdamistabas- virtuves vidū.