Nataļja Voronova

Foto: Martins Kudrjavcevs

Daudzi iekštelpu noformētāji dzīvokļu interjerus dala vīrišķīgajos un sievišķīgajos. Pie šiem dizaineriem pieder arī Sergejs Serpuhovs (kompānijas Erges līdzīpašnieks). 

Interior Sergejs Serpuhovs

Sergejs Serpuhovs

Viņš uzskata, ka interjerā noteikti ir iņ un jan. Tāpat kā katrā cilvēkā ir vīrišķā un sievišķā sākotne. Tikai vienā ir vairāk no dāmas, bet otrā – no džentelmeņa. Turklāt bieži vien neatkarīgi no dzimuma. Bet rakstura, dzīvesveida, audzināšanas, izglītības dēļ. Lai izveidotu pienācīgu vidi, kas atbilstu un būtu piemērota īpašniekam, vēlams to zināt.

– Šis dzīvoklis bija paredzēts jaunai lēdijai – enerģiskai, ar aktīvu dzīvesveidu, – stāsta Sergejs. – Viņa ir mērķtiecīga, daudz strādā, mācās, turklāt paspēj vēl arī ceļot. Tā sakot, meitene ar raksturu. Kāds interjers viņai vajadzīgs? Mēs kopā ar kolēģiem nolēmām, ka videi, protams, jābūt dinamiskai, vieglai, elegantai, ar detaļām nepārslogotai. Taču vienlaikus interjeram ir jāuzsver saimnieces sievišķīgums un smalkums. Ņemot vērā īpašnieces raksturu un tieksmes, stingrajai telpas ģeometrijai vajadzēja piešķirt intrigu.

Interior Sergejs Serpuhovs

Tādēļ interjera pamatā tika likts minimālisms ar tā stingri izteiktajām līnijām, strikto plānojumu, vēso balto toni – gandrīz askētisms. „Gandrīz”, tāpēc ka dizaineri interjeru mīkstināja ar smilškrāsas toņu „siltumu”, „sasildīja” ar greznu lustru, ar paklāja palīdzību vairoja tā mājīgumu…

– Vispār tika nolemts telpu padarīt maksimāli atvērtu, proti, veidot studijas tipa mītni, nevis ar sienām sadalīt mazos kambarīšos, – saka Sergejs. – Dzīvokļa saimniece darba procesā nejaucās, uzticējās mums. Viņas vienīgā vēlēšanās bija: „Gribētos, lai mājā ir sauna.” Nācās paplašināt vannasistabu, bet tātad daļu sienas pabīdīt viesistabas virzienā. Šo manipulāciju rezultātā izveidojās niša, kurā ievietojām kompaktu virtuvi ar nepieciešamo tehniku. Jāatzīmē, ka tā organiski iederējās telpā, „nelēca” no tās laukā. Viesistabas, virtuves un ēdamistabas vienotību uzsver arī keramgranīta flīzēm izliktās grīdas spīdums. Guļamistabu ar kopējo telpu savieno stikla durvis un moduļi.

Interior Sergejs Serpuhovs

Runājot par dekorēšanas stiliem, jāteic, ka izvēlējamies vairāku stilu apvienojumu. Tieši to sintēze stingrajam interjeram piešķīra nelielu intrigu. Noformējumā izmantojām gan pagājušā gadsimta 60. gadu stila elementus, gan vintāžas aksesuārus. Vieta atrasta mūsdienu mēbelēm un brīnišķīgās senatnes lietām (pufam priekštelpā, gultas skapītim guļamistabā), kas harmoniski pastāv līdzās. Skulpturālajā panno pie sienas, kas viesistabu atdala no priekštelpas,   labi jūtas antīkais loka šāvējs, viņam netraucē hi-tech materiāli un tehnoloģijas – stikls, gaismas diožu pagaisma…

Interior Sergejs Serpuhovs

Interjera veidotāji spēlē uz asociācijām: priekštelpā kā dekorācija pie sienas pieliktas divas pagājušā gadsimta 30.–40. gadu modelētāju skices. Guļamistaba projektēta tā, lai raisītu siltas sajūtas: šim nolūkam kalpo samta aizkari, mīksti paklāji un, protams, šokolādīgi smilškrāsas toņi. Šeit Sergejs kopā ar kolēģiem bijuši uzticīgi principam „dizains ir ne tikai tas, ko mēs redzam, bet arī tas, ko sajūtam”.

Svarīga nozīme interjerā ir gaismai. Pateicoties panorāmas tipa logiem, dzīvoklī dāsni ieplūst dienasgaisma. Savukārt vakarā var ieslēgt diožu pagaismu. Un tad viesistaba pārtop par kluba  veida telpu. Viesistabas balto sienu no abām pusēm ietver stikla virsmas, kuras arī var izgaismot. Rezultātā visu telpu piepilda maiga zilgme…

Interior Sergejs Serpuhovs

Interior Sergejs Serpuhovs

Interior Sergejs Serpuhovs

Interior Sergejs Serpuhovs