Tagad, vairāk nekā jebkad populārs ir neatkārtojams un oriģināls stils. Cilvēki dod priekšroku ekskluzīvām lietām. Jo tā ir garantija, ka nebūs trafaretu un standartu, nebūs tā kā ir citiem. Turklāt šī tendence attiecas ne tikai uz apģērbu vai apaviem, bet arī uz mēbelēm. Un galvenais arguments, kas liecina par labu individuāliem pasūtījumiem, ir ne tik daudz ambīcijas, cik tiekšanās pēc praktiskuma.

Nav nekāds noslēpums, ka gatavās mēbeles ne vienmēr atbilst izvirzītajām prasībām. Gan apdare ir pārāk tumša, gan kumodes rokturu krāsa disonē ar istabas durvju metāla rokturu toni, bet garums ir par mazu, augstums – par lielu… Ir vienkāršs risinājums: mēbeles jāpasūta. Tas novērsīs arī problēmas, kas saistītas ar dzīvokļa vai mājas kļūmīgo plānojumu. Piemēram, pēc pasūtījuma izgatavotas mēbeles palīdzēs izvirzītus stūrus, zemus salaidumus, antresolus, balsta kolonnas un citas ne jau pašas labākās dzīvokļa projekta īpatnības pārvērst par plusiem. Un pat tad, ja plānojums ir nevainojams, kāpēc gan savas drosmīgās idejas nerealizēt un neizveidot interjeru, kurā labi jutīsities tieši jūs un jūsu ģimene?! Rezultātā sagādājot prieku sev, mājiniekiem un ciemiņiem.

Tātad, esat nolēmuši iekārtot jaunu dzīvokli vai esošo interjeru gluži vienkārši atsvaidzināt. Tāpēc nepieciešamas mēbeles, kas izgatavotas pēc īpaša projekta. To varat izstrādāt pats, ja esat radošs, turklāt spējat savas fantāzijas iemiesot reālā rasējumā, kur norādīti precīzi izmēri, krāsu toņi, konkrēti materiāli. Bet var vērsties pie profesionāļiem.

Kā pastāstīja salona Fascino īpašniece Dzintra Šuste, te pēc standartiem nestrādā, jo tādu gluži vienkārši nav.

– Viss sākas ar nākamo mēbeļu apspriešanu, – saka Dzintra. – Turklāt ir svarīgi saprast mājas vai dzīvokļa īpašnieka raksturu, izzināt viņa vēlmes: gadās taču, ka cilvēkiem ir grūti izteikt vārdos, ko viņi grib. Un tad, ņemot vērā visas īpatnības, var izstrādāt precīzu projektu, bet pēc tam izgatavot patiešām individuālas mēbeles, kas atspoguļos saimnieku emocijas, harmonēs ar kopējo telpu stilistiku. Es jau nemaz nerunāju par to, cik svarīgi ir zināt, kādam nolūkam tiek pasūtīts, piemēram, dīvāns. Lai pagulētu pie televizora vai pasēdētu ar adīkli klēpī; lai radinieki, kas ir bieži viesi, varētu ērti pārgulēt, vai lai retiem viesiem, biznesa partneriem būtu gluži vienkārši kur pasēdēt un parunāt. No tā ir atkarīgs, kāda būs konstrukcija: izvelkama vai ne.

Turklāt, kā pastāstīja Fascino saimniece, starp materiāliem, no kuriem tiek izgatavotas pašražotās mēbeles, nav kokskaidu plākšņu. Mīkstās mēbeles tiek darinātas tikai no koka masīva un daudzslāņu finiera. Un vēl – dīvāniem un gultām klāt tiek piedāvāti arī skapīši, kumodes, galdiņi. Dažkārt galdiņu var “iebūvēt” dīvāna stūrī, bet par roku balstu var kalpot neliels grāmatu vai mīļu nieciņu plaukts.

Pasūtītājs, ja vēlas, var apmeklēt ražotni un “izmēģināt” nākamā krēsla vai dīvāna pusfabrikātu, pasēdēt uz tā, novērtēt ērtumu, pārliecināties par sēdekļa mīkstumu.

Vēl par materiāliem. Salonā ir neskaitāmi mēbeļu apdares materiālu paraugi. Un nevajag brīnīties, ja dizainers jautās, vai mājā ir kaķis. Ja ir, tiks piedāvāts apdares materiāls, kuram mājas mīluļa asie nagi nevarēs kaitēt.

Tātad, ja jums ir savs projekts, ja esat kādā mājaslapā (katalogā) nolūkojis paraugu vai vispār zināt tikai to, ka dīvānam jābūt sarkanam, ērtam un katrā ziņā oriģinālam, “tādam, kāda nav citiem”, jums ir jāapmeklē salons Fascino. Tur jūs sagaidīs sirsnīga saimniece, kas uzmanīgi uzklausīs, ieteiks piemērotu variantu, jūs kopīgi projektēsiet unikālas mēbeles un ne tikai. Tā būs vai nu kā īsta šeiha guļvieta, vai viegls, elegants, ļoti izturīgs dīvāns, ērts krēsls vai…  Nav vērts nodarboties ar uzskaitīšanu. Labāk ir doties uz Fascino.

Fascino

Fascino

Fascino

Fascino

Fascino

Fascino

“Barona kvartāls”
Cēsu iela 31/3, Rīga
Tālr.: 27838377, 29154467