Dace Ozola
Foto: Anastasija Popova
Tā var raksturot interjeru, ko izveidojis pazīstamais Latvijas duets – mākslas zinātniece un dizainere Viktorija Goluzejeva un dizainere Svetlana Krjačeka (studija Art Deco).
Šī māja ir pilna ar gaismu, eleganci un harmoniju.
– Mums bija patīkami strādāt ar šo projektu, – stāsta Viktorija Goluzejeva. – Pasūtītāji brīnišķīga ģimene – pāris, kas dievina savu māju, kam patīk tajā atgriezties no daudzajiem ceļojumiem un kas ļoti vērīgi izturas pret komfortu un ērtībām. Pārvērtību iniciatore bija sieva – jauna burvīga sieviete. Vīrs pirms kāda laika pats šo māju būvējis, un tās arhitektūra ir nevainojama. Dizaineriem ir liela bauda strādāt ar klasiskām proporcijām un lielām, plašām istabām.
Pēc Viktorijas vārdiem, skaidrība par mājas stilu radās uzreiz, nekādu strīdu nebija. Proti, klasika, bez buržuāziska pompozuma, bez zelta. Tomēr bez tā iztikt nevarēja. Dizaineres ar to delikāti papildināja skapju un kalto kāpņu detaļas.
Kāpnes ir halles dominante, tās ir greznas! Ērtie, laidenie pakāpieni, grieztās detaļas apvienojumā ar krēmīgi pienbalto sienu krāsu rada nevis ikdienišķas, bet svinīgas telpas sajūtu.
– Galvenajām virsmām izmantojām tikai gaišu paleti, – turpina Viktorija. – Bet gaišzilā krāsa viesistabā, tumšbrūnā šokolādes krāsa ēdamistabā, cildenā violetā atpūtas zonā rada zināmu kontrastu.
Pasūtītājiem patīk kvalitatīvas lietas, kas izceļas ar augstu statusu, viņi pienācīgi novērtē nevainojamu izpildījumu. Šajā ziņā dizaineru un mājas īpašnieku pieeja saskanēja. Mēbeles tika pasūtītas Anglijā un Itālijā. Bet riekstkoka, ozola un dižskābarža mēbeles pasūtīja uz vietas.
Saimniekiem ļoti patīk nodarboties ar kulināriju, viņi bieži uzņem un cienā draugus, tāpēc virtuves zona risināta pēc iespējas funkcionāli, taču neupurējot estētiku. Konkrētas prasības pret tvaika nosūcēju diktēja tā augstumu. Tas noklāts ar spoguli un tāpēc šķietami izšķīst griestu plaknē.
Viesistabas apdarē izmantotas tapetes ar klasisku zīmējumu. Panorāmas logi vairo gaismu, tie drapēti ar plānu šifonu un taftu. Zīds atkārto sienas zīmējumu. Nav aizmirstas arī tradīcijas: kamīna zonā ir rombveida spoguļi, ir arī karnīzes. Bronzas lustra, ko pasūtītāji saglabāja no iepriekšējā interjera, brīnišķīgi iederas jaunajā viesistabas veidolā.
– Mums ir svarīgi, lai visas detaļas būtu saistītas, – saka Viktorija. – Jebkura kompozīcija, īpaši klasiska, rodas tikai tad, kad ir smalki pārdomāti, nevainojami piemeklēti elementi.
Pateicamies visiem Latvijas speciālistiem, kas kopā ar mums īstenoja šo projektu.
Atliek piebilst, ka gan kāpnes, gan visas korpusa mēbeles izgatavotas pēc projekta vadītājas Viktorijas Goluzejevas projekta.
Interjera noformēšanā piedalījās
Murano stikla lustra hallē – Vistosi (Itālija)
Krēsli ēdamistabā – Selva (Itālija)
Dīvāns ēdamistabā – Parker Knoll (Anglija)
Gaismekļi virs pusdienu galda – Light4 (Itālija)