Dace Ozola

Janvārī Parīzē notika viena no visplašākajām un visprestižākajām dizaina izstādēm Eiropā. Maison&Objet pulcēja vairāk nekā 3000 eksponentu.  Paris-Nord Villepinte paviljonos viņi parādīja simtiem jaunu kolekciju. Izstāde kļuva par patiesi populāru notikumu interjera dizaina un dekora pasaulē.

Maison&Objet

Ligne Roset.

Par 2017. gada favorītu Pantone Color Institute eksperti nosauca svaiga zaļuma krāsu greenery, bet par nerakstītu Мaison&Objet devīzi kļuva apgalvojums “Atļauts ir viss!“. Krāsas dominantes nebija. Bet tas nepavisam nenozīmē, ka pietrūka oriģinalitātes. Daudzi dizaineri, gluži kā norunājuši, sliecas uz divdesmitā gadsimta pludlīnijas formām un akcentu liek uz ērtumu un funkciju. Tāpēc par Мaison&Objet-2017 izteiktām favorītēm kļuva maigas, noapaļotas priekšmetu formas, un tas vienlīdz attiecas gan uz mājīgiem dīvāniem (Ligne Roset), gan uz savos apskāvienos vilinošiem krēsliem (Lassen piedāvātais My Own, Softline Basel). Sevišķi kārdinošs ir apjomīgais, mīkstais Itālijas fabrikas Gervasoni krēsls InOut 419, kuru izdomājusi uzņēmuma radošā direktore Paola Navone.

Britu studija Pinch Design demonstrēja jaunu kolekciju, kurā citstarp bija krēsls, kas izcēlās ar impresionistisku apdari.

Maison&Objet

Pinch Design.

Maison&Objet

Lassen. My Own.

Maison&Objet

Softline. Basel.

Maison&Objet

Gervasoni. InOut 419. Paola Navone.

Neviltotu interesei raisīja konsole Collision. Tās autore – serbu izcelsmes britu dizainere Lara Bohinka, pēc kuras juvelierizstrādājumiem ir liels pieprasījums, jau vairākus gadus darina galdiņus britu zīmolam Lapicida. Skulpturālajai konsolei Collision viena no kājiņām veidota kā masīvs marmora disks, kas šauro galda virsmu nesaudzīgi “sagriež”.

Maison&Objet

Lapicida. Collision. Lara Bohinc.

Izstādē bagātīgi bija pārstāvēts oriģināls interjera apgaismojums. Atzīmējama ir Brokis kolekcija Knot, kā arī Portugāles zīmola Serip brīnumainās gaismasķermeņu kolekcijas Folio un Corall.

Maison&Objet

Brokis. Knot. Chiaramonte Marin.

Maison&Objet

Bomma. Phenomena. Dechem Studio.

Interesi radīja franču dizainera Pjēra Kabrēra tulpi atgādinošais gaismeklis Tulip. Autors izmantojis inovatīvus materiālus un modernās tehnoloģijas (gaismeklis aprīkots ar dimmeriem un smārtfona vadības funkciju).

Maison&Objet

Tulip. Pierre Cabrera.

Prātojot par to, ka mūsu dzīve balansē uz robežas, spāņu dizainers Viktors Kastanjera izveidojis Zviedrijas fabrikai Oblure skulpturālu galda lampu Balance.

Maison&Objet

Oblure. Balance. Victor Castanera.

Iespaidīga ir savdabīgā galda lampa Cirrata. Kā stāsta dizainers Markuss Johansons, viņu savaldzinājušas jūras iemītnieku neparastās formas, tāpēc arī izdomājis lampu, kas apgaismos “okeāna tumsu”. Lampa izgatavota no markas Corian mākslīgā akrila akmens.

Maison&Objet

Cirrata. Markus Johansson.

Uzmanību piesaistīja arī kolekcija Luminarie, ko zīmolam Seletti izdomājis dizainers Markantonio Raimondi Malerba. No spuldzītēm veidotas bārkstis, mīlīgi pelēni ar lukturīšiem ķepās dāvā ne tikai gaismu, bet arī brīnišķīgu noskaņojumu.

Maison&Objet

Seletti. Luminarie. Marcantonio Raimondi Malerba.

Maison&Objet

Serip. Folio.

Interesanta ir itāļu dizaineres Helēnas Salmistraro kolekcija Primates. Viņa fabrikai Bosa veidojusi krāsainas vāzes Āfrikas primātu galvas formā.

Maison&Objet

Bosa. Primates. Elena Salmistraro.

Maison&Objet

Sklo. Object.

Sip o Gold, ko Maikls Zīgers izdomājis uzņēmumam Sieger by Fürstenberg, papildināta ar jauniem modeļiem – četrām plāna porcelānā vāzēm, kas rotātas ar zelta maliņu un melnbaltu rakstu.   

Maison&Objet

Sieger by Fürstenberg. “Sip of Gold”.

Maison&Objet

Fos Ceramiche. Fossilia.

Neparastu trauku kolekciju parādīja franču zīmols Moustache. Dizainere Konstanse Gisē izdomājusi austrumnieku plāceņiem līdzīgus šķīvjus, kas izgatavoti no keramikas.

Maison&Objet

Moustache. Canova. Constance Guisset.

Tātad Мaison&Objet-2017 ziemas izstāde uzskatāmi demonstrēja, kā no akcentiem, detaļām, sīkumiem veidojas tendences. Ko rādīs rudens sesija?  Gaidām septembri.